Junioři nakonec remízu se Šumperkem nezachránili

T ř e b í č - V úvodní třetině se hrál velice pohledný a rychlý hokej, branku jsme však neviděli. Ve 2. třetině hráli domácí přesilovouhru 5 na 3, kterou ale nevyužili. Tuto dvojnásobnou přesilovku si zahráli také hosté, kteří ji využili dokonce k dvěma brankám. Po 2. třetině byl výsledek 1:3 pro hosty. V závěrečné třetině se domácím podařilo vyrovnat, ale přišly 2 branky hostů a zápas rozhodly. Poté se domácí trefili v power play- 4:5. V čase 59:42 hostům pojistil vítězství Pekr.

30.kolo, neděle 29.1.2006
4:60:0, 1:3, 3:3
SUM SUM
Branky a nahrávky: 27. Sobotka (Nahodil), 46. Kejda (Sobotka), 47. Popela (Kurial), 59. Burian J. (Fiala)- 24. Pekr, 38. Pekr (Platsch), 38. Alka (Fischer), 48. Koudelka, 56. Alka, 20. Pekr. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:3, 3:3, 3:5, 4:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča- Vlašín, Raus, Jedlička, Popela, Dostál, Burian, Burián, Sobotka, Vlašín Jan, Nahodil, Kundela, Pálka, Fiala, Ondrůj, Kejda, Kaláb, Mauritz, Krčál, Kurial
Draci Šumperk: Šuk - Alka, Koudelka, Kostelecký, Rulíšek, Patsch, Fischer, Kašpar, Šedina, Navrátil, Kubík, Janků, Piterka, Blaško, Pekr

Od úvodních bully se hrál na obou stranách velice rychlý a pohledný hokej. Již v čase 1:02 si domácí hokejisté zahráli přesilovou hru. Menší trest obdržel hostující Blaško. Domácím se ale tuto první přesilovou hru utkání nepodařilo využít. V čase 5:55 měli i hosté z Šumperku možnost přesilové hry, když na trestnou lavici usedl domácí Vlašín. Ani hosté však svoji početní výhodu neproměnili ve vedoucí branku. V 9. minutě se zrodila obrovská šance domácí Horácké Slavie, když po akci 2 na 1 nedokázal domácí Burian překonat ležícího brankáře hostů. V minutě dvanácté měli opět brankovou příležitost domácí hráči. Tentokrát nedokázal třebíčský Kejda prostřelit hostujícího brankáře, když se ocitl osamocen mezi kruhy. Skoro celou 12. minutu vyvíjeli domácí hráči tlak v útočném pásmu. Hosté se však dokázali tomuto dlouhotrvajícímu tlaku ubránit. V čase 16:48 vyloučil hlavní rozhodčí, jak domácího, tak hostujícího hráče. Při hře 4 na 4 měl velkou šanci hostující Navrátil, který ale domácího Pavla Míču nepřekonal. Po úvodních 20 minutách tak bylo skóre nerozhodné 0:0.

Ve 23. minutě opět domácí promarnili velikou šanci na skórování. Nikým neatakovaný domácí Kejda nedokázal prostřelit hostujícího brankáře, který své mužstvo již po několikáté zachránil od inkasované branky. V čase 23:57 se podařilo hostům otevřít skóre zápasu. Hostující Matěj Pekr poprvé v zápase prostřelil domácího brankáře Pavla Míču- 0:1. Domácí hokejisté se snažili o rychlé vyrovnání a vyvíjeli na obranné pásmo hostů útočný tlak. Tímto tlakem si domácí vynutili přesilovou hru. V čase 26:11 byl vyloučen hostující Martin Janků. Tuto přesilovou hru již domácí využít dokázali. V čase 26:35 překonal hostujícího brankáře domácí Lukáš Sobotka, asistenci si připsal Lukáš Nahodil. Ve 28. minutě však mohli hosté vstřelit velice kuriózní branku. Vyhození hostů na zakázané uvolnění se otřelo o tyčku Míčovy branky, který byl vyjetý mimo ni. O chvíli později zkoušel pozornost hostujícího brankáře pěknou střelou třebíčský Vlašín. Hostující Šuk si však s touto střelou poradil. V 31. minutě opět domácí hráči dotírali na hostující obranné pásmo. Branku se jim vstřelit, ale nepodařilo. Ve 35. minutě promarnili domácí hráči největší možnost, jak vstřelit branku a otočit tak skóre ve svůj prospěch. Vyloučeni byli totiž dva hostující hráči. Dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3 se domácím i přes velké šance využít nepodařilo. V čase 37:02 si dvojnásobnou přesilovku zahráli také hosté. Těm se již využít podařilo a hned dvakrát. Nejprve se při hře 5 na 3 trefil hostující Matěj Pekr a poté v čase 37:35 v přesilovce 5 na 4, kdy do odkryté Míčovy branky skóroval hostující Radek Alka. Výsledkem 1:3 tak skončila druhá třetina.

Ve 42. minutě nedokázal domácí Jiří Burian přehodit beton ležícího hostujícího brankáře. V čase 42:55 si domácí zahráli další přesilovou hru. Ale ani tuto početní výhodu Třebíčští využít nedokázali, přestože několikrát ostře vystřelili na hostujícího brankáře. Domácí hráči se ze vstřelené branky radovali v čase 45:37, kdy pohlednou akci 2 na 1 proměnil domácí Martin Kejda, asistenci si připsal Sobotka. Následně hráli Třebíčští další přesilovou hru. Po střele domácího Popely se sice ozvala jenom tyčka hostující klece, ale v čase 46:42 domácí Lukáš Popela dokázal brankáře hostů prostřelit a vyrovnat skóre zápasu. Domácí si však vyrovnání dlouho neužili, protože v čase 47:05 překonal domácího Míču hostující Tomáš Koudelka a vrátil tak hostům jednobrankové vedení. Domácí se však nevzdávali a opět se snažili vyrovnat skóre zápasu. Té se dočkali v 55. minutě, ale pro příliš mnoho hráčů na ledě nebyla uznána. V čase 55:43 se opět radovali hosté. Po chybě domácí obrany skóroval do odkryté klece hostující kapitán Radek Alka. Ve snaze ještě snížit se domácí pokusili v 59. minutě hrát bez brankáře. To se jim podařilo. Po střele domácího Fialy v čase 58:46 se podařilo dorazit kotouč do branky třebíčskému Jiřímu Burianovi. Poté hráli domácí opět bez brankáře. Výhru hostů ale v čase 59:42 pojistil střelou do prázdné branky hostující Pekr.