KOM-TRE 3:3 - Třebíčští dorostenci vydolovali na Kometě bod

B r n o / T ř e b í č - Hokejisté extraligového dorostu Horácké Slavie vezou první bod v soutěži z hřiště soupeře. Vydolovali ho na půdě svého jihomoravského soupeře v hale na Úvoze, kde se boduje velmi obtížně. Ačkoli do zápasu vstoupili lépe a ještě v polovině utkání vyhrávali, domácí skóre během deseti minut otočili. Třebíčský bod pak v poslední třetině vybojoval Lukáš Popela.

6.kolo, sobota 18.9.2004
KOM KOM
3:30:1, 3:1, 0:1
Branky: 30. Vincour, 31. Černý (Hrstka), 39. Vincour - 3. Kejda (Burian, Dostál), 33. Dostál (Burián), 50. Popela. Vyloučení: 9:5, navíc Skočovský (KOM) 10 min. Rozhodčí: Lerch - Lošťák, Musílek. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 3:2, 3:3.
HC Kometa Brno: Hubačka – Reschowský, Korvas, Kvapil, Kovář, Černý, Kala – Vincour, Kubiš, Humpolíček, Hrstka, Kočovský, Kolbl, Hřmela, Vopálka, Korda
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr – Popela, Forman, Vlašín, Hobza, Ondrůj M., Kadela R. – Burian V.,Dostál, Kejda, Burián P., Nahodil, Kurial, Jánský, Novák, Kadela E.

Utkání začalo ve svižném tempu, od začátku bylo vidět, že dorostenci Horácké Slavie mají hlad po dalších brankách, který prokázali útočnou hrou ze zápasu s Opavou. Tentokrát však už hráli zodpovědně i dozadu, obětavě, což jim přineslo herní převahu od samého začátku zápasu. Domácí se často bránili jen za cenu zakázaného uvolňování nebo i faulů. Výsledkem byli jejich čtyři vyloučení hráči za první třetinu, kdežto hosté neměli vyloučeného nikoho.
Bohužel střelný prach zvlhl v autobusu a třebíčští hoši pálili sice často, ale převážně slepými. Pouze ve třetí minutě se po závaru před brankou jinak pozorného Hubačky po asistencích Dostála a Viléma Buriana prosadil Kejda a střelou po zemi otevřel skóre. V tu chvíli to vypadalo, že zápas bude mít hladký průběh. Ale při odchodu do šaten za stavu 0:1 stále mohli domácí pomýšlet na solidní výsledek.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, hosté už nebyli tak suverénní. I oni se občas dopustili faulu a když se dvakrát nepodařilo prosadit Kurialovi ani první řadě, kde postupně provětrali brankáře domácích Dostál a Kejda, přišel trest. Na trestnou lavici usedl ve 29. minutě Forman a domácí po několika střeleckých pokusech, které Burgr v třebíčské brance ještě zlikvidoval, samostatnou akcí Vincoura srovnali krok v zápase. Hosty branka vyvedla z klidu a během minuty se prosadili domácí znovu. Po přihrávce Hrstky strhl vedení na jejich stranu Černý. I když v této fázi zápasu byla na hostech vidět zvýšená nervozita, nevzdávali se a dále bojovali o každý puk. Ve 33. minutě se po přihrávce P. Buriána se podařilo rozvlnit síť za zády Hubačky Dostálovi, a srovnat tak na 2:2. Do kabin však šli s náskokem branky přece jen domácí. Horácká Slavia hrála v závěru druhé dvacetiminutovky přesilovku, avšak při rozehrávce udělali hosté chybu, kterou vystihl Vincour, jenž svým druhým gólem v zápase po samostatném úniku bekhendovým blafákem vsítil poslední domácí branku.

V poslední třetině získávali hosté trpělivou hrou postupně převahu zpět, domácí se už nezmohli na žádnou nebezpečnou akci, střely z dálky jistě vykrýval Burgr a třebíčští hráči v poli se stále častěji usazovali na dostřel brněnské branky. Ve 49. minutě šel pykat za držení brněnský Humpolíček a hosté se konečně v přesilovce prosadili. Popela tvrdou střelou po ledě, odraženou od bruslí hráčů, stanovil konečný výsledek zápasu. Do konce ještě mohli hosté dvakrát potrestat chyby Komety, ale ani Dostál, ani P. Burián se neprosadili, k úspěchu nevedla ani Nahodilova střela.