Junioři: Orli odlétají zpět do Znojma bez bodů

T ř e b í č - Jako soupeř se tentokrát postavil třebíčským juniorům tým ze Znojma. Znojemští Orli začali zápas aktivněji, ale později se hra dostala plně do režie domácích hráčů. Z gólu se však domácí mohli radovat až ve 34. minutě, kdy Železného překonal Sobotka. Další gól za záda gólmana hostů přidal Fiala a v poslední minutě ještě vítězství domácích do prázdné brány zpečetil Kejda. Gólman domácích Míča si v tomto zápase také připsal první nulu v této sezóně. Tentokrát tedy důležité juiorské body zůstávají v Třebíči.

32.kolo, neděle 5.2.2006
3:00:0, 1:0, 2:0
ZNO ZNO
Branky a nahrávky: 34. Sobotka(Nahodil), 45. Fiala(Ludvík) 59.Kejda Střely:32:17 Rozhodčí: Mech, Brabec, Pospíšil Diváků:110
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča, Vlašín, Raus, Jedlička, Ludvík, Popela, Dostál, Burian, Burián, Sobotka, Nahodil, Jánský, Pálka, Fiala, Ondrůj, Laš, Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial
Orli Znojmo: Železný, Šindelář, Koktan, Ratkovský, Kouřil, Geryk, Musil, Veselý, Odehnal, Hadrava, Bačák, Mališka, Týmal, Barák, Vindiš

Do utkání nastoupili aktivněji hráči Znojma a vytvořili si několik nebezpečných šancí, které však pokryla domácí obrana. V průběhu třetí minuty začali růžky vystrkovat i domácí hráči, ale žádná ze střel neohrozila bránu hostů. V čase 6:10 byl vyloučen znojemský Kouřil. V následné přesilovce mohl skóre změnit Laš, ale jeho nebezpečnou střelu Železný pokryl. Oba celky se i nadále marně snažili otočit stav ve svůj prospěch. V desáté minutě mohl domácí dostat do vedení Mauritz, jeho střelu od modré čáry však gólman hostů zlikvidoval. V 11. minutě byl vyloučen hostující Vindiš. V přesilovce se domácí snažili dostat do vedení, Železný byl však proti. V 18. minutě nabídl domácí Mauritz hostům přesilovku, ve které svůj tým několikrát podržel Míča. První třetina tak skončila bez vstřelené branky.

Na začátku druhé třetiny domácí několikrát ohrozili bránu hostů, skóre se jim však změnit nepodařilo. Ve 24. minutě Železného prověřil prudkou střelou od modré čáry Kaláb, gólman hostů však byl ve střehu. V čase 24:31 byl znojemský Kouřil odměněn trestem 2+10 minut. V následné přesilovce domácí ostřelovali branku hostů, ani jedna ze střel však nepronikla za záda Železného. Po neproměněné šanci jednoho ze znojemských útočníků za bránou domácích vznikla menší roztržka, ze které vyšel domácí Pálka s menším trestem. Skóre zvrátil ve prospěch domácích až v čase 33:28 Sobotka, když prostřelil Železného. Několik vteřin po něm se pokoušel navýšit Ludvík, ten však netrefil bránu. Do další šance se dostal Dostál, jeho střelu i následnou Kurialovu dorážku však Železný zlikvidoval. Domácí si i nadále vypracovávali slibné šance, které už ovšem nedokázali proměnit. Po druhé třetině tedy odcházeli hráči do kabin za stavu 1:0.

I na začátku třetí třetiny museli hosté čelit tlaku domácích. Železného pozornost vyzkoušel prudkou střelou Raus, nepodařilo se mu však gólmana hostů překonat. Za domácí opět skóroval ve 45. minutě, po vyloučení znojemského Bačáka, Fiala, když protlačil puk za záda gólmana hostů a zvýšil tak na 2:0. Po obdržení gólu se aktivita hostů výrazně zvýšila, ale třebíčští hráči jim nedovolili výrazněji ohrozit domácí bránu. Nebezpečnou šanci si v 50. minutě připravil hostující Hadrava, ale ve vstřelení branky mu zabránil Míčuv beton. Třebíčští hráči se museli i nadále bránit zvýšenému tlaku hostů, ti však nedokázali nebezpečně ohrozit domácí bránu. V čase 19:45 se do prázdné brány hostů, po odvolání brankáře, trefil Kejda a zvýšil tak na 3:0 pro domácí, což byl také konečný stav utkání.