SDO: OLO -TRE 6:2 - Rozhodnuto už po první třetině

T ř e b í č - V Olomouci se Třebíčští museli obejít bez brankářské jedničky Lukáše Dusíka. Stav po první třetině, kdy hosté prohrávali už 5:0, jim nedával příliš šancí na bodový zisk. Ve druhé části zápasu dokázali Lukáš Krejčí a Milan Kazatel snížit na 5:2, ale poslední slovo měli domácí, kteří uzavřeli skóre na konečných 6:2.

24.kolo, pátek 27.11.2009
OLO OLO
6:25:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Kebza, 5. Zítka (Kunce), 7. Kunce, 20. Husák, 20. Hes (Brada, Konečný), 46. Kebza (Husák) - 33. Krejčí (Paták), 37. Kazatel (Jakič, Šulc). Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.
HC Olomouc: Lukáš - Bauer, Ostřanský, Hánl, Vondra, Husák, Kebza, Škůrek, Novotný, Kvapil, Konečný, Dufka, Zítka, Hes, Kostelník, Brada, Kunce, Brandýs "C", Machala, Schejbal.
SK Horácká Slavia Třebíč: Caha (21. Máj) - Peroutka, Jakič, Pálka, Sedlář, Krejčí - Kuchera, Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Skácel, Marek, Donutil, Weiss, Stromecký, Nechvátal, Deveri "C".

Třebíč se do zápasu rozjížděla hodně pomalu a tvrdě na to doplatila. Už po 14 vteřinách totiž prohrávala 0:1. Gólman Caha chybně rozehrál na hokejku Karla Kebzy, který poslal domácí do vedení střelou z mezikruží. A pro hosty bylo ještě hůř o chvíli později. V páté minutě vystřelil nad vyrážečku Cahy Jindřich Zítka a stav se měnil podruhé – 2:0. Jakoby hosté byli myšlenkami ještě na cestě.

Za další dvě minuty navíc objel bránu Slavie Daniel Kunce a zasunul puk do sítě. Olomouc vedla 3:0 a Třebíč byla v tu chvíli zralá na ručník. Horáci se sice alespoň na chvíli oklepali, nicméně v závěru první dvacetiminutovky dvakrát inkasovali a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Nejprve se s pomocí břevna prosadil Stanislav Husák, o sedmadvacet vteřin později přidal pátou branku Jiří Hes.

Gólman Caha tak opustil prostor mezi tyčemi a od druhé třetiny své místo přepustil Milanu Májovi. A ten sledoval zlepšený výkon svého mužstva, dokonce přišly i góly. Ve třiatřicáté minutě našel Paták Lukáše Krejčího, který v přesilovce snížil na 1:5. Čtyři minuty před druhou sirénou pak Slavia využila dvojnásobnou přesilovku. Jakičovu vyraženou ránu uklidil do sítě Milan Kazatel – 5:2.

Zdálo se, že by přeci jenom mohla Třebíč utkání alespoň zdramatizovat. Jenomže Olomouc vstoupila do třetí části aktivně. Už po třech minutách zazvonilo za Májem břevno po Husákově dělovce. V šestačtyřicáté minutě navíc uklidnil Hanáky Karel Kebza, který z pravého kruhu prostřelil Máje u tyče – 6:2. Další branka už nepadala, Třebíč proto odjela z Olomouce bez bodů.