JUN: TRE-VSE 8:2 - Úřadující mistr utrpěl v Třebíči debakl

T ř e b í č - První utkání druhé poloviny soutěže přivedlo na třebíčský led úřadujícího juniorského mistra republiky, Vsetín. Třebíčští mladíci ale soupeře celý zápas přehrávali a prakticky mu nedali šanci na bodový zisk ani pomyslet. Už první třetinu vyhráli 5:2, když v ní měli jasnou herní převahu a inkasovali jen v oslabení. Od druhé třetiny hráli domácí o poznání méně útočně, i přesto nasázeli soupeři další tři branky. Řádila především dvojice Vilém Burian - Marek Kundela, která dohromady nasbírala osm kanadských bodů a druhý jmenovaný se dokázal za záda brankáře hostů trefit hned dvakrát.

27.kolo, pátek 7.12.2007
8:25:2, 1:0, 2:0
VSE VSE
Branky a nahrávky: 1. Burian V. (Kundela, Němec), 6. Kejda (Fila), 7. Kurial (Burian V.), 10. Dočekal (Kejda, Fila), 15. Vlašín (Němec, Burian V.), 27. Kundela (Burian V., Němec), 54. Dočekal, 59. Kundela (Burian V.) - 2. Ševčík (Kadlčík, Rachůnek), 13. Kadlčík (Ševčík, Haschka). Rozhodčí: Kopeček - Chocholouš, Poslíšil. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 237. Střely na branku: 40:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 8:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Kadela R., Němec, Dostál, Dočekal, Jánský, Kundela, Burian V., Fila, Kejda, Burián, Kurial.
VHK Vsetín: Kudela (15. Musil) - Holomek, Kapr, Kocur, Haschka, Mikulaštík, Sznapka, Pospíšil, Kadlčík, Varga, Plachtovič, Ptáčník, Sýs, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.

Rychle byl otevřen střelecký účet zápasu. Než se diváci uvelebili na svých místech, vedli domácí 1:0 gólem Viléma Buriana po přihrávkách Marka Kandely a Lukáše Němce. Už o necelou minutu se ke slovu dostali i hosté. Dvojnásobnou přesilovku, když na trestné seděli dva hráči Třebíče a oba za zdržování hry, využil Robin Ševčík po příhře Kadlčíkově - 1:1. Pěknou akci předvedli útočně naladění domácí v páté minutě, kdy si hezky na jeden dotek přihrávala útočná trojice Kurial – Dostál – Burián. Brankař hostů byl však pozorný a lapačkou akci překazil. O minutu později ale kapituloval podruhé. Dorážkou Filovy střely se prosadil Martin Kejda - 2:1. Za další minutu a osmnáct vteřin opět lovil gólman Vsetína puk ze své sítě. Signalizovaný trest zrušil třetím gólem Slavistů Jan Kurial po asistenci Viléma Buriana - 3:1. Hosté v této části zápasu působili značně zakřiknutě a jen těžko se bránili nájezdům Červenobílých. Jeden z nich se podařilo zužitkovat dvojici Kejda - Dočekal. Martin Kejda vybojoval puk, který brankař Vsetína nedokázal dostatečně pokrýt, přihrál ho na osu kluziště volnému Martinu Dočekalovi a ten ho poslal do odkryté branky - 4:1. Ve dvanácté minutě protáhl Petra Ondrůje v třebíčské brance prudkou střelou od modré David Varga, ale puk mířil těsně mimo. V čase 12:55 se ke snížení na rozdíl dvou gólů dostal Libor Kadlčík, který po přihrávkách Robina Ševčíka a Libora Haschky využil přesilovou hru Vsetína - 4:2. Jen dvě minuty byl rozdíl ve skóre dvougólový. V čase 14:45 donutil trenéra hostů k oddechovému času a střídání brankáře Petr Vlašín, který zužitkoval asistenci Lukáše Němce - 5:2. Ani oddechový čas obraz hry příliš nezměnil. Až ke konci třetiny se hosté dostali do náznaku tlaku, ale další snížení už domácí nepřipustili a tak první třetina skončila 4:2.

Začátek druhé třetiny byl o mnoho vyrovnanější než úvod třetiny první. Přispělo k tomu i vyloučení Marka Kundely, který musel na trestnou hned po osmapadesáti vteřinách hry za bránění. V sedmé minutě druhé třetiny však domácí znovu udeřili. Signalizovaný trest pro hostujícího hráče zrušil šestým pukem ve vsetínské brance Marek Kundela po přihrávkách Viléma Buriana a Lukáše Němce - 6:2. Třebíčští byli i nadále při chuti, což dokázal i závar před brankou hostí v polovině utkání, který obrana Vsetína vyřešila jen za cenu faulu. Na trestnou musel kapitán Libor Haschka za podražení. Krátce po ubráněné přesilovce měl Vsetín dobrou příležitost. Na vzdálené modré se schoval jeden z útočníků hostí a dostal přesnou přihrávku za záda obránců Horácké Slavie. Najížděl pak na Ondrůjovu branku už tísněn obráncem a klec přestřelil. Čtařiatřicátá minuta přinesla další příležitost Vsetína. Na trestné seděl Petr Burián za napadení a střela z levé strany cinkla o boční konstrukci Ondrůjovy svatyně. Hosté jako by se osmělili, byli v této části zápasu střelecky aktivnější, ale jejich pokusy postrádali to hlavní, gólovou tečku. Ta se nepovedla ani Davidu Vargovi, který v sedmatřicáté minutě zůstal zapomenutý za zády třebíčské obrany, ale než stačil zakončit, byl obráncem Tomášem Hobzou dostihnut a jeho střela zblokována. Ve druhé třetině tak diváci viděli jediný gól a na kostce svítil stav 6:2. Třetí třetinu domácí hráli ještě taktičtěji, než tu druhou. Pokyny trenérů nikam se nehnat a hrát zodpovědně Třebíčští plnili beze zbytku, přitom však dokázali vstřelit v jejím závěru ještě dvě branky. Ve čtyřicáté páté minutě se dostal do střelecké pozice Petr Fila a opakovanou střelou jen vyprášil betony hostujícího gólmana. V padesáté první minutě byl vyloučen domácí Jiří Čtveráček a hostům se tato přesilovka hodně povedla, téměř celou ji odehráli před brankou Slavistů, ti ale obětavou hrou změnu skóre nepřipustili. Příkladem mohl být obětavý pád Petra Vlašína, který vlastním tělem i za již prakticky rozhodnutého stavu zblokoval jednu ze střel soupeře, zbytek pak pochytal pozorný Petr Ondrůj. Čtyřiapadesátá minuta přinesla další změnu skóre a opět padla branka do sítě hostů. Zmatků v obraně a nekontrolovaně skákající puk trefil až Martin Dočekal, který upravil už svojí druhou brankou v zápase už na 7:2. To byl pro hosty možná až krutý výsledek, ale ani to ještě nebylo vše. Když v osmapadesáté minutě neprošla za záda Petra Ondrůje nebezpečná střela do klubka hráčů před jeho brankou, kterou vyslal Libor Haschka, přišel znovu trest z třebíčské hokejky. Na bou stranách trestné lavice seděl jeden hráč a hrálo se čtyři na čtyři, když v tomto utkání téměř nezastavitelný Vilém Burian vzal puk, projel s ním podél levého mantinelu, dostal jej před branku a Marek Kundela už věděl kam s ním - 8:2. Pro Marka Kundelu to byl druhý gólový zásah v utkání. To do konce zápasu zbývalo jen sto dvanáct vteřin, které se už v klidu dohrály a domácí hokejisté si tak připsali zcela zasloužené tři body.

Libor Žilka – HC Vsetín: "Myslím, že rozhodl začátek utkání, kdy soupeř dal v sedmačtyřicáté vteřině gól. Sice jsme v přesilovce pět na tři srovnali, ale pak nám domácí utekli na 4:1 a o zápase bylo v podstatě po první třetině rozhodnuto. Vzali jsme si oddechový čas, zkusili jsme s tím zápasem ještě něco udělat, ale už to z naší strany byla spíš křeč. Domácí si pak výsledek pohlídali. Hráli velmi slušně, myslím si, že nás jednoznačně přibruslili a my musíme pracovat dál."

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: "Samozřejmě jsem spokojen se ziskem tří bodů. Dali jsme pěkné branky, trošku divoká první třetina na můj vkus, ale ty dva góly jsme dostali v oslabení, když na trestnou jsme se dostali dost hloupě dvěma vyhozeními puku. Pak jsme dali hráčům pokyny, aby se z toho nestal nějaký divoký zápas, chtěli jsme hrát líp ze zadu, nenechat soupeře dát gól a trpělivě čekat na šance. Ty dvě třetiny to hráči plnili. V každé třetině jsme dali branku a hlavně jsme už žádnou neinkasovali, takže jsme to utkání dohráli v klidu. Na hráčích bylo vidět, že mají chuť odčinit ty předchozí dvě prohry zvenku a povedlo se jim to."