Junioři: TRE - HBR 3:1 - Zdolali Havlíčkův Brod a odskočili pronásledovatelům

T ř e b í č - Jako skutečný boj o první místo tabulky probíhal souboj první Třebíče a třetího Havlíčkova Brodu. Zápas nepostrádal nasazení, nespočet osobních soubojů a drama až do konce utkání. Domácí sice zvítězili gólem Popely a dvěma přesnými trefami Petra Buriána 3:1, ale hosté nesložili zbraně do samého závěru. A jelikož Šumperk, se kterým sdílela Horácká Slavia doposud první příčku nečekaně doma prohrál se stále se lepšícím Novým Jičínem, na kterém mimochodem minulý týden ztroskotali i naši junioři, odskočili třebíčští hokejisté svým pronásledovatelům na rozdíl dvou bodů. Fotgrafie z utkání najdete TADY.

10.kolo, pátek 27.10.2006
3:12:0, 1:1, 0:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 12. Burián P. (Nahodil), 14. Popela (Kurial, Nahodil), 33. Burián P. - 32. Hadrava (Kraučuk). Rozhodčí: Skoupý, Held, Hudáček. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 187 lidí + 1 pes. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 2:0,2:1,3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlačín, Hobza, Nmec, Popela, Dostál, Burian J, Burián P., Burián V., Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial.
BK Havlíčkův Brod: Linhart - Mlejnek, Janate, Kadlec, Krpálek, Veselý, Bělohlávek, Pavlík, Kraučuk, Hadrava, Chytráček, Muras, Langhans, Špatenka, Štros, Vylíčil, Škarýd, Venc.

Začátek první třetiny začala obě mužstva velmi opatrně, jakoby se oťukávala a v první desetiminutovce si každý brankář sáhnul na puk sotva jednou. Utkání se rozjelo až když domácí vstřeli první gól. Nahodil objel bránu a ideální přihrávkou našel Petra Buriána, kterému sice puk na lopatu nesedl ideálně, ale snad právě proto zaplul těsně vedle Linhartova betonu do havlíčkobrodské klece. V tu chvíli svítil na třeíčské kostce čas 11:11. O dvě minuty později už to bylo 2:0. Další chytrou příhrávku servíroval v přesilové hře Lukáš Nahodil na Jana Kuriala a ten secvičeným signálem předložil gólovku Lukášovi Popelovi, jenž si sjel ze své defenzivní pozice před bránu a nekompromisně rozvlnil síť soupeřovy brány. V 15. minutě zaváněl dalším gólem typický průnik Jiřího Buriana po pravé straně, tentokrát se však Linhart zaskočit nenechal. V minutě šestnácté se osměli hosté a před Míčou zle dotíral Hadrava, leč neúspěšně. Dvě minty nato vyslal na třebíčského gólmana projektil Chytráček a nechal tak zapracovat Míčovu vyrážečku.

Druhou část zahájili domácí v oslabení a hosté hned přezvali iniciativu a zasypali Míču řadou tvrdých střel, avšak žádná si cestu za pozorného strážce třebíčské svatyně nenašla. Poté dostali možnost dlouhé, čtyřminutové přesilovky domácí. Vytvořili si řadu dobrých příležitostí, tentokrát ale úřadoval Linhart. Ve 25. minutě byl sám před brodskou kasou Kundela a Linhart se měl znovu co otáčet. V polovině utkání nejlépe zpracoval puk poskakují v třebíčském obranném pásmu Špatenka, předložil jej Langhansovi a oba Míčovi v brankovišti zle zatápěli. Záhy nato vyzkoušel střelou zpoza obránce pozornost hostujícího brankáře Lukas Němec. Poté se dostali domácí pod tlak a nebezpečí vyřešili jen za cenu nedovoleného zákroku. Nabídnutou výhodu již po devíti vteřinách využil Hadrava, který od modré čáry propálil vše včetně zastíněného Míči. Asistenci si u gólu připsal Kraučuk. Podobně rychle využili přesilovou hru také domácí, to když v čase 32:03 zvýšil Petr Burián svým druhým gólem na 3:1. Petr prokázal dost důrazu před bránou, když za čáru dotlačil puk vyražený po střelách Nahodila a Kuriala. Ve zbytku třetiny měli mírně navrch hosté, to když dostli třikrát za sebou možnost hrát s přesilou jednoho muže v poli. Ani tak si žádnou velkou příležitost nevytvořili. Naopak gólovkou zavánělo brilantní uvolnění Nahodila, který se v oslabení ve 37. minutě ocitl hned po buly za zády obrany, ale stahovačka na gólmana nebyla dotažená k dokonalosti a Linhart si připsal další úspěšný zákrok. Druhá třetina skončila poměrem 1:1 a hokejisté odcházeli do kabin za stavu 3:1 pro domácí.

Do závěrečného dějství vlétli hosté velmi dravě a snažili se využít zbytek času své přesilové hry. Míča byl proti. Ve 44. minutě seděl na trestné prozměnu jeden hráč z hostujícího celku, ale ani Slavistům se nevedlo podle jejich představ. Jedinou příležitost měl v závěru přesilovky Kundela, kterému na čepel přesně přihrával J.Burian, avšak rychlejší než Kundelův puk byla Linhartova lapačka. Chvíli na to byl ve velké šanci Hadrava, který stál sám před Míčou, leč tak dlouho zpracovával puk až mu ho vracející se obránce uzmul. Příležitost na zvýšení skóre dostali domácí v začátku druhé poloviny poslední části, to když se hráči v modrých dresech provinili hned dvěma prohřešky proti pravidlům a celou minutu se museli bránit ve třech. Než se dostali domácí do tlaku ujížděl směrem k třebíčské bráně brejkující Hadrava a kdyby nebylo toho, že si ho zavčas obrana pokryla, mohlo být o ostudu na Slavistické straně postaráno. Poté co přesilovka domácích skončila bez využití, začali mít navch hosté, kteří stupňovali tlak. Klid na lavičku ani do ochozů rozhodně nepřineslo vyloučení Petra Buriána, ale srdnatě se bránící čtveřice změnu skóre nepřipustila. Míča kryl dělovku Krpálka a záhy nato musel zasahovat značný kus od své brány. Minuty v závěru utíkaly pomalu, ale třebíčští hráli dobře takticky. V 58.minutě naopak zlobili před Linhartem Vlašín s Filou a J.Burianem, jemuž se nepodařilo v rozhodující fázi puk zvednout a zakončit. Domácí si už vítězství pohlídali a ani soupeři nedali příležitost k power-play, a tak si připsali po těžkém boji plný počet dvou bodu do prvoligové tabulky.