Junioři Horácké Slavie nastříleli soupeři z Itálie čtrnáct branek

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie Třebíč přivítali na svém ledě Italského soupeře Asiago. Zápas se odehrál v režii domácích a v mírném mnohdy až tréninkovém tempu. I přesto Horácká Slavia nasázela soupeři 14 branek a zvítězila 14:1. Nejvíce a to pět branek si v zápase připsal Třebíčský Jan Kurial

přát, úterý 29.8.2006
14:12:0, 6:1, 7:0
ASI ASI
Branky a nahrávky: 12. Burián (Novák, Dostál), 12. Kurial (Kundela), 23. Kejda (Berger), 23. Kurial (Vlašín), 25. Kundela (Málek), 32. Burián (Hobza, Kurial), 37. Kurial (Málek), 38. Hobza (Burián), 46. Kurial (Dostál), 47. Novák (Vlašín, Kadela E.), 53. Kadela E. (Novák), 55. Kadela (Němec), 59. Kurial (Burián), 60. Nykrmajer (Antoň, Kejda)- 39. Tessaci (Rizzo). Diváci: 90.
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj- Vlašín, Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burián, Novák, Antoň, Jánský, Kundela, Nykrmajer, Málek, Kadela R., Kadela E., Berger, Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial
Asiago - Itálie:

Od začátku utkání bylo zcela jasné, že Horácká Slavia má na ledě jasnou převahu. Domácí lépe bruslili. Jedinou překážkou ke vstřelení branky bylo důsledné soupeřovo bránění. Jako první vyzkoušel hostujícího brankáře od modré čáry tvrdou střelou Tomáš Kaláb. Další velkou šanci si Horácká Slavia vytvořila ve 4. minutě, kdy hostujícího golmana nepřekonal bekhendovou střelou Tomáš Nykrmajer. Ostřelování hostující klece pokračovalo i nadále. Tentokrát zkoušel vstřelit branku Martin Jánský střelou nad lapačku, ale ani jemu nebyla dopřána úvodní branka zápasu. Hosté z italského Asiaga se k první střele dostali asi v polovině třetiny. Střelu Nicoli Tessaciho vyrazil Petr Ondrůj svým pravým betonem. Hosté si poté zahráli první přesilovku, ve které se však nedostali ani k jediné střele. Domácí se mohli z branky radovat až ve 12. minutě. Zmatku před hostujícím brankářem Alessandrem Jurem využil Petr Burián, který dorazil kotouč do odkryté klece-1:0. Od vstřelené branky uběhlo pár sekund a domácí vedli již o dvě branky. Jan Kurial dokázal překvapit hostujícího brankáře vyjetím zpoza branky a následným zasunutím kotouče za jeho záda - 2:0. Ve 13. minutě se Horácká Slavia musela obejít bez Petra Buriána, kterému byl udělen desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. V 16. minutě mohli domácí zvýšit svůj dvougólový náskok. Lukáš Dostál ale svoji střelou minul odkrytou hostující klec. Ke konci úvodní třetiny ještě vyslal jednu z mála střel na domácího brankáře hostující Patrik Rizzo.

Celkem čtrnáctkrát museli italští brankáři lovit puk ze své sítě

Do druhé třetiny hosté vystřídali brankáře. Alessandra Jura nahradil Chiesa. Již ve 23. minutě tečoval střelu třebíčského Richarda Bergera Martin Kejda, který zvýšil náskok Horácké Slavie na 3:0. Třebíčští dokázali v této minutě skórovat ještě jednou. Nepřesnou střelu Petra Vlašína od modré čáry dorazil do branky zmateného hostujícího brankáře domácí Jan Kurial-4:0. Na 5:0 Horácká Slavia zvýšila v 25. minutě, kdy nádherným blafákem ze samostatného úniku překonal hostujícího brankáře třebíčský Marek Kundela. Ve 27. minutě hráli hosté přesilovku, ale ani v početní výhodě si nedokázali vytvořit šanci, která by nějak výrazněji zaměstnala domácí obranu. O chvíli později trefil domácí Jiří Bartejs břevno hostující svatyně. Ve 32. minutě dokázali Třebíčští zužitkovat krátkou přesilovku 5 na 3. Domácí Tomáš Hobza u levé tyče našel u pravé tyče neobsazeného Petra Buriána, pro kterého nebyl těžký úkol dopravit kotouč do sítě - 6:0. O chvíli později Marek Kundela v dobré pozici trefuje tyč. V 35. minutě prověřil hostujícího golmana hezkou střelou Petr Vlašín. Tentokrát však síť branky nerozvlnil. O dvě minuty později se to však podařilo domácí dvojici. Akci dva na jednoho zakončil po přihrávce Milana Málka Jan Kurial - 7:0. O minutu později zakončil gólovou nadílku domácích ve druhé třetině Tomáš Hobza, který od hranice modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě - 8:0. Do konce třetiny však ještě promluvili také hosté z Asiaga. Italský útočník Nattec Tessaci překonal střelou z mezikruží domácího brankáře a uzavřel tak skóre po druhé třetině- 8:1.

Na začátku třetí třetiny sehráli domácí hodně nepovedenou přesilovou hru. Jedinou větší šancí v této přesilovce bylo neproměněné přečílsení dva na jednoho. Domácí ale vůbec nemusela nevyužítá přesilová hra mrzet, protože ve 46. minutě na 9:1 zvýšil domácí Jan Kurial. O minutu později po střele domácího Petra Vlašína zvýšil z následné dorážky Ivo Novák - 10:1. O další branku se mohl postarat třebíčský Lukáš Popela, před hostujícím brankářem mu ale nevyšla klička do bekhendu. Poté třebíčští po akci dva na jednoho trefili pouze tyč. V 53. minutě se opět rozsvítilo červené světlo za hostující brankou. Další přečíslení v útočném pásmu proměnil Eduard Kadela - 11:1. Ve 55. minutě domácí hráli přesilovou hru 5 na 3, kterou zužitkoval bekhendovou dorážkou do branky opět Eduard Kadela -12:1. Poté měli další velkou šanci na skórování domácí Martin Kejda a Vladimír Antoň. Druhý jmenovaný si však po akci dva na jednoho branku nepřipsal. Na 13:1 upravil domácí Jan Kurial, který poté co unikl hostujícím zadákům překonal i hostujícího brankáře. V poslení minutě zápasu na konečných 14:1 upravil domácí Tomáš Nykrmajer. Horácká Slavia si tak s italským soupeřem poradila suveréně a ve čtvrtek se doma utká v dalším PŘÍPRAVNÉM utkání s již extraligovou Duklou Jihlava.