Páťáci zakončili sezónu těsným vítězstvím

T ř e b í č - K poslednímu mistrovskému zápasu letošní sezony nastoupili třebíčští hráči proti týmu z Břeclavi. Hosté sice okupují poslední příčku tabulky, ale v poslední době dosahují oproti začátku soutěže stále lepší a lepší výsledky. Třebíčští měli v tomto utkání více ze hry, opět ale selhávali v koncovce. Hosté se o lepší výsledek připravili jednak větším počtem vyloučení, ale hlavně neproměněním několika přečíslení, hlavně v první třetině.

26.kolo, neděle 25.3.2007
2:11:0, 1:0, 0:1
BRE BRE
Branky SK HS Třebíč:13. J.Tůma (O.Urban, P.Veškrna), 25. P.Matov (R.Bartůněk) .
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - P.Veškrna, J.Šimka, A.Oburka, F.Pyrochta, M.Štveráček, T.Hodek - O.Urban, J.Tůma, M.Mejzlík - J.Všetečka, R.Bartůněk, P.Matov - F.Caha, T.Balík, J.Válal
HC Břeclav:

Domácí hráči chtěli navázat na dobré výkony z posledních kol a od úvodního buly se nastěhovali do obranné třetiny svého soupeře. Začali ostřelovat břeclavského brankáře, ale ten odolával. Při tlaku, který si domácí vytvořili v první třetině ale občas zapomínali na zadní vrátka a jenom díky nepřesnému zakončení hostů byl bezbrankový stav až do 13 minuty. Ta se stala smolnou pro hosty. P.Veškrna vyvezl puk z obranné třetiny, na modré našel rozjetého O.Urbana, který přihrál J.Tůmovi a ten pěkně zametl do břeclavské brány - 1:0. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího rozdílu pro domácí.

Ve druhé části hry si již Červenobílí lépe pohlídali brejkové útoky hostů. Hosté v této třetině přitvrdili, ale domácí pořád pokračovali v ostřelování břeclavské brány. Odměněni byli ve 25. minutě, kdy důrazný R.Bartůněk obral na modré čáře břeclavského obránce o puk, kterého se zmocnil P.Matov a svůj nájezd zakončil střelou k od tyče do brány - 2:0 Do konce třetiny se skóre již nezměnilo, i když šancí měli domácí hráči několik.

V poslední třetině měli třebíčští hráči režii utkání ve své moci až do 37 minuty, kdy se hostům podařilo prolomit nepřesnou střeleckou mušku a snížili na 2:1. Od té chvíle jakoby hostům narostla křídla, ale jejich začínající tlak byl vždy přerušen zbytečným faulem. Třebíčským hráčům se nakonec podařilo udržet vítězství, dokázali odolat i soupeřově hře bez brankáře.