JUN TRE - PRO 7:1, Další pohodová výhra juniorů

T ř e b í č - Liga juniorů pokračovala v neděli, 22.11.2009, již svým 18. kolem. Domácí hráči přivítali na svém ledě tým HK Prostějov a připsali si po povedeném utkání další 3 body za vítězství 7:1.

18.kolo, neděle 22.11.2009
7:13:0, 3:0, 1:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Koza), 13. Vítek (Kadela E., Vondráček), 20. Vondráček (Vítek, Koza), 26. Deveri (Krutiš), 31. Belatka (Giz, Kotrba), 33. Vyhnálek (Vítek), 52. Vítek (Čtveráček) - 56. Karas (Skácel). Rozhodčí: Polák - Novák J., Samuel. Vyloučení: 11:17. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 7:0, 7:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Švaříček, Čtveráček, Belatka, Cirhan, Kotrba, Dvořák - Vondráček, Vítek, Kadela E. - Deveri, Krutiš, Koza - Svoboda, Kesner, Vyhnálek - Giz.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel, Hruban - Janeček, Zapletal, Janků, Hrdlička, Tomiga, Karas - Žilka, Zeman, Berčák - Skácel, Kryl, Zapletal - Jeneš, Stráněl, Skoček.

Domácí hráči vstoupili do utkání aktivně, již ve 3. minutě se předvedl perfektním zákrokem hostující brankář Vydržel po střele Kozy. Stejný hráč v 5. minutě při přesilové hře vystřelil na gólmana podruhé, na vyražený puk si nabruslil Tomáš Vondráček a otevřel skóre zápasu, 1:0.

V 7. minutě se ke své první šanci dostali i hosté z Prostějova – jmenovitě Zeman – jeho bekhendový pokus po obkroužení domácí branky mezi tyče nemířil. Běžela 11. minuta, kdy Kelner naservíroval kotouč před branku pro Deveriho, hostující gólman si připsal další pěkný zákrok. Sklonit se musel až před pohlednou akcí prvního útoku, po které byl zcela sám před odkrytou brankou David Vítek a bez problémů zavěsil, 2:0.

Domácí byli i nadále v tlaku a vynutili si čtyř minutovou přesilovou hru. Její první polovinu zahráli laxně a prakticky si nevytvořili větší šanci. V její druhé polovině, 18. minutě, přestřelil branku Wolfa hostující Berčák. Do první sirény padl ještě gól – ve 20. minutě při vlastním oslabení našel Vítek přesným pasem Tomáše Vondráčka, který byl úspěšný blafákem na brankářovu vyrážečku, 3:0.

Na začátku druhé třetiny zazvonila tyč Vydrželovi branky po střele E. Kadely, na druhé straně, ve 25. minutě, gólman Wolf se štěstím zastavil střelu Karase od modré čáry. Do listiny střelců se ve 26. minutě zapsal i Danko Deveri, který natřikrát prostřelil hostujícího gólmana, 4:0.

Ve 28. minutě vypálil od modré čáry tvrdě Koza, Vydržel jeho pokus vytěsnil ramenem až do ochranné sítě. V polovině utkání dostali domácí možnost hrát 74 sec dvojnásobnou přesilovou hru. Na vstřelení branky však Horákům stačilo pouze 6 sekund. Po vyhraném bully prostřelil z kruhu vše ve 31. minutě Martin Belatka a donutil tak hostujícího gólmana ke střídání, 5:0.

Střídajícímu brankáři hostí nevydrželo čisté konto dlouho. Při svém výletu z branky ve 33. minutě proti Vítkovi byl úspěšný pouze částečně, volný puk si našel Pavel Vyhnálek a opuštěnou brankou nepohrdl, 6:0. Ve 39. minutě prověřil v přesilové hře Wolfa hostující Janků, domácí strážce branky si prostor o tyče pohlídal.

Třetí třetina se hrála již víceméně z povinnosti, domácí viditelně polevili. Za zmínku stojí Wolfův pád pod nohy prostějovskému Stránělovi, kterému překazil pokus o brejk. V 52. minutě hráli domácí další z přesilových her. Při obléhání Hrubanovi branky zůstal v kruhu zcela sám David Vítek a gólmanovi Hanáků nedal žádnou šanci, 7:0.

55. minuta přinesla jednu z mála šancí hostí – v oslabení na Wolfa nevyzrál Berčík. Čestného úspěchu se hosté přeci jen dočkali. Čtyři minuty před koncem zápasu vystřelil z pravého kruhu Ondřej Karas a našel skulinku mezi tyčkou a levou nohou Wolfa, 7:1.

Poslední slovo mohl mít domácí Vondráček, ale jeho střelecký pokus po pěkném individuálním uvolnění minul branku. Zápas tak skončil po kvalitním kolektivním výkonu zaslouženým vítězstvím domácích v celkovém poměru 7:1.