Junioři: TRE-ZDR 2:4 - Po nevýrazném výkonu přišli junioři o první body doma

T ř e b í č - Nad síly domácí Horácké Slavie se stal čtvrtý celek prvoligové juniorské tabulky - Žďár nad Sázavou. Ačkoliv domácí byli po většínu zápasu herně aktivnější, dostali od svého soupeře lekci z produktivity a první branku vstřelili teprve v 50.minutě, když už prohrávali 0:4. Jistou naději dal Slavistům Jiří Burian, který hned v 51.minutě snížil na 2:4, ale přes závěrečný tlak už více domácí ze hry nevytěžili, a tak si příznivcí třebíčského hokeje poprvé letos nemohli vychutnat závěrečný vítězný ritual. Fotografie z utkání najdete TADY.

12.kolo, pátek 3.11.2006
2:40:2, 0:0, 2:2
ZDR ZDR
Branky a nahrávky: .50.Nahodil (P.Burián), 51.V. Burian (Kundela) - 10. Plch (Sodomka), Mühlfait (Sodomka), 46. Plch (Mühlfait), 49 Kuřátko (Hanus, Sláma) Rozhodčí: .Palášek, Reich, Svoboda Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci:110 . Střely na branku: 24:16 . Průběh utkání: 0:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča (49. Ondrůj) - Vlašín, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burian V., Burián P., Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Málek, Fila, Kadela R, Kadela E., Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma J.- Pleva, Černý, Sláma M., Klement, Berger, Novotný Martin, Havlíček, Novotný Martin, Mühlfait, Sodomka, Pech, Hanus, Nedělka, Kuřátko, Šulc, Wasserbauer

V úvodu měli více ze hry domácí. Ve třetí minutě byl po nastřeleném puku v dobré pozici Petr Burián, ale sám před gólmanem Slámou neuspěl. Chvíli nato měl dva slibné pokusy Jánský a málo chybělo, aby šla Třebíč do vedení. Šestá minuta byla ve znamení Nahodilova centru zpoza brány a promáchnutí Viléma Buriana v brankovišti. Od 7.minuty začali vystrkovat růžky hosté. Nejprve těsně minul Hanus a tlak hostů vyústil v čase 9:15 v první branku. Zpoza brány nahrával Sodomka a Jiří Plch propasíroval puk zblízka mezi Míčovými betony - 0:1. Nedlouho poté mohlo být srovnáno, když Roman Kadela nastřelil od modré tyč Slámovy branky. V minutě šestnácté měl gól na lopatě Nahodil, který dostal přihrávku do ideální pozice před branku hostů. Brankář Sláma však vytlačil Nahodilovo zakončení k tyči betonem mimo klec. Nedáš - dostaneš. Toho heslo se znovu potvrdilo v čase 16:53, když z ojedinělého útoku objel bránu Sodomka a bekendem zkoušel zasunout puk mezi Míčovy betony. Od těch se puk odrazil ke zcela volnému Filipovi Mühlfaitovi a ten neměl problém do prázdné brány zakončit - 0:2. V závěru třetiny Třebíč dobývala žďárskou branku, leč bezúspěšně.

Už ve 22.minutě byl sám před Míčou Martin Sláma, třebíčský gólman si pravou tyčku pohlídal. Chvíli poté se museli domácí bránit minutu a patnáct vteřin ve třech, ale hosté toho mnoho nevymysleli a skóre nenavýšili. Po návratu hráčů z trestné lavice byl i nadále Žďár lepším týmem, Míča musel řešit závar před svou brankou. V polovině zápasu dostali šanci počtení výhody Třebíčští, ale nic se jim nedařilo. Také z další přesilovky vyšli domácí naprázdno. Neproměněné zůstaly šance Kuriala, Dostála i Kundely, kterého vyhchytal výborný Sláma. Ve 35.minutě nastřeli Roman Kadela svoji druhou tyč. V závěru druhé části hosté pozorně bránili a nedali hokejistům Horácké Slavie metr volného prostoru.

V šesté minutě závěrečné části se do přečíslení dostali Mühlfait, jenž servíroval Plchovi, ten si kličkou Míču položil a bravurně puk zavezl za jeho záda. Byl to jeho druhý gól v zápase - 0:3. V deváté minutě šli domácí do čtyřech a v čase 8:55 to již bylo téměř "na ručník", když hosté převedli lahůdkovou akci a zvýšili na 0:4. Hanus nahrál osamocenému Radimovi Kuřátkovi, ten si pohrál s Míčou a z otočky zakončil. V třebíčské bráně došlo ke střídání brankařů - Míču nahradil Petr Ondrůj. V polovině třetího dějství zmírnil náskok hostů Lukáš Nahodil, jenž ujel hostující obraně a poprvé oklamal do té doby stoprocentního Slámu. Naději na zvat poskytl třebíčskému mančaftu už po minutě Jiří Burian, který bekhendem zakončil akci rozehranou Markem Kundelou. V 54.minutě se k průniku odhodlal třebíčský Popela, puk po jeho střele skončil ve Slámově moci. Tlak Třebíče začínal sílit, ale urputná obrana soupeře dobře plnila své úkoly a domácí naráželi na tvrdý odpor. Minutu a půl před koncem si ještě vybrali oddechový čas a chvíli na to zkoušeli hrát bez brankáře, ale o možnost snížení je připravilo vyloučení, což v konečném důsledku znamená, že domácí poprvé letos doma prohráli a musí čekat na výsledky svých soupeřů zdali se ještě udrží v tabulce na první místě.