Junioři: TRE-PRE 4:2 - Junioři rozlouskli tvrdý přerovský oříšek

T ř e b í č - Dramatický zápas mohli diváci zhlédnout v pátečním podvečeru, kdy třebíčská juniorka hostila Přerov. Domácí byli první třetinu lepším týmem a vyhráli ji 2:0. Druhou část však zvládli lépe hosté, byli herně aktivnější a snížili na rozdíl jediné branky. Do závěrečného dějství vstoupili opět lépe Třebíčští a znovu se ujali dvoubrankového vedení. Přerovskému Minoru se však podařilo opět korigovat skóre a vítězství Horácké Slavie pojistil až v závěrečné power-play Petr Burián, který skóroval do prázdné brány a završil stav na 4:2. Doplněny fotografie z utkání ZDE.

8.kolo, pátek 20.10.2006
4:22:0, 0:1, 2:1
PRE PRE
Branky a nahrávky: 8. Pálka (Nahodil, Kejda), 13.Dostál, 46. Kurial (Nahodil, P.Burián), 60. P.Burián (Dostál) - 35. Rusek (Ryšánek), 55. Klimovič. Vyloučení: 7:6, navíc Kupec (PRE) 10.min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na bránu: 25:23 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (58.Ondrůj, 59.Míča) - Vlašín, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burian V., Burián P., Novák, Nahodil, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb Kurial, Mauritz, Jánský
HC ZUBR Přerov: Hrazdíra - Kundrátek, Vencel, Urban, Kupec, Ryšánek, Zeman, Surovec, Brož, Brumar, Rusek, Rajnoha, Švejda, Holík, Šteiner, Juřena, Ferenc, Klimovič

Do první šance se dostali hosté, to když krátce po buly vyzkoušel pozornost Míči z bekhendu Klimovič. O chvíli později se sám před přerovským gólmanem Hrazdírou ocitl Jiří Burian, ale ze souboje vyšel úspěšněji brankář. První změnu skóre zařídil v čase 07:23 obránce Dalibor Pálka, který si v přesilové hře najel mezi kruhy na přihrávku Nahodila a nekompromisně zakončil - 1:0. V dalších minutách měli početní výhodu hosté, dostali bílomodré pod tlak, ale jediná střela Rajnohy k vyrovnání nevedla. V závěru oslabení ujížděl na Hrazdíru Lukas Němec. Ačkoliv třebíčský forvard dělal vše možná, aby zvýšil skóre, puk v síti neskončil. To v čase 12:37 se mohli domácí fanoušci radovat podruhé. Lukáš Dostál vyhrál buly, zmocnil se puku a nadvakrát procedil gumu do klece - 2:0. V 18.minutě se ke dvou střelám od modré dostal přerovský Rajnoha, pozorný Míča obě jeho střely vytěsnil mimo nebezpečí.

Ve druhé minutě prostřední části hry se po chybě třebíčského obránce ocitl sám v třebíčském brankovišti Vencel, domácí goalie však čaroval. Ve 25. minutě pálil v přesilové hře tvrdě, ale vedle Roman Kadela. O dvě minuty později pádil dopředu hostující Kundrátek a domácí obrana ho zastavila jen za cenu faulu. Od té doby nastala desetiminutovka, kdy Přerovští zatlačili Slavisty do vlastního obraného pásma a byli pány na ledě. Do brankoviště najížděl Vencel a Míča musel zaúřadovat svou hokejkou. V polovině utkání byla třebíčská pětice pod velkým tlakem, z něhož se vymanila jen za cenu posunutí branky, za což se samozřejmě pyká na trestné lavici. K nelibosti domácích trenérů se hráči s hvězdou na prsou dopustili dalšího faulu a museli se 26. vteřin bránit ve třech. Přesilovku sice přestáli bez pohromy, ale stále čelili převaze. Naštěstí pro ně byl v bráně pozorný Míča na němž všechny akce hostů ztroskotávaly. Ve 35. minutě se na třebíčského mága řítil z pravé strany Rusek, leč napoprvé nebyl jeho bekhend úspěšný. O pár vteřin později se však Rusek dostal před Míču podruhé, položil si ho a tentokrát se mu klička povedla dokonale - 2:1. Na začátku 37. minuty se do brejku hnal Vilém Burian, avšak byl zadržen nedovoleně a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Jeho exekutorem byl zvolen Petr Burián. Šikovný útočník tentokrát nezkoušel žádnou kulišárnu a rychlou střelou hledal skulinu mezi Hrazdírovými betony - nenašel. O trochu vzruchu v ochozech se postaralo Kalábovo spíše jen nahození na bránu, se kterým si přerovský gólman neporadil dobře, puk se mu od rukavice jen odrazil, padl mu za záda a pomalu se kutálel za bránu. Stačil se však zavčas otočit a puk přikrýt lapačkou. Těsně před druhou sirénou musela dvaadvacítka v domácí bráně řešit nájezd agilního Ruska a nato střelu Klimoviče. Hosté měli ve druhé části více ze hry a poprávu ji vyhráli 1:0

Do závěrečného dějství nastoupili aktivněji domácí, zasypali hostujícího strážce svatyně několika ránami z dálky, ale nebezpečnější byl osamocený Klimovič, který prahnul po vyrovnání. To ovšem nepřišlo, naopak se potvrdilo známe nedáš - dostaneš. Na modré čáře totiž převzal puk Lukáš Nahodil, obhodil si obránce a do ideální pozice nahrál před bránou stojícímu Janu Kurialovi. Hrazdíra byl tentokrát v kleci zcela zbytečný - 3:1. V 49. minutě poslal domácí Kundela přesnou příhru J. Burianovi, tato akce však gólem neskončila. Minutu na to byl v brejku Petr Burián, Hrazdíra jeho kličkování kopíroval a zakončení po ledě si pohlídal betonem jímž puk vytlačil mimo brankovou konstrukci. Velká zkouška měla na Třebíčské přijít v 52.minutě, kdy měli odehrát téměř minutu a čtvrt v oslabení 3:5. Když už se zdálo, že přestojí i poslední vteřiny přesilovky 4:5 dopustila se třebíčská obrana fatální chyby. K puku se dostal Klimovič a prudkou střelou nedal Míčovi šanci - 3:2. Zápas dostal nový náboj. Hosté se tlačili dopředu a blízko vyrovnání měli v 57.minutě, kdy po bombě Švajdy nastřeli tyč. Pavel Míča musel být neustále ve střehu, protože hosté byli nebezpeční a z každé akce hrozilo vyrovnání. Minutu před koncem si hosté vybrali oddechový čas a po něm nastoupili v šesti hráčích v poli a prázdnou bránou. Nejdříve se sice dostali do tlaku a řádně napnuli nervy nejen diváků ale i spoluhráčů na lavičce, pak se ale vstříc zívající přerovské brance vydal Petr Burián. Hostující obrana ho sice o puk nejdříve připravila, ten se ale dostal k Lukáši Dostálovi a zpět k Buriánovi, který střelou po ledě pojistil vydřené třebíčské vítězství.