JUN: TRE-SPA 2:3 pp - I druhý pražský tým si odváží z Třebíče dva body

T ř e b í č - Bez Lukáše Nahodila a Marka Kundely, kteří odcestovali s "A" týmem do Olomouce, nastoupili dnes junioři Horácké Slavie proti pražské Spartě. Třebíč sice vedla o dvě branky, když na 2:0 zvyšoval v 35. minutě z brejku Vilém Burian, nakonec však odešla z ledu poražena v prodloužení. Absence klíčových hráčů byla především v závěru utkání citelně znát.

12.kolo, sobota 6.10.2007
2:3p0:0, 2:1, 0:1 - 0:1
SPA SPA
Branky a nahrávky: 28. Kejda (Kadela R.), 35. Burian V. (Němec) - 35. Rybecký (Slaba, Mrna), 50. Rybecký (Slaba), 62. Kafka (Pacovský). Rozhodčí: Pokorný - Guth, Doležálek. Vyloučení: 6:10, navíc Čížek (SPA) 10. minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela R., Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Jánský, Burian V., Fila, Klíma, Kadela E., Kejda, Burián, Kurial.
HC Sparta Praha: Novotný - Vošmik, Kořínek, Topiš, Hanzl, Vrána, Čerňák, Sem, Čížek, Rybecký, Pacovský, Osladil, Kafka, Slaba, Morkes, Borovský, Hájek, Sladký, Forman, Mrna, Škaloud.

Prvním hráčem, který vystřelil, byl domácí Němec. Kombinaci Vítek – Klíma ukončil až Filip Novotný v brance pražské Sparty. Ihned po buly pálil Kurial, sparťanského brankáře prostřelil, puk se však zastavil deset centimetrů před brankovou čarou, kde ho Novotný schoval do lapačky. Ondrůj si připsal první zákrok až na počátku čtvrté minuty, kdy vyrazil střelu Rybeckého. V první stoprocentní brankové příležitosti utkání se ocitl Vilém Burian, jemuž nezištně přihrál před branku Roman Kadela od modré, Novotný však tečovanou přihrávku vyrazil a následnou dorážku ala „padající list“ zachytil v leže do lapačky. Novotného lapačka zastavila i střelu Dostála po kombinaci celého útoku. Ke konci třetiny vyslal střílenou přihrávku na branku Burián, číhající Burian puk tečoval, Novotný však nadále držel nerozhodný stav. Nepustil za svá záda ani Vítkovu střelu, kterou tečoval Kesner. Ondrůj stihl ještě těsně před sirénou vyrazit střelu Škalouda z mezikruží.

I druhou třetinu začali lépe domácí, ale Novotný zlikvidoval jak Hobzovu střelu z první od modré tak i lehkou Klímovu teč po střele Vlašína. Na druhé straně vypálil tvrdě Pacovský, Ondrůj musel vyrážet ramenem. Ani po kombinaci Vítka s Burianem ještě branka nepadla. Radost na straně domácích propukla až v minutě dvacáté osmé, kdy Roman Kadela zavezl puk před branku hostí, kde ho přesně dorazil Martin Kejda – 1:0. Hosté museli otevřít hru, Rybecký to zkusil od modré, ale touto střelou třebíčského brankáře neohrozil. Vyrovnat mohla dvojice Mrna – Hájek, druhý jmenovaný však už zblízka prostřelit Ondrůje nemohl. Zahrozili ještě znovu Rybecký, Pacovský a Slaba, ani jeden však Ondrůje neprostřelil. Jelikož sparťané nabídnuté příležitosti nevyužili, udeřili při chybě hostující obrany, která si neuhlídala vystřídavšího Buriana, podruhé domácí. Lukas Němec našel ideálně Viléma Buriana, který doslova vykoupal Novotného ve svém brankovišti – nejprve si ho ukázkově položil a poté vystřelil z úhlu pod břevno – 2:0. Hosté však snížili za pouhých dvacet vteřin. Slaba vystřelil a Rybecký zblízka dorazil střelou nad ležícího Ondrůje – 2:1. Po této brance sílil tlak Sparty, která se snažila o vyrovnání. Pacovský však mířil od modré vedle, Škalouda vychytal Ondrůj a Hanzl dorážel snad třikrát, vždy ovšem do betonů třebíčského brankáře…

I začátek třetí dvacetiminutovky patřil aktivním Pražanům. Borovský se tlačil před branku, Slaba se ocitl dokonce před Ondrůjem osamocen, ani jeden však třebíčského brankáře neprostřelil. Přes obránce to zkoušel Pacovský, z otočky pak Morkes. Zvýšený tlak vyústil ve vyrovnání. Svoji opakovanou střelu zužitkoval Rybecký, asistenci si připsal opět sparťanský kapitán Slaba – 2:2. Třebíčští se však nevzdávali, Hobza pálil od modré, následný závar před brankou uhasil až Novotný. Ondrůj musel zasahovat po střele Hájka z kruhu, konec třetiny byl však v režii domácích hráčů. Novotný však nepropustil za svá záda jediný puk – ztroskotali na něm Dostál, který pálil z první, Hobza od modré i Němec z mezikruží. Jednu z posledních akcí Sparty zneškodnil Ondrůj, když vychytal Mrnu a poradil si i s dorážkou Rybeckého. Když nenašla místo v brance ani Burianova teč a střelu hostujícího Topiče z kruhu Ondrůj vyrazil, muselo se prodlužovat. Už po minutě hry však rozhodl sparťanský Kafka, který dorazil Pacovského střelu – 2:3.

Ohlas trenéra po utkání

Hráči po utkání

David Volek

David Volek - Sparta:Bylo to naše desáté utkání a musím říct, že jedno z nejlepších. Obě mužstva hrála na této úrovni výborný hokej, výborný zápas s nasazením z obou stran. Jsem spokojen, každá výhra nás těší a hlavně, když vyhrajeme v prodloužení, je to takové speciální. Moji hráči byli trpěliví a disciplinovaní, dodržovali pokyny trenérů a systém, který jsme si řekli. Myslím, že jsme dnes měli trošku větší touhu po vítězství, než domácí. Je pro mě, jako trenéra dobrým zjištěním, když v závěru zápasu máme víc sil než soupeř. Asi děláme v tréninku něco dobře.

Štěpán Oberreiter

Štěpán Oberreiter – Třebíč: My jsme dnes do zápasu vstoupili mnohem lépe, než včera proti Slávii, povedlo se nám utéct o dva góly. Soupeř do druhé třetiny značně přitvrdil hru, což nám nesvědčilo, naopak Sparťané tím získali převahu a z ní vytěžili dva góly. Zápas tak došel až do prodloužení, v němž nás soupeř přetlačil. Myslím si, že Sparta měla ve třetí třetině více sil, silnější hráče a to rozhodlo. O tom byl ten jejich druhý, vyrovnávací gól a také gól v prodloužení, který do brány doslova dotlačili. Naši kluci bojovali a myslím, že uhrát bod se Spartou není špatný výsledek.