Junioři: TRE - NJI 6:0 - Třebíč oplatila soupeři porážku i s úroky

T ř e b í č - Naposledy v tomto kalendářním roce se na domácím ledě představili junioři Horácké Slavie, tentokrát na jejich led závítal pátý tým tabulky - Nový Jičín, který na svém ledě uštědřil Slavistům jednu ze dvou proher. Jičínští dorazili pouze se třinácti hráči v poli a s domácím favoritem drželi výsledkově krok jen první třetinu, kdy padl jediný gól z hole Jiřího Buriana. Ve druhé a třetí části již hosté nebyli schopní konkurovat velkému územnímu tlaku Třebíčských a inkasovali dalších pět gólů. Čisté konto domácím vychytal spolehlivý Pavel Míča. Fotografie z utkání najdete TADY .

22.kolo, neděle 17.12.2006
6:01:0, 3:0, 2:0
NJI NJI
Branky a nahrávky: 14. J.Burian (Buček), 27. Dostál, 30. Němec (J.Burian), 36. P.Burián (V.Burián), 51. Dostá (Kurial, Kaláb), 53. Nahodil (J.Burian, Buček). Rozhodčí: Polák, Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 7:11, navíc Hobza 10 min. OT. Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 138 divák + 1 pes Max. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 6:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlašín, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burian V., Burián P., Nahodil, Pálka, Málek, Fila, Kadela, Buček, Kejda, Kaláb, Kurial.
HC Nový Jičín: Trval (53. Owczarzy), Valchař M., Melnar, Valchař O., Pelikán, Pelikán, Tomášek, Zedník, Adamec, Toman, Růžička, Sudolský, Matoušek, Pavlík, Macíček.

Jako první se v zápase pokusil vypálit domácí Rostislav Novák, jeho střela však těsně minula pravou tyčku hostující klece. Ve 2. minutě zápasu hlavní rozhodčí poslal na dvě minuty jednoho hráče domácích a také hráče Nového Jičína, takže jsme viděli hru ve čtyřech na obou stranách. První velkou šanci Nového Jičína měl hostující Pavlík, když si kličkami položil domácího Pavla Míču. Konečné zakončení se mu nepovedlo a domácí brankář dokázal jeho střelu ukrýt do své lapačky. Zápas se jenom hemžil šancemi, důkazem toho byla i další neproměněná šance. Třebíčský Lukáš Nahodil se ocitl nikým nehlídaný v mezikruží útočného pásma. Zbývalo mu pouze překonat brankáře, ale tvrdou střelou netrefil klec hostujících hokejistů. Třebíč si v první třetině svoji aktivitou vynutila první přesilovou hru zápasu. Domácí v přesilovce zamčeli soupeře v obranném pásmu. Jedinou věcí, kterou z přesilové hry využili bylo další vyloučení soupeře, takže se domácím naskytla i zkrácená možnost mít na ledě o dva muže navíc. Velký tlak na hostující hráče pokračoval, ale branku se Třebíčským vstřelit nepodařilo. V 10. minutě se Horácká Slavia dostala do akce dva na jednoho. Nahrávku Lukáše Dostála zpracoval Petr Burián, který následně zakončil pouze do levé tyče branky. V 11. minutě si také hosté zahráli přesilovou hru. Vyloučen byl domácí Hobza, který navíc k dvouminutovému trestu obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování. Nový Jičín ani v přesilovce nenadělal domácím mnoho práce a strážce domácí klece Pavel Míča skoro ani nemusel zasahovat ostatně tak tomu bylo po většinu utkání. Ve 13. minutě hráli další přesilovku Třebíčští. Tentokrát ji dokazal zúžitkovat Jiří Burian, který hostujícího brankáře překvapil střelou z téměř nulového úhlu z levé strany. Jedinou větší starost dělalo domácímu brankářovi nahození od Tomáše Adamce v 19. minutě. Nahození málem Míčovi zapadlo do branky nakonec situaci zachránil basebalovým úderem kotouče pryč od branky.

I na začátku druhé části hry hráli domácí velice aktivně. Nepolevili od předvedené hry v úvoodní části a svoji dobrou hrou si vysloužili další přesilovou hru. Tentokrát Novojičínští hokejisté dobře bránili a domácí nepustili do žádné vážnější akce, která by mohla navýšit třebíčské vedení. Od 25. minuty se hosté museli mít opět na pozoru, protože Třebíč vyvíjela na soupeře další útočný tlak, který zakončil až opět trochu šťastným gólem domácí Lukáš Dostál, který nahrával před branku volným spoluhráčům, ale jeho nahrávku si do branky srazil jeden z hostujících obránců. O dvě minuty později skóroval další z Třebíčských řad. Již na 3:0 zvyšoval Lukas Němec. Ve 35. minutě hrála Třebíč v početní výhodě. Třebíč využila přesilovku za minutu. Souhru Viléma Buriana a Petra Buriána zakončoval pěknou střelou na rozdíl čtyř branek druhý jmenovaný hráč. A abychom byli objektivní popišme také akci hostů. Ve druhé třetině jich bylo podobně jako v té první pomálu a Míča se občas musel hbytě rozcvičovat v brankovišti, aby byl připraven na střelu. Ke konci druhé třetiny vyzkoušel Míču hostující Pavlík. Střela skončila v lapačce domácího strážce branky.

Úvod třetiny byl ve znamení dlouhé přesilovky pět na tři, kterou domácí nabídli hokejistům z Nového Jičína zbytečnými zákroky, které hlavní rozhodčí posludil jako nedovolené. Horácká Slavia Třebíč výborně bránila a hosty pouštěla do šance jen zřídka. Akce, která Míčovi naděla větší starosti byla střela Růžičky, který napoprvé domácího brankáře nepřekonal. Ani jeho následně druhý pokus neskončil rozsvícením červeného světla za domácí brankou. Ve 47. minutě bránil hostující hráč brankáře před dorážejícím Lukášem Dostálem a odbržel za to menší trest. Na led naskočila opět třebíčská přesilovková formace. Ovšem za pět vteřin hlavní rozhodčí přerušil hru a na trestnou lavici posadil dalšího Novojičínského hráče a Horácké Slavii se naskytla dvojnásobná přesilolovka, která měla trvat bez pěti vteřin celé dvě minuty. A začala kanonáda střel. Hostující golman byl v jednom ohni střel. Jednu z nich vypálil Lukáš Popela. Hostující brankář byl na svém místě a se střelou si poradil. I přes četné střely na branku tuto dlouhou přesilovku Třebíčští nevyužili. V 51. minutě připravil domácí Kurial branku pro Lukáše Dostála. Na konečných 6:0 pro Horáckou Slavii Třebíč upravil v 53. minutě Lukáš Nahodil. Poté se zápas z obou stran dohrál bez větších střel, a tak si Horácká Slavia připsala do tabulky juniorské 1. ligy body za vítězství.