LMŽ D: HBR - TRE 4:3 - Těsná prohra v Havlíčkově Brodě

T ř e b í č - Třebíčští mladší žáci D zavítali tentokrát na led Havlíčkova Brodu, aby s místním klubem odehráli další soutěžní utkání.

6.kolo, sobota 17.10.2015
HBR HBR
4:32:3, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 6. Partl (Fiala), 13. Fiala, 52. Teplý, 52. Holenda (Strnad) – 3. Čermák (Bláha, Mojdl), 10. Bláha, 19. Oliva. Rozhodčí: Capouch – Nedvěd. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 44. Střely na branku: počet střel soupeře 34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3
BK Havlíčkův Brod:
SK Horácká Slavia Třebíč: Jan Trvaj (od 34. Filip Mašek, od 52. Jan Trvaj) - František Bláha, Matěj Mojdl, Erik Zamazal, Lukáš Kardoš, Jan Venhoda, Jan Strnad - Samuel Budín, Denis Zamazal, Jakub Šoltés, Alex Daňhel, Miroslav Mašíček, Martin Oliva, Pavel Čermák, David Dvořák, Roman Prášek.

Už začátek zápasu přinesl několik zajímavých situací před oběma brankami. Soupeř ale svým faulem hned dovolil třebíčským hráčům přesilovou hru, ve které se prosadil Čermák a otevřel skóre utkání. Za necelé tři minuty ale třebíčští hráči chybovali v obraně a nechali tak dva hráče domácích, aby po pěkné akci srovnali stav na 1:1. V polovině první třetiny se skóre opět měnilo zásluhou Bláhy, který si vzal puk za brankou, projel celou ledovou plochu a ukázkově zakončil svou akci brankou. Domácí ale nesložili zbraně, za necelé tři minuty opět potrestali chybu třebíčské obrany a srovnali stav na 2:2. Necelou minutu před koncem třetiny ale na všechny vyzrál skvělou akcí Oliva. Vypíchl puk na modré čáře, všem ujel a dostal tak opět Bílé hvězdy do vedení.

Čekalo se, že brankové hody budou pokračovat i ve druhé třetině. Ta však i přes několik pěkných akcí na obou stranách skončila bez gólu.

V poslední části se bojovalo o každý puk, o každou šanci, branky ale nepadaly. Osm minut před koncem utkání si svoji hořkou a smolnou minutu vybral třebíčský brankář Mašek. Nejprve si střelu domácích přehodil do své sítě, v téže minutě zastavil puk před brankovou čarou a pro soupeře pak nebyl problém uklidit puk za jeho záda. Během minuty tak domácí hráči otočili utkání a upravili skóre na 4:3. Poté se vrátil do třebíčské svatyně brankář Trvaj, ale ani on, ani trenéry zredukovaná sestava už nedokázala s nepříznivým výsledkem nic udělat.

Martin Svoboda - SK Horácká Slavia Třebíč: „V úvodu utkání soupeř hrozil jen z brejků, po té se hra vyrovnala a čekalo se na chyby. Ty jsme bohužel v poslední části udělali my a prohráli. V závěru jsme šance na vyrovnání měli, ale zůstalo jen u nich. Pokud chceme takové zápasy vyhrávat, tak každý hráč týmu musí vždy přidat něco navíc."