Junioři: TRE- PRO 5:1 - O výsledku rozhodly bleskové branky Třebíče ve třetí části

T ř e b í č - První třetina byla pro oko diváka neatraktiví. Hrál se nepřesný hokej s málo šancemi. Ve druhé třetině se domácí ujali vedení 2:0. Do třetí třetiny nastupovali s pětiminutovou přesilovkou. Dokázali ji využít třikrát, během jedné minuty. Hosté poté dokázali utkání pouze korigovat. Horácká Slavia zvítězila 5:1 a upevnila si první místo v tabulce.Tři kanadské body za dvěbranky a jednu asistenci si v utkání připsal Lukáš Nahodil. V článku najdete i videonahrávky čtyř z pěti třebíčských branek.

6.kolo, pátek 13.10.2006
5:10:0, 2:0, 3:1
PRO PRO
Branky a nahrávky: 28. Kurial (Burián P.), 35. Nahodil, 41. Nahodil (Burian V.), 41. Burian V. (Nahodil, Kundela), 41. Burián P. (Kurial) - 48. Lužný (Skácel) Rozhodčí: Pešina - Urban, Deim Vyloučení: 8:11 (obdržené trestné minuty 59:65). Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlašín, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burián P., Burian V., Novák, Nahodil, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial
LHK Jestřábi Prostějov: Švach (41. Mezulánik)- Jedlička, Cik J., Nečas, Janeček, Skácel R., Skácel J., Prokop, Kučera, Müller, Hanslíček, Dvořák, Entner, Berčák, Kryl, Kvapil, Lučný, Spurný, Skácel, Cik L.

Domácí se od začátku zápasu hnali do útočných akcí. Ale hned tu první zastavil hvizd hlavního sudího pro přihrávku rukou. Třebíč hrála aktivně a byla za to také odměněna první přesilovou hru v zápase. Po chvíli byla tato početní výhoda zdvojnásobena, protože na trestnou lavici odjel další z hostujících hráčů. Dvojnásobnou přesilovou hru domácí zahráli se spoustou nepřesností, proto hostujícím Jestřábům nedělalo velké potíže ubránit se. Hráčům se na obou stranách nedala vytknout bojovnost o každý kotouč. Pro oko diváka však nebyla úvodní třetina atraktivní ato především díky mnoha nepřesnostem na obou stranách. Až v 15. minutě měl první vážnější šanci hostující Lukáš Lužný, domácího Míču se mu překonat nepodařilo. V 19. minutě měl největší šanci domácích Rostislav Novák, když se ocitl volný před hostujícím brankářem. Nedokázal ho však překonat ani na druhý pokus, který se pouze odrazil od betonů brankáře Švacha. O chvíli později dostal právě domácí Novák trest 5 minut a do konce utkání.

V prvních minutách druhé třetiny museli třebíčští hokejisté čelit dlouhému oslabení z konce první třetiny. Hosté také dostali možnost zahrát si přesilovku pět na tři. V té hře zkoušel domácího Míču od modré čáry prostějovský Skácel. Domácí brankář byl na tuto střelu připraven. O pár minut později hosté zamotali domácí obranu a před Míčovou klecí vytvořili pěkný závar. Navíc brankář Míča se musel obejít bez své brankářské hole o kterou při zákroku přišel. Naštěstí pro Třebíč dokázal Pavel Míča i bez hole chytit střelu hostujícího obránce od modré čáry a přerušit tak hru. Poté opět pokračoval úsek nepřesných přihrávek a střel na bránu. Ve 28 minutě se Horácká Slavia radovala z první vstřelené branky v zápase. Útočný průnik domácího Petra Buriána dokončil dorážkou do prostějovské klece Jan Kurial- 1:0. Ve 29. minutě zkoušel své střelecké štěstí domácí Petr Fila. Hostující brankář byl však úspěšný. Ve 35 minutě zvyšoval náskok domácích Lukáš Nahodil, který překonal brankáře, který ztratil za svoji bránou hůl- 2:0. Ke konci třetiny hráli domácí pětiminutovou přesilovou hru. Ve druhé třetině ji ovšem ještě nevyužili. Napravit to mohli v závěrečné části hry.

Třebíčští hokejisté toho využili naprosto dokonale. Během jedné minuty nasázeli soupeři tři rychlé branky a vyhnali Švacha na střídačku. Všechno to začalo už v osmé vteřine 41. minuty, kdy se jako první z Třebíčských trefil Lukáš Nahodil- 3:0. O dvanáct vteřin později vstřelil již čtvrtou branku Horácké Slavie Třebíč Vilém Burian- 4:0. Po této brance došlo v Prostějovské kleci ke střídání. Branku opustil Adam Švach. Místo něj naskočil do hry Radek Mezulánik. Ten ovšem bez obdržené branky vydržel pouhé vteřiny. Na 5:0 pro domácí zvyšoval Petr Burián, čas 40:52. Horácká Slavia vstřelením těchto rychlých branek rozhodla o vítězi utkání. Hosté však vstřelili také jednu branku. Ve 48. minutě prostřelil domácího Míču prostějovský Lukáš Lužný. Připravil tak třebíčského brankáře o čisté konto. Více branek jsme v Třebíči neviděli, a tak Horácká Slavia Třebíč porazila Jestřáby z Prostějova 5:1.

Videosoubor - Jan Kurial - 1:0

• 1:0 / horší kvalita, není třeba přehrávač (vhodné jako náhled pro příp. stažení)
    Nesestříhaná část hry (cca 6 min) v jejímž závěru Petr Burián oklamal brankáře a Kurial zakončil. Pokud chcete vidět jen gól, nechejte video načíst a přesuňte jezdec do tří čtvrtin záznamu.

Videosoubor - Lukáš Nahodil - 2:0

Nesestříhaná část hry (cca 4 min) v jejímž závěru Lukáš Nahodil zvyšuje na 2:0. Pokud chcete vidět jen gól, nechejte video načíst a přesuňte jezdec do tří čtvrtin záznamu.

Videosoubor - Vilém Burian - 4:0

• 4:0 (poprvé) / horší kvalita, není třeba přehrávač (vhodné jako náhled pro příp. stažení)
  • 4:0 (podruhé) / lepší kvalita (5,6MB , 640*480), je nutno přehrávač pro přehrávání formátu MP4 (např. VLC - zdarma ke stažení)

Videosoubor - Petr Burián - 5:0

• 5:0 (poprvé) / horší kvalita, netřeba přehrávač (vhodné jako náhled pro případné stažení)