Pátá třída: VME-TRE 3:3: Hosté měli i na vítězství, ale nakonec vezou cennou remízu

T ř e b í č - Novou sezónu zahájili páťáci až druhým kolem, protože kvůli vytíženosti zimního stadionu museli své první kolo proti celku Kometa Group odložit. Ve druhém kole tedy zavítali na led nedalekého Velkého Meziříčí, tedy celku, který v minulých sezónách dokázali porazit pouze ještě coby třeťáci na turnaji v minihokeji.

2.kolo, neděle 8.10.2006
VME VME
3:33:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 13. O.Urban (M.Mejzlík), 20. R.Bartůněk (M.Juráň), 34. M.Juráň (trestné střílení)
HHK Velké Meziříčí:
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - P.Veškrna, T.Hodek, J.Dobeš, M.Štveráček, F.Pyrochta, A.Oburka - T.Balík, R.Bartůněk, J.Válal - O.Urban, J.Abrahám, M.Mejzlík - J.Jahoda, J.Tůma, P.Matov - M.Juráň

Před utkáním v kabině trenéři hráčům zdůrazňovali, že domácí tým stojí a padá na formě své největší individuality a proto hlavním úkolem bylo nenechat tohoto hráče rozjet a zakončovat. Hned při prvním střídání ale domácí využili nepozornosti v obraně Třebíče. Domácí hráč se zmocnil puku na útočné modré čáře a své krátké sólo zakončil pěknou střelou - 1:0. Od začátku se hrál rychlý a bojovný hokej. V šesté minutě využili domácí malého důrazu hostujících obránců i nepozornosti brankáře a ujali se vedení 2:0. Hosté se nevzdali a neustále napadali domácí rozehrávku, za což byli ve 13. minutě odměnění gólem, kdy se v mlýnicí před domácím gólmanem nejlépe orientoval Urban, který pohotově dorazil střelu Mejzlíka. Bohužel hned v další minutě ujel domácí hráč a své sólo opět bravurně proměnil a zvýšil opět na rozdíl dvou branek 3:1.

Do druhé třetiny Třebíčští hráči nastoupili s cílem pokračovat v dobré hře, jako v úvodní části, ale bez chyb v obranné činnosti. Své úkoly hráči vzorně plnili a ve 20. minutě Bartůněk dorazil střelu Juráňe - 3:2. Od poloviny druhé třetiny hosté působili fyzicky lépe než domácí hráči, bohužel vyrovnat se jim již nepodařilo.

Závěrečnou část Slavisté zahájili opět náporem za mohutné podpory hostujících fanoušků (rodičů). V té chvíli se již projevilo, že domácí hrají pouze na dva útoky, kdežto všechny tři lajny Horácké Slavie nepříjemně zatápěly soupeři v útočné třetině. Ve 34. minutě pěkně Pyrochta přešel přes tři soupěře až před domácího brankáře, kde mu ve střelbě zabránil domácí hráč pouze za cenu faulu, který rohodčí správně ohodnotil trestním střílením. K puku se postavil Juráň, položil si domácího brankáře a našel prostor pod horní tyčkou - 3:3. Třebíčští dál pokračovali v nátlakové hře, zamkli svého soupeře v jejich obranném pásmu, ale vedoucí branku se jim stále nedařilo vstřelit. Pět minut před koncem, je trošku přibrzdil do té doby dobře pískající rozhodčí, když domácím daroval přesilovku 5:3. I v tomto oslabení ale hosté domácím nic nedovolili, naopak v oslabení 5:4 ujela třebíčská dvojice, jenže Abrahám nedokázal svou šanci proměnit. Na druhé straně mohli domácí z ojedinělé akce vsítit rohodující gól, ale brankář Svoboda tuto šanci zlikvidoval. Do konce zápasu se již nic nestalo, proto utkání skončilo dělbou bodů.

Před utkáním by hosté remízový výsledek brali, ale vzhledem k vývoji utkání a výbornému přístupu všech hráčů je škoda, že nevyhráli.