LSŽ: Starší žáci trápili Olomouc

T ř e b í č - TRE - OLO 7:6. Starší žáci pořádně potrápili Olomouc a otočili skóre zápasu.

19.kolo, sobota 12.12.2015
7:62:3, 3:2, 2:1
OLO OLO
Branky a nahrávky: 4. Svoboda (Kravec), 8. Doležal (Svoboda), 29. Vedral (Svoboda, Spilka), 38. Vedral (Kotačka), 39. Doležal (Vedral), 51. Růžička (Vedral), 53. Kotačka (Kravec) - 9. Pelíšek (Janíček), 10. Janíček (Pelíšek), 11. Tichý (Tomajko), 21. Tomajko (Janíček), 27. Vinter, 54. Kavan (Nekvapil). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda P. - Koňařík, Krištof, Dzurňák, Kotačka, Růžička, Doležal, Vedral, Hrnčíř, Linhart, Kravec, Svoboda A., Šaroun, Spilka.
HC Olomouc: Pražan - Vinter, Nekvapil, Holub, Zatloukal, Tomajko, Janíček, Gronych, Kavan, Tichý O., Tichý J., Pelíšek.

Úspěšný vstup do utkání a dvě branky během sedmi minut trochu ukolébaly domácí hráče a nechali prostor k úřadování hostům. Těm se vedení domácích ani trochu nezamlouvalo a tak v rozmezí tří minut otočili třemi brankami skóre zápasu ve svůj prospěch.

Když pak dalšími dvěma góly ve druhé třetině dokonali hosté obrat z 2:0 na 2:5, určitě mnozí diváci nevěřili, že domácí tým s výsledkem ještě něco provede. Bílé hvězdy se ale nevzdaly a povel k útoku přišel od kapitána Vedrala, který snížil přesnou střelou na 3:5. O devět minut později to byl znovu třebíčský kapitán, kdo opět protřepal sítě soupeřovy brány a svůj tým tak posunul na dostřel k vyrovnání. To si za minutu na to vzal na starosti Doležal a tváře i těch největších pesimistů v hledišti se znovu začaly rozjasňovat. Druhá část hry tak skončila nerozhodným výsledkem poté, co domácí dokázali otočit stav utkání z nepříjemných 2:5 na 5:5.

Ve třetí třetině se bojovalo o každý puk a když v polovině třetiny vstřelil Růžička šestou branku, znovu se probudili i domácí fanoušci a začalo je být slyšet. Za dvě minuty pak přidal sedmou branku domácích Kotačka, ale soupeř odpověděl hned vzápětí a snížil skóre na 7:6. Do konce třetiny pak kluci soupeře nepustili do žádné nebezpečné akce a na konci se tak mohli radovat z vítězství.