JUN: TRE-SUM 11:3: Juniorka jede - Šumperku nasázela jedenáct branek

T ř e b í č - Ve čtvrtém kole přivítali junioři na domácím ledě podle dosavadních výsledků spolufavorita soutěže, nebezpečný Šumperk. Ti diváci, kteří očekávali vyrovnaný zápas museli být z průběhu utkání zklamáni. Domácí totiž nedali soupeři naději na jakýkoli bodový zisk a již od první až do poslední minuty vedli. První branku zápasu už v osmapadesáté sekundě vstřelil Jiří Burian, desátou branku dal v šestatadesáté minutě autor hattricku Jan Kurial a skóre uzavřel jedenáctým pukem s síti Šumperka Petr Fila. Domácí soupeře zničili především vynikající kombinační hrou, výborným pohybem po celém hřišti a pozornou obranou.Fotografie z utkání najdete ZDE.

4.kolo, pátek 6.10.2006
11:33:0, 5:1, 3:2
SUM SUM
Branky a nahrávky: 1.Burian J., 13.Kejda (Nahodil), 20. Burian J., (Kadela R.), 25. Kundela (Málek, Burian J.), 28. Kurial (Dostál), 29. Kundela (Kadela R.) 33. Kadela R., (Burian J.), 40. Kurial (Dostál), 55. Kundela (Burian J.), 56.Kurial (Burián), 57. Fila - 27. Čermák, 47. Pekr, 51. Fischer Rozhodčí: Polák - Chocholouš, Musil. Vyloučení: 9:10, navíc Pálka (TRE) 10 min. Nesp. chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:3, 11:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlašín, Bartejs, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burián P., Burian V., Novák I., Nahodil, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Kaláb, Mauritz, Kurial
Draci Šumperk: Zatloukal (32. Peksa) - Patsch, Dokoupil, Čermák, Novotný, Navrátil, Havlík, Pekr, Šoustal, Fischer, Peška, Ristovský, Klíč, Šuk, Piterka, Poles, Zouhar, Kubík, Sigmund,

Než se diváci usadili na svých místech, domácí vedli. Jiří Burian totiž už v padesáté osmé sekundě prostřelil klubko hráčů před Zatloukalem v brance Šumperka i samotného Zatloukala a Třebíč vedla 1:0.Šanci na srovnání skóre dostali hosté v sedmé minutě, kdy byl vyloučen Roman Kadela za držení hole, ale přesilovku využít nedokázali, přestože před Míčou v třebíčské brance udělali slušný závar. Domácí měli velkou příležitost zvýšit svůj jednogólový náskok zejména ve dvanácté minutě, kdy si z branky hostů udělali střelnici, ale za Zatloukalova záda puk nedostali. O minutu později, tedy v minutě třinácté se jim to už ale povedlo. Autorem druhé branky domácích byl Martin Kejda, asistoval Lukáš Nahodil - 2:0. V polovině patnácté minuty šel na trestnou lavici Petr Fila a protože tam už odpočíval vyloučený Jan Kurial, hráli hosté 54. vteřin trvající přesilovku pěti, proti třem. Paradoxně největší šancí v této přesilovce byla akce domácího Viléma Buriana, který prokličkoval obranou hostů a akci velmi nebezpečně zakončil. Hosté v přesilovce dvou hráčů nic nevymysleli a pozorná obrana hostů všechny jejich pokusy včas zlikvidovala. V poslední minutě první třetiny zasadil Šumperským třetí hřebíček svojí druhou brankou v zápase Jiří Burian, který po příhře Romana Kadely zvýšil na 3:0. Tímto stavem také první třetina skončila.

Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen domácí kapitán Tomáš Kaláb za faul kolenem. O minutu později došlo k vyloučení také na straně hostí. Za katr odešel Martin Novotný za nedovolené bránění. Rozhodčí v této části zápasu nasadil velmi přísný metr, ale pro obě strany. Lépe se s tím však vypořádali domácí. Čtyři vteřiny před koncem dvacáté třetí minuty rozhodčí vyloučil hostujícího Čermáka za pád pod nohy a domácí, stejně jako hosté v první třetině, hráli bez jedné vteřiny minutovou přesilovku pěti proti třem. Už v přesilovce pět na čtyři vstřelil čtvrtou branku domácích Marek Kundela, přihrávali Milan Málek a Jiří Burian - 4:0. Také hosté využili přesilovku a to v době, kdy na trestné lavici seděl Dalibor Pálka, který ke dvouminutovému trestu inkasoval i panenku za nesportovní chování. Přesilovou hru hostí využil Matěj Pekr, který se nejlépe orientoval ve strkanici před Míčou a dopravil kotouč do sítě - 4:1. Ve dvacáté osmé minutě už to ale opět bylo o čtyři branky. Na 5:1 totiž zvyšoval svojí první brankou v utkání Jan Kurial po asistenci Lukáše Dostála. Šestou branku domácího celku vstřelil v devětadvacáté minutě Marek Kundela po příhře od Romana Kadely. Byl to v tomto zápase už druhý gól výborně hrajícího Marka Kundely - 6:1. Tahle branka vyhnala brankáře Zatloukala z branky a na jeho místo nastoupil Marek Peksa. Ten udržel čisté konto pouze čtyři minuty. To si totiž role ze spolupráce u třetí branky prohodili Roman Kadela a Jiří Burian, když prvně jmenovaný vsítil sedmý gól domácích - 7:1. Hosté v těchto chvílích působili velmi odevzdaným dojmem a domácí je jasně přehrávali nejen v přesilovkách, ale i při plném počtu hráčů na ledové ploše. Hráči Šumperka se nedokázali prosadit ani v přesilovkách a jejich hra postrádala pro domácí svatyni jakékoli nebezpečí. Mezi třicátou pátou a třicátou sedmou minutou hráči Horácké Slavie uzavřeli hosty na celé dvě minuty v jejich třetině, ostřelovali jejich bránu, ale gól z tohoto tlaku nevytěžili. Ten přišel až v poslední minutě druhé třetiny. Jednu z dalších hezkých a rychlých akcí dvojice Lukáš Dostál - Jan Kurial zakončil druhý jmenovaný dorážkou Dostálovy střely - 8:1. Druhá třetina tímto stavem také skončila.

Protože před třetí třetinou bylo o vítězi utkání prakticky rozhodnuto, poslali domácí trenéři do hry hráče z lavičky náhradníků a nechali odpočívat ne zcela zdravého kapitána domácích Tomáše Kalába. Hned na začátku třetiny zatlačili domácí soupeře do jeho obranného pásma a výsledkem bylo vyloučení hostujícího Novotného. Už o čtyřicet vteřin později si k němu na trestnou lavici musel přisednout Petr Čermák za zdržování hry, když bekhendem poslal z vlastní třetiny puk mimo hřiště. Domácí hráli přesilovku pěti proti třem a to minutu a dvacet vteřin. Proměnit v devátý gól se jim ji však nepovedlo. Ve čtyřicáté sedmé minutě je za to hosté potrestali druhým pukem v Míčově síti. Na 8:2 snižoval Matěj Pekr, který trefil puk poskakující v brankovišti. O dvě minuty později mohli hosté dát další branku, ale rozjetému Jaroslavu Klíčovi puk výborným zákrokem vypíchl brankář Pavel Míča. V polovině třetí třetiny hosté přece jen třetí branku dali. Domácí beci totiž za sebou zapomněli Radka Fischera a ten blafákem po ledě snížil na 8:3. To se vůbec nelíbilo dvojici Marek Kundela - Jiří Burian. Marek Kundela využil perfektní Burianovy přihrávky zpoza brány a střelou do horní části branky nedal Peksovi šanci - 9:3. Marek Kundela touto brankou završil svůj hattrick v tomto utkání. Druhý hattrick utkání uzavřel desátou brankou v síti Šumperka Jan Kurial po přihrávce Petra Buriána. To na časomíře běžela už šestapadesátá minuta a domácí borci jakoby se nemohli gólů nabažit. Padesátá sedmá minuta znamenala už jedenáctou branku v síti hostů. Prosadil se Petr Fila po samostatné akci a střele pod Peksovo podpaží – 11:3. Do konce utkání pak už žádná branka nepadla, přestože šance k vidění byly. Zejména kolotoč, který před Peksovou brankou rozpoutala trojice Vilém Burian - Marek Kundela - Jiří Burian, po dvanáctém gólu doslova volal. Hosté ještě dostali v posledních dvou minutách možnost hrát kratičkou přesilovku pět na tři, ale ta už nic neřešila a tak lavička Horácké Slavie mohla odklepat hokejkami poslední vteřiny zápasu, který přinesl překvapivě vysoké, ale zasloužené vítězství domácího celku v poměru 11:3.