Junioři: TRE - KOM: 3:2 - Třebíč udolala remízového krále - Kometu HK

T ř e b í č - Souboj s Kometou HK, která měla na kontě jen o jednu porážku více než domácí junioři Horácké Slavie Třebíč, sliboval další těžký zápas, který mohli diváci sledovat v neděli od pravého poledne. Domácí byli sice od začátku aktivnější, šli také do vedení, ale hosté pak dvěma brankami vývoj zápasu otočili na stav 1:2. Třebíčští se znovu brankově prosadili až během dvou minut v úvodu poslední desetiminutovky, kdy brankami Petra Buriána a Petra Fily znovu zvrátili skóre ve svůj prospěch na konečných 3:2.

20.kolo, neděle 10.12.2006
3:21:1, 0:1, 2:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 9. Nahodil (V.Burian), 50. P. Burián (Kurial), 51. Fila (Vlašín). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Kometa Brno:

Třebíčští hráli už od počátku nátlakový hokej. Při jedné z akcí v 9.minutě, když už drželi hosty delší dobu v obranném pásmu nacentroval Vilém Burian přihrávku ke vzdálenější tyči na volného Lukáše Nahodila, kterému už nezbylo než jen zasunout puk do prázdné brány. Aktivita domácích pokračovala i v dalším minutách, ale v poslední minutě první třetiny se, po hrubce domácí obrany, do brejku dostali hosté a vyrovnali na 1:1.

Druhá část se domácím příliš nepovedla a ačkoliv se tlačili před bránu Brňanů nezužitkovali žádnou ze svých šancí, naopak dvě minuty před druhou sirénou využili hosté signalizované vyloučení výhodu a tvrdou střelou pod víko otočili na 1:2.

Do třetího dějství nastoupili domácí s odhodláním nepříznový stav zvrátit, stáhli útok na 3 lajny, ale přes veškerou snahu se jim dlouho skórovat nedařilo. Až v čase 49:12 předvedl svoje uměni Petr Burián, který využil přihrávku Jana Kuriala - 2:2. Necelou minutu nato už se z vedení radovali domácí, to když Petr Fila rozjásal 140 přítomných fanoušků, z nichž cca 15 vytvořilo opravdu hlučný hlouček členů Fanclubu, který za pomocí bubnu a hlasivek vytrvale pobízel své hráče k vyššímu tempu. V závěru si hosté zahráli ještě zhruba minutové powerplay, v němž ještě zdramatizovali závěr zápasu a vymohli si mimo jiné i čtyřvteřinové vrácení časomíry, ale na zdolání třebíčské obrany, jíž za zády velel brankář Pavel Míča to nestačilo. Hosté tak v závěru ještě mohli být rádi, že neobdrželi gól do prázdné klece.

Po zápase jsme se na dvě otázky zeptali střelece dnešního prvního gólu a jednoho gólu z předchozího zápasu s Prostějovem Lukáše Nahodila.

Měli jste přiležitost několik přesilových her, ale v zápase jste ani jednu neproměnili: "Tak každý zápas je jiný a ne vždycky to výjde. Třeba v Prostějově jsme využili hned dvě přesilovky ze tří vstřelených gólů, a to je dobrá bilance.

Zápas se hrál v netradičním čase - od 12 hodin. Je to pro vás nějaký problém? "Každému to asi vyhovuje jinak, někomu to, že musí stávat dřív nevadí".