Junioři proti Prostějovu nezaváhali

T ř e b í č - Juniorka Horácké Slavie se v pátečním podvečeru utkala s týmem HC Prostějov. První třetina byla poměrně vyrovnaná, přesto ji domácí vyhráli 1:0. Po chybě v početní výhodě Třebíče však soupeř srovnal, ale čtyřmi rychlými brankami domácí prakticky rozhodli zápas, když během čtyř minut zvýšili na 5:1. Hosté ještě ve druhé třetině korigovali, ale v závěrečném dějství domácí přidali další dvě branky a konečné vítězství 7:2 si hravě pohlídali.

27.kolo, pátek 6.1.2006
7:21:0, 4:2, 2:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: Popela (Jedlička), Vlašín J., Kaláb (Krčál), Burián P. (Kurial), Fiala (Krčál), Nahodil (Kaláb), Jánský- Hliňák (Franěk), Franěk (Hliňák). Rozhodčí: Skoupý. Vyloučení: 9:13. Diváci: 120. Střely na branku: 36:21.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča- Vlašín P., Raus, Jedlička, Vlašín J., Popela, Dostal, Burian J., Burián, Sobotka, Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Fiala, Ondrůj, Kejda, Kaláb, Mauritz, Krčál, Kurial
LHK Jestřábi Prostějov: Švach (Mendl)- Spurný, Ondrejkovič, Cik, Dobeš, Čmela, David, Skácel, Prokop, Dvořák, Kučera, Hliňák, Hanslíček, Jakeš, Enter, Franěk, Kryl, Lužný, Kvapil, Skácel, Cik L.

Od prvních minut tohoto zápasu jsme shlédli mnoho přesilových her, které se ale ani jednomu z týmů proměnit nepodařilo. Do 8. minuty úvodní třetiny nebylo k vidění mnoho šancí a třetina byla vyrovnaná. První se ale do vedení dostali domácí. Jmenovitě v čase 7:56 Lukáš Popela, který otevřel skóre pěknou střelou nad lapačku hostujícího brankáře. Asistenci si připsal Tomáš Jedlička. V 10. minutě se o vyrovnání tvrdou střelou pokusil Prostějovský Kryl. Pavel Míča však tuto střelu pohotově vyrazil. V 15. minutě se domácí hokejisté dostali do mírného tlaku, který se však Třebíčským využít nepodařilo. V 1. třetině jsme viděli velice vyrovnanou hru na obou stranách, tato třetina však nepřinesla přiliš pohledný hokej.

Zato od začátku 2. třetiny jsme si na hokej bez šancí stěžovat nemohli. Již v čase 21:13 se po akci 3 na 1 prosadil dorážkou do prázdné brány prezentoval hostující Hliňák, asistenci na této zdařilé akci si připsal David Franěk a Jan Dvořák. Skóre bylo vyrovnáno 1:1. Hosté se však z vyrovnání radovali asi pouhou minutu a půl. Akci 2 na 1 zakončil domácí Jan Vlašín. Asistenci si připsal Lukáš Dostál. Domácí se opět dostali do vedení. Od tohoto gólu se spustila třígólová smršť Třebíče, která rozhodla o vítězi utkání. Nejprve se v čase 23:08 trefil domácí Kaláb, který hostujícího brankáře překonal pěknou střelou. Asistenci si připsal Krčál. V čase 23:52 zvýšil na 4:1 domácí Petr Burián , který se trefil nad lapačku hostujícího brankáře Švacha, který způsobil střídání brankáře na prostějovské straně. Asistenci na této brance si připsal Jan Kurial. Ve 25. minutě na 5:1 zvýšil Tomáš Fiala, který dorazil kotouč do odkryté klece. Asistenci si připsal Krčál. Domácí byli od těchto branek na koni. Hosté hráli velice zmateně. Utkání se začalo přiostřovat a často se vylučovalo. V čase 33:44 se podařilo hostům snížit. Akci 2 na 1 zakončil hostující Franěk asistenci si připsal Hliňák. Druhá třetina byla pro Horáckou Slavii velice úspěšná.

Od začátku 3. třetiny se hrál velice rychlý hokej. V čase 43:45 se domácím podařilo využít přesilovou hru. Blafák do bekhendu úspěšně zakončil domácí Nahodil, asistenci si připsal Tomáš Kaláb. I ve třetí třetině se často vylučovalo, ale ani jednomu ze soupeřů se svoji početní výhodu využít nepodařilo. Na konečných 7:2 pro domácí upravil Martin Jánský. Od poloviny závěrečné třetiny již nebylo k vidění mnoho šancí, a tak si Třebíč připsala do tabulky další vítězství.

Po zápase jsme se na několik slov zeptali trenéra juniorů HS Třebíč Richarda Adámka na několik nejčerstvějších zpráv z juniorky.

Máte už jasno o sestavě, která nastoupí v neděli v důležitém utkání proti Jihlavě.
Konečná sestava ještě není určena. Nevíme totiž, jestli do zápasu nastoupí dva hráči A-týmu, Marek Laš a Pavel Bulička, všechno se bude odvíjet od zítřejšího utkání mužů proti Jihlavě, do kterého oba pravděpodobně zasáhnou. Není tedy ani ještě jasno složení útoků a obran, vše může být pozměněno podle toto, jak se situace vyvine.

Pomohla vám v něčem vánoční přestávka?
Po tom dnešním utkání to vypadá, že ne, protože kromě pěti minut ve druhé třetině to bylo špatné. Věřím ale, že v utkání s Jihlavou kluci zlepší pohyb a že i nasazení bude větší. My jsme ze začátku sezóny hodně vytěžovali ty mladé hráče, ale ono to nejde pořád a teď už to budou muset začít táhnout ti starší.

V sestavě se objevila i nová tvář - Jan Vlašín, můžete nám říct, jak se vám osvědčil?
My jsem ho tu měli na testování během vánočních svátků a odehrál s námi turnaj v Písku. Já ho znám ze Znojma a vím co v něm je, proto jsem si ho sem vzal. Svými výkony nás zatím přesvědčil a pravděpodobně nastoupí i v Jihlavě.

Budete proti Dukle svoje svěřence držet zpátky nebo je necháte hrát jejich zažitý útočný hokej?
My budeme hrát útočně, protože nic jiného hrát neumíme. Zkoušeli jsme hrát defenzivně na turnaji v Písku proti Českým Budějovicím, ale neosvědčilo se nám to.

S jakým výsledkem budete proti Jihlavě spokojeni?
Jednoznačně tam jedemem vyhrát. Uhrát remízu a pak čekat s kým by Jihlava mohla ztratit body není dobré. V této lize moc týmů, které by to dokázaly není, takže nic jiného než vítězství nebereme. A jak jsem to tak během těch dvou vzájemných utkání pozoroval, kvalita je jednoznačně na naší straně.