Pátá třída: V dohrávce byla lepší Kometa

T ř e b í č - V dohrávce prvního kola přivítali třebíčští hráči největšího favorita soutěže, klub HC Kometa Group (vloni Ytong Brno). Domácí hráči chtěli navázat na dobrý výkon z předchozího vítězného utkání. To se jim ale nepovedlo a Kometa is odvezla plný bodový zisk. V tomto utkání rozhodl menší důpraz domácích hráčů v obranné činnosti a šikovnost kapitána hostů. Jedinou branku domácích vstřelil RomanBartůněk.

1.kolo, sobota 7.10.2006
1:71:2, 0:2, 0:3
KOM KOM
Branky SK HS Třebíč: 9. R.Bartůněk.
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - T.Hodek, M.Štveráček, J.Dobeš, A.Oburka, P.Veškrna, V.Dobeš, - D.Fortelný, J.Abrahám, M.Mejzlík - R.Bartůněk, J.Tůma, J.Válal - J.Jahoda, T.Balík, R.Moravec - T.Burián
HC Kometa Brno:

Od začátku utkání drželi domácí krok ze silným soupeřem a mohli se dokonce dostat do vedení, ale R.Moravec svou šanci nepromněnil. Bezbrankový stav trval až do 7. minuty, kdy poprvé zahrozil hostující tým - 0:1. V 9. minutě to bylo již 0:2, když hosté využili nedůslednosti v obranné třetině Třebíčských. Jenomže ještě v téže minutě byl před brněnskou bránou nejdůraznější R.Bartůněk a vstřelil kontaktní branku - 1:2. Do konce třetiny již branka nepadla, i když se hosté dožadovali uznání jedné střely, ale rozhodčí byli proti.

Druhou třetinu zvládli lépe hosté. Domácí hráči svým malým důrazem nechávali hrát lépe bruslící hosty, ale oba třebíčští brankáři svůj tým podrželi. Hostující gólman v této části hry zasahoval pouze jednou, proto po druhé části hry byl stav 1:4.

Ve třetí části domácí hráči zabrali, ale byli to hosté, kteří trestali chyby v obranné činnosti Třebíčských. Velkou šanci na snížení náskoku měl J.Tůma, kterému se podařilo ujet ve dvojnásobném oslabení, ale jeho střela se zastavila na brankové čáře. V poslední minutě si pohrál s třebíčskou obranou nejlepší hráč hostí a po půlminutovém držení puku v třetině domácích vsítil pět sekund před koncem sedmý gól hostí.