Junioři: Po divoké přestřelce Třebíč zdolala Techniku Brno

T ř e b í č - Po divoké přestřelce a prohrané 2.třetině se ukázala síla domácích a nejen díky aktivnímu střelci dvou branek Nahodilovi, ale hlavně díky gólově vydařené třetí části nakonec Horácká Slavia zvítězila 7:4 a nadále kraluje v tabulce skupiny C.

14.kolo, neděle 30.10.2005
7:41:1, 2:3, 4:0
TEC TEC
Branky a nahrávky: 19. Dostál, 29. Kaláb (Kurial), 36. Nahodil (Sobotka), 43. Burian J. (Bulička), 45. Nahodil (Sobotka), 47. Kejda (Sobotka), 58. Franěk (Burian V.) - 16. Korda (Janák, Merenda), 33. Janák (Korda, Krupička), 37. Krupička (Merenda), 39. Krupička (Vaverka). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0 . Diváci: 111.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (Zháňal) - Franěk, Vlašín, Raus, Jedlička, Popela, Dostál, Burian J., Burián P., Sobotka, Nahodil, Jánský, Kundela, Ondrůj M., Bulička, Protivínský, Burian V., Kejda, Kaláb, Kurial.
Technika Brno: Chvátal (Samson), Rapant, Merenda, Úlehla, Korda, Píša, Kvarda, Langer, Krupička, Lerch, Fous, Špok, Janák, Matulka, Bednář, Matoušek, Hrbáček, Vaverka, Němec, Krejčí.

Od prvních minut dávali domácí hokejisté najevo svoji sílu a hosty přehrávali. V přesilové hře na konci 5. minuty však skórovali hosté. Dorážkou do odkryté klece se trefil brněnský Korda po asistenci Janáka. Favorit z Třebíče nečekaně prohrával. V 9. minutě byl vyloučen hostující Krupička a Horácká Slavia mohla vyrovnat. Po pěkně sehrané přesilovce se domácím ale branku vstřelit nepodařilo. Technika se dopředu moc nehnala, spíše čekala na chybu soupeře. Ve 12. minutě neproměnil trestné střílení domácí Sobotka, když se mu nepodařila klička do bekhendu. V 18. minutě se domácím přece jen podařilo vyrovnat. Zpoza branky překonal brankáře hostů Dostál.

Do 2. třetiny nastoupili hráči Horácké Slavie s odhodláním strhnout vedení na svoji stranu. To se hráčům zatím nedařilo. Ve 28. minutě si domácí zahráli přesilovou hru, když na 2 minuty za hrubost odešel hostující Langer. Domácí přesilovku využili. Svižnou střelou překonal brankáře hostů Chvátala Kaláb, bod za asistenci si připsal Kurial. Tlak domácích vzrůstal a trenér Techniky Brno si vyžádal oddechový čas. Ve 32. minutě se po akci 2 na 1 prosadil hostující Janák, který Míču překonal první střelou hostů ve 2. třetině. Asistenci si připsal Krupička. Ve 35. minutě využili přesilovku domácí. Svižnou střelou od modré čáry se trefil Nahodil, asistentem byl Sobotka. Hosté ovšem vzápětí vyrovnali rovněž z přesilové hry. Střelcem byl Krupička, po nahrávce Merendy. Hostům se podařilo ve 39. minutě vstřelit další branku, opět se trefil Krupička, po asistenci Vaverky.

Ve 43. minutě překonal z dorážky brankáře hostů Jiří Burian po asistenci Buličky. A bylo opět vyrovnáno. Ve 45. mintě se podařilo skórovat domácímu Nahodilovi, který vložil hůl do přihrávky před bránu od Sobotky. Během 5 minut bylo skóre otočeno ve prospěch domácích. O dvě minuty později se podařilo prostrčit kotouč do sítě hostů Kejdovi po nahrávce Sobotky. V 57. minutě pojistil vítězství domácích bekhendem Franěk po asistenci Viléma Buriana . Domácí po divoké přestřelce zvítězili 7:4.