Junioři po divokém průběhu porazili Nový Jičín 6:4

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie pokračují v boji o první příčku tabulky a naději na postup do extraligy juniorů. V dnešním zápase padlo deset branek, šest do sítě Nového Jičína, čtyři pak do branky Třebíče. Utkání mělo divoký průběh, první branka padla již v deváté vteřině zápasu. O svém vítězství pak domácí rozhodli dvěma brankami ve dvaapadesáté a šestapadesáté minutě, kdy se nejprve trefil Tomáš Jedlička, poté Jiří Burian. Protože Jihlava prohrála v Šumperku 3:1 snížil se rozdíl mezi Duklou a Horáckou Slavií opět na pouhé dva body. Fotografie ze zápasu najdete ZDE.

29.kolo, pátek 13.1.2006
6:43:3, 0:0. 3:1
NJI NJI
Branky a nahrávky: 5. Burián, 14. Dostál, (Burian, Popela), 16. Kaláb (Kejda), 47. Ludvík (Burian), 53. Jedlička (Kurial), 56. Burian (Jedlička) - 1. Tomášek (Frais), 7. Štěpjak (Kojetinský), 17. Tomášek, 52. Frais (Tomášek) Rozhodčí: Potsch -Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 6:4. Diváci: 135. Střely na branku: 30:30.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča, Zháňal - Franěk, Vlašín Petr, Raus, Jedlička, Ludvík, Popela, Dostál, Burian, Burián, Sobotka, Vlašín Jan, Nahodil, Pálka, Fiala, Ondrůj, Kejda, Kaláb, Mauritz, Kurial,
HC Nový Jičín: Trval - Hyžák, Kojetinský, Toman, Hejtel, Frais, Zedník Aleš, Šimíček, Andrýsek, Tomášek, Šimečka, Štěpjak, Adamec, Zadník Pavel, Mejnar, Valchař

Diváci a rodiče si ještě nestačili zahřát svá místečka v hledišti a domácí už prohrávali 1:0. Hned po zahajovacím buly se třebíčská obrana dopustila první chyby a hosté ji nekompromisně potrestali. Střelcem branky byl . Domácí vyrovnali v minutě páté Petrem Buriánem 1:1. O dvě minuty později však hosté opět vedli. Bleskově využili přesilovku, když na trestné seděl Tomáš Kaláb a stačily jim k tomu pouhé čtyři sekundy. Autorem branky byl Martin Štěpjak, asistoval Václav Kojetinský - 1:2. Namlsaní hosté Třebíčské v této fází zápasu přehrávali a vytvářeli si velké množství šancí. Protože je nevyužili, padl gól do jejich brány. Na 2:2 vyrovnával ve čtrnácté minutě Lukáš Dostál po asistencích Jiřího Buriana a Lukáše Popely. První třetina byla opravdovou přestřelkou, což je zřejmé z faktu, že další dvě branky padly v minutách šestnácté a sedmnácté. Nejprve poslal domácí do vedení 3:2 Tomáš Kaláb, kterému asistoval Martin Kejda. Na 3:3 vyrovnal svým druhým gólem v utkání po samostatné akci hostující Marek Tomášek. Více branek již v první části hry nepadlo a tak se do šaten šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Druhá třetina byla vyrovnaným bojem, v němž však stopětatřicet diváků žádnou branku nevidělo. V polovině utkání sáhli trenéři Třebíče k výměně brankáře. Ze hry odstoupil Pavel Míča, jehož v brance nahradil Jan Zháňal. Po druhé třetině na světelné tabuli svítil stejný stav jako po té první, tedy 3:3

Třetí část hry byla velmi zajímavá. Skóre se opět pohnulo, ovšem o vítězi zápasu se rozhodovalo až v závěrečných minutách. Stav utkání byl vyrovnaný až do šestačtyřicáté minuty. Pak však přišel gól, kterým nový hráč v dresu s bílou hvězdou na hrudi Pavel Ludvík poslal domácí do jednogólového vedení 4:3. Asistoval agilní Jiří Burian. Vedení však Slavistům vydrželo jen pět minut. Na kostce svítil čas 51:02, když dostal před Zháňalem až příliš prostoru Jaromír Frais a věděl co s pukem. Vyrovnáno 4:4. Již o minutu později však přišli ke slovu domácí, konkrétně to byl Tomáš Jedlička a domácí opět o branku vedli - 5:4. Trenéři Horácké Slavie si po této brance vzali oddechový čas. To zřejmě pomohlo, protože hráči Třebíče již o dvě minuty a čtrtáct sekund později vedli o dvě branky. Vynikající práci tentokrát odvedl celý Dostálův útok. Posledními hráči, kteří se dotkli puku před tím než zapadl do novojičínské sítě, byli od modré střílející Tomáš Jedlička a před brankou šikovně tečující "buldozer" jménem Jiří Burian 6:4. Na dvoubrankové vedení bílomodrých už hostující hráči nedokázali reagovat a tak dva důkežité body zůstaly doma. A protože Jihlava podlehla v Šumperku místním Drakům 3:1, je opět rozdíl mezi vedoucí Duklou a druhou Horáckou Slavií pouhé dva body.