SAR-TRE 5:5 - Pět branek v síti druhé Ostravy stačilo dorostu na bod

T ř e b í č / O s t r a v a – Dorost Horácké Slavie Třebíč veze bod z ledu druhé Sarezy Ostrava. I přes pět obdržených branek, z toho tří v oslabení hostujícího týmu, hosty podržel gólman Tomáš „Chees“ Burgr, který pochytal spoustu brankových příležitostí hlavně v dalších přesilových hrách domácích.

16.kolo, čtvrtek 21.10.2004
SAR SAR
5:53:1, 1:2, 1:2
Branky: 4. KlimŠa (Weber), 7. Weber (Belanec), 20. Pindur (Weber), 29. Kopáč (Chalupa), 48. Chalupa (Kopáč) - 18. Burian (Popela), 34. Dostál (Vlašín), 35. Nahodil, 45. Nahodil (Kurial), 57. Kurial (Nahodil). Rozhodčí: Kadlec - Davídek, Zicháček. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. střely na branku: 42:29.
HC Sareza Ostrava: Čaňo - Dobranský, Malý, Pindur, Tomis, Voráček, Vrána – Belanec, Chalupa, Ferenc, Jelšík, Klimša, Kopáč, Vajda, Weber, Žáček
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Kadela R., Ondrůj M., Popela, Vlašín, Vozárik - Burián, Burian, Dostál, Jánský, Kadela E., Kejda, Kurial, Matoušek, Nahodil, Neuman, Novák, Svoboda

Vstup do utkání patřil jako tradičně soupeři Horácké Slavie a než se hosté rozkoukali na pěkném zimním stadionu v Ostravě-Porubě, už prohrávali 2:0. První branku po zaváhání třetí řady vstřelil Klimša, přihrával mu Weber. Ten se stal v sedmé minutě autorem druhé branky, když z bezprostřední blízkosti tečoval za Burgrova záda nahození Belance. V 10. minutě se domácí dopustili v krátkém časovém rozmezí dvou faulů a Třebíč hrála minutu a 40 vteřin přesilovku 5 na 3. I zde se projevila bezzubost a v poslední době i špatné zpracování puku a rozehrávka a hosté domácího Čaňa ohrozili pouze dvěma střelami od modré čáry. Co se nepodařilo v přesilovce, podařilo se v osmnácté minutě, kdy se po akci Kejdy a nahození Popely dostal mezi obránce domácích kapitán třebíčských dorostenců Vilém Burian a blafákem překonal domácího gólmana. Situace vypadala rázem nadějněji, ale na trestnou lavici před koncem první třetiny putoval za nedovolené bránění Vozárik a dvě vteřiny před koncem první třetiny po přihrávce od zadního mantinelu od Webera se střelecky prosadil Pindur.

Ve druhé třetině se hosté od začátku lepším pohybem snažili o zkorigování výsledku, ale rozhodčí při tlaku Třebíče posoudil zákrok Petra Buriána jako nedovolený a když v průběhu oslabení Neuman chtěl pomoci svým čtyřem kolegům na ledě a rozhodčí to zjistil, musela hrát Třebíč ve třech. Burián se vrátil na led, ale ještě se ani pořádně nezapojil do hry, když domácí rozebrali bránící trojici hostí a po přihrávce Chalupy Kopáč zvýšil vedení domácích na tři branky. Vypadalo to, že zápas je rozhodnutý, ale třebíčští dorostenci byli proti. Nejprve v přesilovce po střele Vlašína dotlačil puk do branky domácích Dostál a pak ve hře čtyř proti čtyřem se individuálně prosadil Nahodil, přehodil Čaňa a snížil na rozdíl jediného gólu.

Do poslední třetiny vstoupili aktivněji domácí a v těchto chvílích držel šance Horácké Slavie na úspěch jistými zákroky Burgr. Ze sevření se vymanila druhá řada hostů a po přihrávce Kuriala pohotově srovnal skóre Nahodil. Bohužel pro hosty nerozhodný stav trval pouze dvě minuty, když rozhodčí ze souboj ve středním pásmu vyloučil hostujícího střelce Nahodila a brzy po něm za strkanici před brankou Burgra i dalšího hostujícího hráče Hobzu. V oslabení po přihrávce Kopáče prostřelil Burgra zblízka Chalupa a domácí byli znovu blíže k vítězství. Hostující mužstvo se ale znovu vzchopilo a snažilo se o vyrovnání. Několik nadějných příležitostí zůstalo nevyužito, ale v 57. minutě se ujala střela Kuriala, když ho mezi kruhy našel přihrávkou Nahodil. V závěru nejprve hosté dostali možnost hrát přesilovou hru, ale sudí hned vzápětí vyloučil hostujícího Vozárika a hrálo se 4 na 4. Tento stav na ledě vydržel jen do buly, kdy po strkanici v kruhu na vhazování byl přísně vyloučen Popela a domácí hráli přesilovku, posledních dvacet vteřin i 5 na 3. Hosté je však nezměrnou bojovností nenechali vstřelit rozhodující branku a za nasazení si zasloužili bod z tohoto těžkého utkání.