Junioři: Horácká Slavia si poradila s Přerovem a stále vede tabulku

T ř e b í č - Dne 16.10. se na zimním stadioně odehrálo další mistrovské utkání 1. ligy juniorů. Proti prvním v tabulce, juniorům Horácké Slavie, se postavil osmý celek z Přerova. Domácí s převahou zvítězili 4:1 a připsali si další vítězství. Stínem utkání se stalo zranění domácího kapitána Tomáše Fialy, jenž si při srážce se soupeřem přivodil nepříjemné zranění ruky a byl odvezen do nemocnice.I po desátém kole vedou třebíčští junioři svoji skupinu první ligy.

10.kolo, neděle 16.10.2005
4:10:0, 2:1, 2:0
PRE PRE
Branky a nahrávky: 21.Fiala, 35.Burian, 50.Jánský, 52.Dostál - 30.Sedlář. Rozhodčí: Skoupý. Diváci: 120. Střely na branku: 33:25.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Franěk, Vlašín, Raus, Jedlička, Popela, Dostál, Burian, Burián, Sobotka, Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Fiala, Ondrůj, Protivínský, Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial
HC ZUBR Přerov: Chalupecký, Švajda, Mikulenka, Hruška, Kaňák, Smětal, Kuča, Jeniš, Pěcha, Anděl, Halouska, Menšík, Pírek, Sedlář, Binar, Novák, Prinke, Zbránek, Kroupa

Domácí hráči byli od prvního vhazování lepší a Přerov pouze vyhazoval kotouče. Ani v přesilové hře ve 3. minutě Přerovští Míčovu klec neohrozili. V 8. minutě neproměnil krásnou střelu z mezikruží domácí Kaláb, střela se otřela pouze o tyčku. Na druhé straně ani závar před Míčovou brankou neskončil vsítěním kotouče. V 19. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, ale více prostoru na ledě nedokázali hráči využít, a tak po 1. třetině odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Ten, kdo přišel pozdě z bufetu neviděl rychlou branku hned v úvodu druhé třetiny, kterou vstřelili domácí, konkrétně kapitán Fiala po nahrávce Sobotky. Domácí se ujali vedení. Hosté mohli odpovědět, když na trestnou lavici usedl domácí Dostál. Horácká Slávia však byla lepší i ve čtyřech a nedovolila Přerovským vyrovnat. Ve 26. minutě se po střetu zranil domácí kapitán a střelec zatím jediné branky Tomáš Fiala. Později se ukázalo, že má nadvakrát přeraženou ruku a byl převezen do nemocnice. Ve 30. minutě po chybě domácí obrany dokázal vyrovnat hostující Sedlář po nahrávce Hrušky. Ve 35. minutě strhl vedení na stranu Třebíčských Burian, když se šikovně proháčkoval až před brankáře hostů a zavěsil. Bod za asistenci si připsal Kurial. Více branek ve druhé třetině nepadlo a domácí vedli 2:1.

Hned na začátku třetí třetiny si domácí zahráli přesilovku, i přes šance ji ale využít nedokázali a tak jejich vedení bylo stále jednobrankové. V 50. minutě se domácím podařilo vstřelit branku. Do listiny střelců se tentokráte zapsal Jánský po asistenci Jedličky. Krátce poté zvýšil na 4:1 Dostál po přihrávce Buriána. Domácí i nadále hráli aktivně a hosté byli velice zaskočeni dvěmi brankami v rozmezí dvaceti sekund. Tento stav vydržel až do konce utkání a Horácká Slávia získala zaslouženě dva body a s jedinou porážkou vede i po deseti kolech tabulku svojí skupiny "C" ligy juniorů.