JUN: TRE - SUM 3:2pp - Hokej jako břitva, dva body zůstaly doma

T ř e b í č - Ve 42. kole extraligy juniorů přivítala Horácká Slavia Třebíč na svém kluzišti Šumperk. Ve velice pohledném utkání diváci viděli mnoho osobních soubojů, spoustu závarů a nakonec radost domácího celku. Třebíč se dostala hned ve druhé minutě do vedení, ale Šumperští dokázali vývoj obrátit a dlouhou dobu drželi jednobrankový náskok. Domácí se nevzdali, utkání srovnali, a proto o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm rozhodl Eduard Kadela. Třebíčská juniorka vyválčila o víkendu pět mistrovských bodů.

42.kolo, sobota 31.1.2009
3:2p1:1, 0:1, 1:0 - 1:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 2. Vondráček (Dočekal, Čtveráček), 52. Dočekal (Klíma), 65. Kadela E. (Švaříček, Kadela R.) - 14. Peška (Hlavsa), 23. Malý (Dokoupil). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Peroutka, Švaříček, Kadela R. - Sochor, Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Klíma, Jordan
Draci Šumperk: Peksa - Fryč, Pezda, Havlík, Zacpálek, Novotný, Dokoupil, Drtil - Hlavsa, Bernard, Stejskal, Skoumal, Svoboda, Žálčík, Přikryl, Malý, Peška, Šoustal, Cink, Pavlica

Utkání začalo ve velmi dobrém tempu, které vydrželo po většinu zápasu. Už po šesti vteřinách hry velice nebezpečně pálil Klíma. V témže čase byl vyloučen hostující Novotný za držení. Dočekal vybojoval puk u mantinelu, posunul jej na modrou čáru Čtveráčkovi, jehož dělovku dorazil do úplně prázdné branky Tomáš Vondráček - 1:0.
V sedmé minutě vyjel Dočekal zpoza branky, ale Peksu nepřelstil. Za minutu pálil od modré čáry šumperský Novotný, dorážka Malého minula Wolfovu klec jen o milimetry. Domácí podnikli rychlý protiútok. Křenek nabil mezi kruhy E. Kadelovi, jehož dělovku vyrazil vyjetý Peksa mimo své tyče. Kolem poloviny první třetiny měly oba celky hodně šancí. Hostující Hlavsa ujel domácím bekům, ale zakončení postrádalo patřičnou přesnost. Poté dostal touš do druhé vlny Žálčík a trefil Wolfa do masky. Další brejkovou situaci zakončoval Malý – Wolf jeho střelu skvěle vyrazil. Na druhé straně střílel z otočky Dočekal. Peksa se proti této přesné střele pod horní tyč prezentoval bravurním semaforem. Ve 14. minutě hosté přece jen vyrovnali. Hlavsa dobře napadnul domácí rozehrávku, puk se ve změti hokejek odrazil před branku k Michalu Peškovi, jenž vyrovnal – 1:1.
Do konce zajímavé první dvacetiminutovky další branka nepadla.

V úvodu druhé části hry strhl vedení na svou stranu Šumperk. Dokoupil zachytil vyhazovaný kotouč na modré čáře, přihrál Tomáši Malému, který puk poslal mezi Wolfovými betony do sítě – 1:2.
Ve 25. minutě se do dalšího sólového nájezdu dostal Pavlica, a přestože byl hákovaný, trefil horní tyčku třebíčské branky. Po ubráněném oslabení se ujal touše Klíma, projel celé kluziště, ale Peksu neprostřelil. Domácí se nadechli k trvalejšímu náporu, který ještě umocnila čtyřminutová početní výhoda. Obrovský tlak útok Dočekal – Krutiš – Vondráček branku nepřinesl. Klíma pálil po buly do tyče a přesilovku zakončil dělovkou od modré čáry Jaroš. Ve 39. minutě se ocitl sám před Wolfem Přikryl, jehož ránu zlikvidoval domácí gólman parádním zákrokem lapačkou. V poslední minutě prostřední třetiny ujel Vítek, ale tísněný hostujícího brankáře nepřekonal.

Začátek třetí periody orámovaly přesilovky. Střelu Drtila od modré ukryl Wolf do výstroje. Na druhé straně nesedla rána Krutišovi, ale Peksa se při krocení skákajícího puku hodně zapotil. Ve 45. minutě měl dvě šance šumperský Malý. Nejprve pálil tvrdě těsně vedle. Za chvilku uháněl na Wolfa sám, volil kličku přes ruku, se kterou na domácího brankáře nevyzrál. Za minutu vyrazil Wolf dělovku Cinka loktem. V minutě padesáté druhé se diváci dočkali vyrovnání. V přesilovce zabojovali domácí hráči na modré čáře, Klíma posunul kotouč na hůl Martina Dočekala, který svůj výborný výkon v tomto utkání korunoval vyrovnávací brankou – 2:2.
Po vyrovnání se Šumperk vrhl do útoku a několikrát prověřil Wolfa. V posledních pěti minutách se hrálo nahoru-dolů. Obě mužstva chtěla strhnout vítězství na svou stranu. Velké brankové příležitosti měli na straně domácích Dočekal, Vondráček a Čtveráček, z hostů zahrozili Pavlica a Přikryl.

Prodloužení zahájil nebezpečným výpadem Hlavsa. Pak projel celým hřištěm Jordan, vypálil na vyrážečku, ale Peksa letící projektil vyrazil. Rozhodnutí se zrodilo 23 vteřin před koncem nastaveného času. Třebíčští způsobili zmatek před hostující brankou a volný Eduard Kadela dotlačil puk za brankovou čáru – 3:2.

Utkání Třebíče se Šumperkem nabídlo skvělé a oku lahodící hokejové představení.

Petr Rutar - HK Hokej Šumperk: "Dnešní zápas měl rozdílné poloviny. V první polovině jsme měli několik vyložených šancí, ale my ty šance neproměňujeme a to se potom promítlo do celkového výsledku. Třebíč se důrazem kolem brankového prostoru dostala do zápasu. Utkání jsme prohráli díky nedůslednosti našich hráčů před brankou. Myslím si, že Třebíč měla v prodloužení větší vůli po vítězství, takže to dopadlo spravedlivě."

Karel Šefčík - SK Horácká Slavia Třebíč: "Zápas byl hodně hodně těžký. Byl ještě těžší než včera, i když jsme čekali, že to bude naopak. Šumperk hrál daleko líp jak Olomouc. Trápili jsme se v první třetině. Ve druhé třetině jsme upozorňovali hráče na brejky. Samozřejmě jsme hned další dva pustili. Pak se zápas srovnal díky vyloučením. Myslím si, že ve třetí třetině Šumperku taky došel dech a na našich klukách bylo vidět, že mají větší chuť a vůli dotáhnout zápas aspoň na bod, když ne na tři. A v prodloužení jsme věřili, že dame gól. Vypsali jsme jim s trenérem odměnu, takže v pondělí dostanou svačinku."