MDO: JHR - TRE 2:8 - Prokletí první desetiminutovky zlomeno

T ř e b í č - Zlomit prokletí dvou inkasovaných branek v prvních deseti minutách hry se třebíčským mladším dorostencům povedlo ve víkendovém utkání v Jindřichově Hradci.

9.kolo, neděle 25.10.2015
JHR JHR
2:8 1:3, 1:3, 0:2
Branky a nahrávky: 9. Mihulka (Šimek), 21. Šimek (Novák) - 9. Válek (Krajíček), Trnka (Pacalová), 17. Krajíček (Válek), 24. Kulhánek (Trnka), 38. Kulhánek (Krajíček), 40. Trnka, 41. Trnka (Válek), 58. Trnka (Kulhánek) . Rozhodčí: Grochal - Vaňásek, Bušta. Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1. Diváci: 35.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pachman (Biernat) - Ledecký, Winkler, Fila, Zedníková, Novák, Košťál, Baxa, Mihulka, Šimek, Michal, Kupka
SK Horácká Slavia Třebíč: Holata , Dobrovolný - Čermák, Vlk, Pachl, Sýkora, Němec, Pacalová, Marek, Trnka, Válek, Paudl, Kulhánek, Jindra, Krajíček, Hromádka, Škrdlová, Průša, Svoboda

Vysokou výhru přivezli o víkendu mladší dorostenci až z Jindřichova Hradce. Ledovou plochu ovládli od prvních minut úvodní třetiny a hned si vypracovali i několik pěkných šancí, které však bezpečně zlikvidoval domácí brankář. Domácí tým si ale nenechal nic líbit a několika povedenými střelami se pokusil vyvést z rovnováhy gólmana hostujícího mužstva. Téměř do poloviny úvodní třetiny se ale neujala žádná střela ani na jedné straně. Na začátku deváté minuty ale Třebíčští uhodili, a vyraženou střelu Krajíčka dorazil Válek za záda bezmocného gólmana. Soupeř ovšem nesložil zbraně a ještě v téže minutě lovil puk ze sítě i třebíčský brankář a stav se vyrovnal. Jeho radost z vyrovnávací branky ale trvala necelé dvě minuty. Kristýna Pacalová krásně přihrála Trnkovi a jeho nenápadná střela dotančila po ledě až do branky domácích. Obě mužstva si vypracovala několik šancí, šťastnější byli v 17. minutě hosté. Válek vybojoval puk, přihrál zcela volnému Krajíčkovi a ten zvýšil stav utkání na 1:3.

Úvod prostředního dějství patřil domácím hráčům. Nepouštěli puk ze svého útočného pásma a po pěkné akci snížil na rozdíl jediné branky Šimek. Domácí hráči toužili po vyrovnání a pokračovali v aktivní hře. Velkou naději jim přinesla i vybojovaná přesilová hra, kdy ale po chybě při vyvážení puku nechali ujet dva hostující hráče až před svého gólmana a Kulhánek znovu skóroval. I Bílé hvězdy si zahrály přesilovku a vypracovaly si několik šancí, ochránce domácí svatyně ale nepřekonaly. Necelé dvě minuty před koncem třetiny mířil přesně opět Kulhánek a třebíčští mladíci tak vedli o čtyři branky. To jim zřejmě nestačilo a 18 vteřin před koncem třetiny při přesilové hře zvýšil Trnka na 2:6.

Ani v poslední třetině nechtěly třebíčské Bílé hvězdy svého soupeře šetřit a hned v první minutě přidal svůj třetí gól Trnka. Další gól nebyl hostům uznán, protože mu předcházela přihrávka rukou a tak skóre zůstávalo i nadále 2:7. Domácí ani hostující hráči pak nevyužili ani jednu přesilovou hru a oba brankáři si připsali několik zásahů, branka však padla až necelé dvě minuty před koncem utkání. Po ukázkovém přečíslení přihrál Kulhánek a Trnka svým čtvrtým gólem upravil stav utkání na 2:8.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: „Do utkáni jsme vstoupili tak, jak jsme si řekli - aktivní hrou, která se nám dařila a myslím, že jsme měli po celých 60 minut utkání pod kontrolou. Nastříleli jsme osm branek, což je určitě pozitivní, ale šancí jsme měli strašně moc, skóre mohlo být vyšší. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Kluci a holky odehráli celé utkání velice dobře. Teď chceme zvládnout domácí zápas s Jihlavou..."