Páťáci podali v Jihlavě srdnatý výkon, na body to ale nestačilo

T ř e b í č - Ve čtvrtém kole zajíždělí hráči páté třídy na led nedaleké Jihlavy, na led jednoho z favoritů na vítězství v soutěži. I když domácí tým disponuje především staršími hráči, hosté se fyzické vyspělosti nezalekli a od úvodního buly zatlačili svého soupeře do jeho obranného pásma. Do poloviny utkání drželi mladší třebíčští se svým soupeřem krok, ale od poloviny utkání se projevila fyzická síla soupeře. Hostům dobře zachytali oba brankáři David Svoboda i Karel Vejmelka.

4.kolo, neděle 22.10.2006
JIH JIH
6:21:1, 3:0, 2:1
Branky SK HS Třebíč:14. T.Hodek, 37. R.Bartůněk .
HC Dukla Jihlava:
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - P.Veškrna, V.Dobeš, T.Hodek, M.Štveráček, J.Dobeš, A.Oburka - R.Bartůněk, J.Tůma, J.Válal - O.Urban, J.Abrahám, M.Mejzlík - J.Jahoda, T.Balík, P.Matov

Hned v první minutě si třebíčští vytvořili velkou šanci, kterou se jim bohužel proměnit nepodařilo. Křídelní útočníci napadali jihlavské beky, kteří pod tlakem nedokázali vyvézt puk ze své třetiny, a tak se dlouhou dobu hrálo v našem útočném pásmu, ovšem bez gólového efektu. Zato ale domácí hráči využili menšího zaváhání ve slávistické obraně a z ojedinělé akce se ujali ve vlastním oslabení vedení. Hosté pokračovali v důrazné hře a konečně se jim podařilo prolomit střeleckou smůlu. Ve 14. minutě v oslabení vystihl T.Hodek nepřesnou rozehrávku soupeře a jeho střelu od modré čáry si domácí hráč srazil do vlastní brány. Do šaten se šlo tedy za vyrovnaného stavu 1:1, ale kdyby hosté vedli po první třetině o 2-3 góly, nikdo by se nedivil.

Hned na začátku druhé části hry se domácí ujali vedení 2:1. Hosté mohli zanedlouho srovnat po chybě jihlavského beka, ale to byla poslední šance na zvrat v uktání. Od poloviny zápasu převzali režii utkání domácí hráči, začali lépe bruslit, naopak hosté přestali s aktivním napadáním rozehrávky, s tím, co je zdobilo v první části hry. V této fázi hry se projevila fyzická vyzrálost jihlavských hráčů a začali ostřelovat třebíčského brankáře.

Ve druhé minutě závěrečné třetiny našlápl R.Bartůněk a domácím obráncům nezbylo nic jiného, než zabránit soupeři ve vstřelení branky za cenu faulu. Nařízené trestné střílení zkušeně proměnil sám faulovaný hráč - 4:2. Jenomže již za necelou minutu domácí při hře 4 proti 4 trestali a odskočili opět na rozdíl tří branek. Do konce utkání si jihlavští již vítězství pohlídali a nepustili hosty do žádné vážnější šance.