Pátá třída: Žďár v Třebíči inkasoval jedenáct branek

T ř e b í č - V minulém kole měli páťáci volno a tak do utkání nastoupili po čtrnáctidenní pauze s obrovskou chutí. Na třebíčský led zavítal tým ze Žďáru nad Sázavou. Domácí hráči v dnešním zápase svým pohybem a dobrou kombinací zcela přehráli svého soupeře. Trenérům se líbil přístup všech hráčů k tomuto utkání a také to, že i za rozhodnutého stavu hráči nehráli pouze na sebe, ale pro tým.

7.kolo, neděle 12.11.2006
11:12:0, 4:1, 5:0
ZDR ZDR
Branky SK HS Třebíč: 16., 34. s 40. J.Abrahám (na druhý M.Mejzlík, na třetí O.Urban), 10. a 34. R.Bartůněk (na první T.Hodek), 2. P.Matov (R.Bartůněk), 23. J.Tůma, 25. R.Moravec (P.Matov), 27. M.Mejzlík (J.Abrahám), 33. J.Jahoda (T.Balík), 39. J.Válal (F.Pyrochta) .
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - M.Štveráček, J.Dobeš, T.Hodek, F.Pyrochta, P.Veškrna, V.Dobeš, - O.Urban, J.Abrahám, M.Mejzlík - R.Bartůněk, J.Tůma, J.Válal - J.Jahoda, T.Balík, P.Matov - R.Moravec
SKLH Žďár nad Sázavou:

Hned od začátku utkání se domácí nastěhovali před branku hostí a začali ostřelovat žďárského brankáře. Již ve druhé minutě měl šanci P.Matov, ale nevyužil ji, k odraženému puku se dostal R.Bartůněk, jehož střelu z úhlu zastavil brankář hostí, ale na dorážku ležícího P.Matova již nestačil - 1:0. Nadále se hrálo převážně v třetině hostí, ale třebíčským se podařilo zvýšit skóre až v 10. minutě, kdy střelu T.Hodka od modré čáry vyrazil brankář pouze k volném R.Bartůňkovi, který se nemýlil - 2:0. V poslední minutě první třetiny si domácí obrana vybrala slabší chvilku a nechala ujet útočníka hostí, ale jeho sólový únik třebíčský brankář K.Vejmelka zlikvidoval.

Ve druhé třetině pokračovala pěkná kombinační hra domácích hráčů. Odměnou jim byli čtyři vstřelené branky do sítě žďárského brankáře. Nejprve ihned po úvodním vhazování vyhrál buly J.Abrahám a sám projel až před bránu - 3:0. Ve 22. minutě se hosté po dlouhé době dostali do třebíčského obranného pásma a z ojedinělé akce se jim po dorážce do odkryté brány podařilo snížit na 3:1. Domácí hráči minutu poté odpověděli dalšímy góly v síti bezmocného brankáře hostí. Nejprve ve 23. minutě si přihrávku J.Tůmy srazil obránce do vlastní sítě - 4:1. O dvě minuty později P.Matov našel před bránou volného R.Moravce - 5:1 a za daší dvě minutky uzavřel skóre druhé třetiny M.Mejzlík po přihrávce J.Abraháma - 6:1.

Ani v závěrečné třetině se obraz hry nezměnil a domácí hráči si s chutí zastříleli. Ve 33. minutě vyhrál ve středním pásmu T.Balík vhazování, J.Jahoda zavezl puk do třetiny hostí a svou střelou překvapil žďárského gólmana - 7:1. O minutu později to bylo zásluhou J.Abraháma již 8:1, který zužitkoval přihrávku M.Mejzlíka. Ve stejné minutě zvýšil R.Bartůněk na 9:1. Ve 39. minutě F.Pyrochta zavezl puk kolem mantinelu do útočného pásma, odkud naservíroval před bránu ke zcela volnému J.Válalovi, který střelou z voleje vsítil desátý gól domácích. O minutu nato uzavřel skóre utkání J.Abrahám, který dorazil střelu O.Urbana - 11:1. Hosté měli dvě příležitosti ke snížení, ale ty dobře zlikvidoval domácí brankář D.Svoboda