JUN: TRE-VIT 5:2 - Ve výborném a atraktivním utkání Třebíčští udolali Vítkovice

T ř e b í č - Zraněními a nemocemi oslabená juniorka musela dnes čelit silnému soupeři, který ale také nemohl nastoupit kompletní. Necelé dvě stovky diváků viděly špičkový juniorský extraligový hokej, v něž nakonec rozhodla výborná produktivita domácího týmu a vynikající výkon brankáře Petra Ondrůje. Hosté byli lepší zejména ve druhé třetině, přesto ji prohráli 1:0. Nakonec inkasovali i v power-play, ale důležité byly také branky, které Vítkovičtí inkasovali na začátku utkání, tu první dal krásnou střelou do pravého horního rohu Michalcovy branky Lukáš Dostál.

29.kolo, pátek 14.12.2007
5:22:0, 1:0. 2:2
VIT VIT
Branky a nahrávky: 6. Dostál (Kurial, Burián), 14. Burian V. (Nahodil, Vlašín), 37. Kurial (Burián, Nahodil), 57. Fila (Nahodil, Burian V.), 59. Němec (Burián) - 43. Mikula (Šedivý), 58. Palát (Mlynář, Vrána). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Imramovský. Vyloučení: 8:9, navíc Šedivý (VIT) 10 min - nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 21:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela R., Němec, Dostál, Dočekal, Krutiš, Nahodil, jánský, Burian V., Fila, Burián, Kurial.
HC Vítkovice Steel: Michalec - Hrubý, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík, Krause, Vrána, Galajda, Noga, Bartoš, Šedivý, Palát, Seidler, Bursík, Mikula, Chaloupka.

Hned od začátku viděly téměř dvě stovky diváků rychlý hokej. Domácí dokázali potrestat hned první vyloučení Vítkovic. Na trestné seděl Marek Slavík, když si v blízkosti brankoviště dali ťukec Petr Burián, Jan Kurial a Lukáš Dostál. Kurialova nezištná přihrávka našla přesně lopatu Dostálovy hokejky a ten neměl problém poslat puk do pravého horního rohu branky bezmocného Pavla Michalce - 1:0. Desátá minuta přinesla gólovku z hole Vítkovic, Lukáš Vrána však s dorážkou z brankoviště neuspěl. Ve čtrnácté minutě předvedl krásné sólo celým kluzištěm domácí bek Václav Jaroš, hosté, konkrétně Marián Mlynář ho musel zastavit až faulem už v útočném pásmu Vítkovic. Domácí znovu udeřili ve čtrnácté minutě, kdy využili svoji čtvrtou přesilovou hru utkání. Velmi dobře hrající Vilém Burian se prosadil po asistencích Lukáše Nahodila a Pavla Vlašína - 2:0. Tímto stavem také první třetina skončila.

Ve druhé minutě druhé části zápasu předvedl svoji šikovnost s chutí hrající Lukáš Nahodil, když se v přesilovce proháčkoval až před gólmana hostí, ale zakončení se mu podle jeho představ nepovedlo. Hned z protiútoku mohl Třebíčské rozesmutnit Ondřej Mikula, který naskočil z trestné, dostal přihrávku za záda obránců, ale úřadující Ondrůjova lapačka byla úspěšná. V pětadvacáté minutě opět Ondřej Mikula zkoušel domácího fakíra překvapit střelou přímo po buly, ale nepřekvapil. Jeho lapačka opět pracovala přesně. Vítkovičtí se v této části zápasu stále častěji dostávali do přečíslení a gólových šancí. Výborným bruslením a důraznou hrou dělali domácím problémy. Mladí Slavisté ale hráli velmi obětavě a velkou bojovností tlaku hostů úspěšně čelili. Odpovědět na tlak Vítkovic se pokusila v sedmé minutě druhé třetiny trojice Nahodil - Burian - Dočekal, ale při brankáři hostů stálo štěstí. V deváté minutě se sám objevil před brankářem Třebíče Ondřej Šedivý, zkusil blafák, a jeho pokus zastavila dobře postavená pravá tyč. Jen o chvíli později musel Petr Ondrůj předvést další výtečný zákrok. Znovu trestuhodně před jeho brankou osamocenému hráči Vítkovic vypíchl v poslední chvíli puk. Hráči hostů byli lepší a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se jim podaří snížit na rozdíl jediné branky. V šestnácté minutě byl brankář domácích nešetrně seknut přes lapačku, když už pod ní skrýval kotouč, ale tento zákrok se obešel jen domluvou Lukáši Vránovi, který byl autorem zákroku. 16:42, tento čas svítil na světelné kostce, když se třebíčští hokejisté prosadili potřetí. A byl to úder v době největšího tlaku Vítkovic. Lukáš Nahodil poslal brankovištěm Michalcovým puk přesně na hůl Jana Kuriala, jenž ho zametl k levé tyčce - 3:0. V osmačtyřicáté minutě byl vyloučen Ondřej Palát z Vítkovic za podražení a domácí hráli tuto přesilovku velmi dobře. Do hry nasadili čtyři útočníky a jediného beka, usadili se v obranném pásmu hostů, ale překonat se jim ho nepovedlo. I proto skončila druhá třetina za, pro domácí nadějného, stavu 3:0.

Třetí část zápasu začali domácí oslabeni, protože na trestné odpočíval Martin Dočekal, jenž v závěru druhé třetiny inkasoval trest za faul kolenem. Třetí minuta třetí třetiny přinesla první gólový úspěch hostujícího mužstva. Střelou z pravé strany se mezi betony Petra Ondrůje trefil Ondřej Mikula. Petr Ondrůj stačil betony střelu tečovat, ale ta do brány přece jen doklouzala - 3:1. Asistenci si připsal a Ondřej Šedivý. Pětačtyřicátá minuta přinesla vyloučení třebíčského Václava Jaroše za podražení a v přesilovce se před Ondrůje prokličkoval Ondřej Palát, ale v zakončení mu zabránil příložník brankářovy hokejky. Hosté se vlastně sami připravili o možnost dostat se do trvalého tlaku někdy zbytečnými fauly. Jako příklad lze uvést zápasnický chvat Dominika Krauseho z jedenapadesáté minuty, nebo hrubost Ondřeje Mikuly, který se jí netakticky dopustil v době, kdy už na trestné seděl jeho spoluhráč Krause. Domácí tak měli možnost hrát jednu minutu a dvě sekundy přesilovku pět na tři, ale využít ji nedokázali. Šest minut před třetí sirénou předvedl parádní obranný zákrok Václav Jaroš, když výborně načasovanou rybičkou ustřelil puk z hole unikajícího hráče hostí. Důležité zákroky v této době předvedl Petr Ondrůj. Nejprve švihl betonem proti střele Jiřího Nogy mířící přesně k tyčce, o chvilku později vleže vychytal lapačkou další jasnou gólovou šanci. K poněkud překvapivému tahu se trenér Vítkovic odhodlal v čase 56:06, kdy odvolal svého brankáře a poslal do hry šest bruslařů. Vítkovičtí sevřeli domácí v obranném pásmu, ale třebíčští hráči svému brankáři pomáhali blokováním střel a velkou bojovností. Dvakrát se dokázali osvobodit a poslat puk přes celé kluziště, ale mimo bránu, takže hra se vrátila před branku domácích. V padesáté sedmé minutě zabojoval v obranném pásmu Vilém Burian, zatáhl po levé straně puk až do útočného pásma hostů, kde ho předložil Petru Filovi a ten ho zasunul do prázdné branky – 4:1, čas 56:56. Z třígólového vedení se ale domácí radovali jen necelou minutu. O snížení na 4:2 se postaral Ondřej Palát po příhrách Mariána Mlynáře a Lukáše Vrány. Ještě rychleji však domácí přidali pátou branku. Přihrávku u branky jistoty si připsal Petr Burián, přesně mezi Michalcovo tělo a levou paži zakončil Lukas Němec - 5:2, čas 58:18. Zbytek utkání se už jen dohrával, hosté už nenašli sílu na další snížení a tak si třebíčské hokejové naděje připsali další tři body do extraligové tabulky za vítězství 5:2.

Zdeněk Moták – Vítkovice: „V prvé řadě chci pogratulovat soupeři, protože hrál velmi dobře. My jsme přijeli ve značně okleštěné sestavě, přesto si myslím, že jsme podali poměrně slušný výkon. Ani jsme od kluků nečekal, že takhle zahrají. Škoda těch neproměněných šancí, které jsme měli a kterých si dokážeme vypracovat strašnou spoustu v každém zápase. Nějaké chyby se pak staly v obraně, ale to je hokej.“

Kamil Pokorný

Štěpán Oberreiter – Třebíč: "Věděli jsme, že soupeř má velice kvalitní mužstvo a do zápasu jsme šli s odhodláním i s menším počtem hráčů vyhrát. Trápí nás velká marodka, dnes nám přibyli další dva zranění hráči. První dva góly jsme dali z přesilovek a rozhodující bylo, že jsme ustáli druhou třetinu, kdy nás soupeř zatlačil těžce do defenzívy. My jsme se dostali prakticky do jediné šance a dali jsme z ní gól. Ten třetí gól byl pro nás důležitý. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme hrát trošku taktičtěji, nepustíme soupeře do pásma, budeme dávat puky ven. Nakonec se soupeř odhodlal k power-play poměrně brzo a my jsme udělali pár taktických chyb, kdy jsme se snažili dát branku do prázdné, ale puk se po icingu vracel zpátky do třetiny. Nakonec jsme přece jen gól do prázdné branky dali a zápas jsme dohráli už dobře. Utkání jsme hráli na patnáct hráčů a patří jim dík za to, že podali velice obětavý výkon."