JUN: TRE - VIT 2:9 - První Vítkovice v Třebíči nasázeli devět branek

T ř e b í č - Těžkého soupeře přisoudil juniorům v osmadvacátém kole extraligový los. Silné Vítkovice, první tým tabulky, svoji sílu na třebíčském ledě potvrdily a přesvědčivě zvítězily. Nejprve domácí vedli 2:0 brankami Davida Křenka a Martina Dočekala, ale pak začali střílet i hosté a dali devět branek v řadě. Jen škoda, že jejich hra byla někdy zbytečně tvrdá a hrubá. Třebíčské juniory už zítra od 12:00 čeká další utkání v daleké Opavě.

28.kolo, pátek 5.12.2008
2:92:4, 0:4, 0:1
VIT VIT
Branky a nahrávky: 4. Křenek (Vondráček), 6. Dočekal (Jordan) - 6. Kucsera, 7. Noga (Vrána), 7. Palát (Hartmann), 8. Szturc (Kucsera), 27. Včislák, 35. Bursík (Šedivý), 37. Noga (Szturc), 40. Bursík (Šedivý), 57. Bursík . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Vítkovice Steel:

Hned na začátku zápasu se domácím podařilo herně zcela vymazat rozdíl mezi prvním a posledním celkem tabulky. Třebíčští na svého soupeře vlétli a hostům nezbývalo nic jiného, než si sahat k nedovoleným zákrokům. Ve druhé minutě jako první šel za katr hostující Ondřej Šedivý za hákovaní. O necelých dvacet vteřin později jej za hrubost následoval jeho spoluhráč Werner Hartmann a slávistům se naskytla možnost přesilové hry pět na tři. Početní převaha se za minutu protáhla, jelikož Vítkovičtí opět faulovali a na trestnou lavici, kam zamířil Adam Polášek, téměř „přestěhovali“ svojí střídačku. Dvojnásobnou přesilovou hru po obléhání severomoravské branky nakonec hostitelé ve čtvrté minutě dokázali přetavit ve vedoucí gól po ukázkové akci Mečiara s Vondráčkem, jenž přesnou přihrávkou našel před brankou Davida Křenka a ten se nemýlil. Za necelé dvě minuty, kdy už hosté hráli v plném počtu, Gasper Jordan učebnicovou přihrávkou ve výhodné střelecké pozici našel Martina Dočekala, který nedal brankáři Tomášovi Vošvrdovi šanci a zvýšil na 2:0. Třebíčská radost z dvoubrankového vedení však netrvala dlouho. Vítkovičtí v rozmezí dvou minut čtyřikrát skórovali. Ve stejné minutě, jako domácí minutě po rychlém brejku snížil Lukáš Kucsera, který si z křídla nikým neatakován najel před domácího brankáře, kterého překonal blafákem. O minutu později po brilatní souhře Szturce s Vránou pohotově vyrovnal Jiří Noga. A aby toho nebylo málo, tak po Hartmanově ukázkové přihrávce napříč celým útočným pásmem dokonal obrat Ondřej Palát, na což domácí trenéři reagovali oddechovým časem. V osmé minutě dílo zkázy pro Horáckou Slavii v úvodní dvacetiminutovce dokonal po další učebnicové akci Bursík. Objel třebíčskou branku, před kterou puk naservíroval Romanovi Szturcovi, a ten čtvrtým gólem vyhnal Leoše Mikulku z branky, nahradil ho Petr Telecký. Potom ještě měli domácí několik přesilovek, které neproměnili. Za zmínku stojí pouze střela Petra Krutiše, kterou hostující brankář chytil. Dvě minuty před první sirénou se opět na trestné lavici sešla trojice Vítkovických.

Dvojnásobnou přesilovku si hostitelé přenesli do druhého dějství, ovšem nedokázali ji využít. Tak po sedmi odehraných minutách druhé třteiny udeřilo na druhé straně. Po samostatném úniku zvýšil Jan Včíslák a průběh utkání už byl zcela v režii Vítkovic. Třebíčští o sobě dali vědět při hře čtyři na čtyři, kdy Petr Krutiš střelou švihem od modré prověřil pozornost soupeřova brankáře, leč bez gólového efektu. V poslední pětiminutovce druhé časti Severomoravané slávistům uštědřili další direkt v podobě tří branek, prosadili jak jinak než po ukázkových akcích dvakrát Tomáš Bursík a jednou Noga, který dal svůj druhý gól v zápase.

V závěrečné dvacetiminutovce, která se dohrávala už jen z povinnosti, se lídr soutěže bavil hokejem a pohlednými kombinacemi se snadno dostával do šancí a zaměstnával gólmana Teleckého. Za Horáckou Slavii se po jedné střele prezentovali David Vítek, Martin Dočekal a Lukáš Němec, všechny pokusy ztroskotaly na soupeřově brankáři. Tři minuty před závěrečnou sirénou po učebnicové kombinaci Prokopa s Šedivým sám před Teleckým dal výsledku konečnou podobu druhým gólem v utkání Tomáš Bursík.

Zdeněk Moták po zápase juniorů TRE-VIT 2:9

Štěpán Oberreiter po zápase juniorů TRE-VIT 2:9