Junioři: TRE- ZDR 11:2- Juniorka odčarovala Žďár a vrátila mu porážky i s úrokem

T ř e b í č - Horácká Slavia přivítala v dalším utkání 1. ligy juniorů na domácím ledě Žďár nad Sázavou. Třebíčští mladíci měli doposud v letošní sezoně s tímto soupeřem špatnou bilanci, a tak i to byl pro ně jeden z důvodů, proč utkání vyhrát. Cesta za vítězstvím však nezačala dobře, když se v 9. minutě ujali hosté vedení. Horácké Slavii se ještě do přestávky podařilo vyrovnat a poté už měla zápas ve své režii. Za stavu 9:1 pro Třebíč se do třebíčské klece postavil místo Pavla Míči Tomáš Burgr, který za svá záda propustil jednu střelu a Žďár se tak dočkal vstřelení druhé branky. Ovšem Horácká Slavia Třebíč přidala k již tak slušnému výsledku další dvě branky a svého soupeře jasně přehrála 11:2. Fotografie z utkání najdete TADY.

32.kolo, pátek 16.2.2007
11:21:1, 6:0, 4:1
ZDR ZDR
Branky HST: 16. Kundela (Pálka), 22. Popela (Fila), 23.V. Burian (Nahodil), 27. Nahodil (J. Burian, Kubica), 35. V. Burian (Burián), 40. Burián (Dostál), 40. Němec (Hobza), 42. Dostál (V. Burian), 44. Nahodil (Popela), 52. Jánský (Kundela), 59. Fila (Jánský). Průběh utkání: 0:1, 9:1, 9:2, 11:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (Burgr)- Vlašín, Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian, Burián, Burian V., Nahodil, Jánský, Pálka, Fila, Kadela, Kundela R., Kadela E., Vítek, Kejda, Kaláb, Kubica
SKLH Žďár nad Sázavou: Beno- Sláma, Berger, Dítě, Novotný Martin, Novotný M., Pleva, Havlíček, Černý, Kuřátko, Šulc, Hanus, Wasserbauer, Kříž, Merkl, Mühlait, Štěpánek, Plch, Mahel, Pešek

Zpočátku zápasu se hrálo v rychlém tempu, které po většinu zápasu diktovalo domácí mužstvo. Ve 3. minutě se před brankou ocitl nikým nehlídaný Petr Fila. Ovšem ani střela a následná dorážka se do sítě nedostala. Třebíč začala utkání dobře útočně naladěna. Svědčí o tom i téměř celá třetí minuta strávená ve žďárské obranné třetině. Hosté se často museli osvobodit výhozem na zakázané uvolnění. I přes velký nápor na hostující obranu s brankářem, jsme se branky nedočkali a ke slovu se dostali hosté. Prakticky jednu z prvních vážnějších akcí zakončil po chybě domácí obrany osamocený Jan Merkl, který našel mezeru mezi betony a přesně mířenou střelou nedal Míčovi šanci- 0:1. Ve 12. minutě mohla Třebíč vyrovnat, protože měla k dispozici první přesilovou hru. Po vyhraném vhazování zamkli domácí svého soupeře v obranné třetině. Tato akce byla brzy zastavena hlavním rozhodčím, který domácímu útočníkovi odpískal postavení v brankovišti. Hra byla tedy vykázána do středního pásma a Třebíč musela svoji přesilovou hru rozehrát znovu. Tentokrát to tak úspěšné nebylo. Žďár domácím další delší pobyt v jejich pásmu nedovolil a dokázal se ubránit. V 16. minutě od modré čáry vystřelil Marek Kandela a prostřelil vše, co mu stálo v cestě včetně s brankářem. Dokázal tak vyrovnat skóre zápasu a jelikož tato branka padla v další početní výhodě domácích, odčinil i předchozí neúspěch v přesilové hře.

Hrála se 22. minuta prostřední části a do kotouče se od modré čáry opřel Lukáš Popela, který další vydařenou střelou ztrhl vedení na stranu domácí Horácké Slavie. O minutu později se prosadila domácí dvojice Nahodil, Vilém Burian a druhý jmenovaný zvýšil na 3:1 pro domácí. Velmi blízko měl o chvíli později ke vstřelení branky Jiří Burian, ale jeho střela orazítkovala tyč branky. Až 27. minuta přinesla po nádherné akci, kdy se kotouč po ose Jiří Burian, Zdeněk Kubica, dostal k Lukáši Nahodilovi, který skóroval do odkryté klece- 4:1. Ve 34. minutě ujel všem hráčům domácí Kubica, který však hostujícího brankáře překonat nedokázal. V 35. minutě se červené světlo za žďárskou klecí rozsvítilo již po páté. Tentokrát vše zavinil Vilém Burian, jehož střela našla místo nad lapačkou brankáře. Ve 40. minutě, v době, kdy se již většina diváků přesouvala na občerstvení, překonal ležícího hostujícího gólmana Petr Burian, ještě v této minutě přidal sedmou branku Lukas Němec.

Stejně jako ve druhé části, i tu třetí gólově domácí načali v její druhé minutě. Do přečíslení se dostal Vilém Burian s Lukášem Dostálem, který pohodlně skóroval. Další útok domácích skončil pouze pod padajícími obránci hostujícího celku. Ve 44. minutě vyslal Lukáš Popela přesnou přihrávkou do samostatného nájezdu Lukáše Nahodila, který nedal brankáři šanci na úspěch- 9:1. Po této vstřelené brance dali domácí trenéři šanci v brance Tomáši Burgrovi. Pavel Míča opustil ledovou plochu s potleskem a s jednou asistencí u vstřelené branky. Ve 48. minutě dokázali hosté využít toho, že domácí brankář není dostatečně rozcvičený a vstřelili branku. To bylo ze strany Žďáru nad Sázavou v tomto utkání vše. V 52. minutě zaokrouhlil skóre zápasu Martin Jánský- 10:2. Gólovou tečku za již tak velkým brankovým přídělem učinil Petr Fila. Horácká Slavia svého soupeře jasně přehrála a připsala si do tabulky body za vítězství.