Páťáci po výborném výkonu sebrali bod Hodonínu

T ř e b í č - Prázdninový týden si třebíčští páťáci zpestřili předehrávkou 25. kola na ledě Hodonína. Už pohled na soupisku domácího týmu napovídal, že hosty nečeká lehké utkání - 13 hráčů ročníku 1995. Důležitou první branku Třebíče, kterou snižoval na 2:1 a dal tak hostům naději na bodový zisk, vstřelil Ondřej Urban.

25.kolo, neděle 18.3.2007
HOD HOD
2:20:0, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky SK HS Třebíč: 34. O.Urban, 40. P.Matov (R.Bartůněk, M.Juráň) .
HC Hodonín:
SK Horácká Slavia Třebíč: D.Svoboda - J.Dobeš, J.Šimka, P.Veškrna, A.Oburka, F.Pyrochta, M.Štveráček, V.Dobeš - O.Urban, J.Tůma, M.Mejzlík - R.Bartůněk, M.Juráň, P.Matov - J.Jahoda, T.Balík, J.Válal

Od úvodního buly se hrál velice rychlý hokej. Do první vážnější šance se dostal P.Matov, ale pěknou přihrávku od R.Bartůňka do sítě usměrnit nedokázal. Třebíčští hráči dobře napadali soupeřovu rozehrávku, ale šance M.Mejzlíka, J.Tůmy a R.Bartůňka zlikvidoval pozorný brankář domácích. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině pokračovala pohledná hra z obou stran. Ve 20. minutě domácí hráči zachytili na útočné modré chybné vyhození třebíčského obránce a ujali se vedení - 1:0. Obdržená branka hosty trochu vyvedla z tempa a ve 26. minutě zvýšili domácí hráči na rozdíl dvou branek - 2:0. Paradoxně tato branka nastartovala třebíčský tým k velkému tlaku. Od této chvíle bylo na ledě prakticky jenom jedno mužstvo - červení slávisté. Do konce třetiny se skóre sice nezměnilo, ale výkon hostů ze závěru druhé třetiny sliboval pěknou podívanou do závěrečné části.

V poslední části hry se hrálo převážně v třetině domácích. Útočníci výborně napadali rozehrávku Hodonína. Co prošlo do středního pásma, to si s přehledem rozebrali dnes téměř bezchybní obránci. Ve 34. minutě se konečně hostům podařilo prolomit střeleckou smůlu. O.Urban zachytil vyhození domácího obránce a pěknou střelou našel skulinku pod vyrážečkou hodonínského brankáře - 2:1. Tlak hostů se stupňoval, domácí hráči nestihali a začali si pomáhat nečistým způsobem, který rozhodčí prozatím nechávali bez povšimnutí. Ve 40. minutě se hosté prosadili podruhé. Nejprve hodonínská obrana v čele s brankářem zastavili střely M.Juráně a R.Bartůňka, ale P.Matov již dokázal zaměst puk do odkryté brány - 2:2. O dvě minuty později doplatil na volnější posuzování nedovolených zákroků domácích O.Urban, kterého nešetrně poslal na mantinel jeden z hodonínských hráčů. Rozhodčí ani na chvilku nezaváhali a poslali jej předčasně do kabin. Hostům se tak naskytla možnost otočit vývoj utkání. Chvilku se hrálo ve čtyřech, protože potrestán byl i mladý slávista, který pomstil nešetrný zákrok na svého spoluhráče. Po skončení přesilovky si vybrali jedinou slabou chvilku třebíčští obránci, když nechali kličkovat osamoceného protihráče v hostující třetině a jeho střela mířila jenom těsně vedle. Závěrečný tlak hostů již změnu skóre nepřinesl, ale za předvedený výkon mladí hráči sklidili zasloužený potlesk diváků.