SDO: POR - TRE 4:2 - V Porubě dorost neuspěl a o postup bude bojovat v pátek od 18:00 doma s Kladnem

T ř e b í č - V Porubě mohli Třebíčští rozhodnout o postupu do ELH a měli k tomu výborně nakročeno, když po brankách Michala Vlašína a Davida Outulného vedli 2:0. Jenže domácí pak šňůrou čtyř gólů dokonale otočili zápas. Třebíčští ale stále kvalifikaci staršího dorostu vedou a budou o něj bojovat v pátečním střetnutí s PZ Kladno od 18 hodin. Vstup na utkání je zdarma.

4.kolo, středa 23.3.2011
POR POR
4:20:1, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 30. Rosypka, 40. Rosypka (Vrána), 47. Král (Rosypka), 57. Král (Vrána) - 6. Vlašín (Marek), 23. Outulný. Rozhodčí: Přikryl - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 2:4, navíc Maček (POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Hlavina - Šrubař, Soukal, Herman, Franek, Vrána, Zuščík - Rosypka, Kaleta, Palkovič, Maček, Král, Mihal, Pobuta, Formánek, Újezdský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Pálka, Pelikán, Krejčí, Vyhnalík, Outulný, Vlašín - Vondráček, Marek, Horký, Salák, Šulc, Roupec, Donutil, Stromecký.

Hosté předvedli svou sílu hned po úvodním buly. Dvě po sobě jdoucí střely prověřily soustředěnost domácího gólmana Hlaviny. Jako první střílel Vyhnalík a hned po odrazu puku pálil Šulc. Domácí měli velký respekt ze soupeře, nechodili do soubojů a nechávali Třebíči velký prostor pro tvořivou hru.

V šesté minutě se rovnou ze střídačky zapojil do hry Michal Vlašín, přebral přesnou přihrávku od Marka a střelou z kruhů na vzdálenější tyč otevřel gólový zápis. Opařená Poruba mohla záhy znovu inkasovat, když nechala trestuhodně dorážet Šulce, i když domácí brankář schovával puk pod betony.

Domácí jen těžce přecházeli přes střední pásmo a když se jim to přeci jen povedlo, donutili hostujícího gólmana Máje předvést, v jaké je formě. Na poslední chvíli plácl do puku v brankovišti Maček, ale jen těsně minul vymezený prostor, kam je touš třeba dopravit.

RT TORAXU se vůbec nedařilo. Váhali s rozehrávkou a často přicházeli v osobních soubojích o puk. Byli nedůrazní a tak se třebíčští pohodlně dostávali do brankoviště, jako třeba Šulc, jehož střela skončila ve výstroji gólmana. Několikrát měl možnost reparátu, když se mu doslova otvírala dálnice až k bráně. Domácí totiž nechávali soupeři hodně prostoru a samozřejmě se toho snažil využít. Přidat další branku se snažil z blízka i z dáli Vlašín.

Domácí měli velkou šanci vyrovnat v přesilovce. Jenže Mihal nestačil střílenou přihrávku Krále včas protečovat do branky. A tak byl stav po první třetině 0:1 pro Třebíč.

Zdálo se, že domácí vstoupili do druhé části zápasu lépe. Ale zdání klame. Jen co skončila druhá minuta, resp. dvaadvacátá, nedůsledné vyhození puku z obranné třetiny a David Outulný na středu hřiště využil chvíle, kdy se mu do střely postavilo několik hráčů, a domácí brankář nic neviděl. 2:0 pro Třebíč.

Druhá přesilovka domácích a velká, obrovská šance do odkryté brány. Ale Hermanovy ruce svázané nervozitou, nebyly dost rychlé. Pro domácí mohlo být potěšující, že přesilovky neproměňoval ani soupeř. Domácí totiž hráli lépe ve čtyřech než v plném počtu hráčů.

Přesně v polovině zápasu ukázal všem, jak je důležitý důraz na brankovišti Vladimír Rosypka. Brankář Máj sice reklamoval pohyb útočícího hráče v brankovišti, ale na ledě je pánem rozhodčí a ten gól uznal. RT TORAX snížil na rozdíl jedné branky.

Domácí zlepšili pohyb a hned měli více šancí ohrozit třebíčského gólmana. Jenže Třebíč byla pořád lepší na puku a ubránila těsné vedení v dalším oslabení. Ač byla Slavia lepším týmem na ledě, podcenila bojovnost doposud nevýrazně hrající Poruby.

Jen tak nazdařbůh plácl do puku na hranici útočného pásma Vladimír Rosypka a zřejmě myšlenkami již v šatně, propustil gólman Máj projektil mezi betony. Čtrnáct vteřin do přestávky Poruba vyrovnala na 2:2 a tribuny jásaly. Rosypka dvěma brankami dostal svůj tým zpět do hry.

Poslední třetina prověřila pevnost nervů obou týmů. Přečíslení hostů v podání Vondráčka s Horkým proti jednomu domácímu obránci, vyřešil v závěru Hlavina. Zázračně puk vyrazil do bezpečné vzdálenosti. Začal se hrát pravý hokej nahoru dolů, domácí začali hrát pořádně do těla a začali vyhrávat i osobní souboje.

RT TORAX cítil šanci urvat výhru a zatlačil Slavii v jejich pásmu. Rosypka přihrávku zpoza branky neumístil dokonale, ale Tomáš Král už byl úspěšný. Radost neměla konce na ledě ani v ochozech. Domácím se povedlo otočit zápas z 0:2 na 3:2.

Šrubař s Vlašínem podstoupili souboj v rohu za domácí brankou a zcela zbytečně se do soupeře opřel Maček. Za nebezpečný faul byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Horkých pět minut pro obě mužstva. Třebíč měla jedinečnou šanci k vyrovnání a domácí se celou dobu strachovali o hubené vedení.

V průběhu zápasu ukázal RT TORAX, že hraje lépe v oslabení a to se potvrdilo. Za celých pět minut přesilovky hosté nedokázali na Hlavinu vystřelit. Záhy po přejetí útočné modré ztráceli puky nebo byli v útočném tažení striktně zastaveni. Najednou bylo po výhodě a opět se hrálo o každou píď ledu.

Přesilovkový gól se přeci jen v zápise objevil. Tomáš Král v samém závěru přesilovky vystřelil z uctivé vzdálenosti a letící puk propadl gólmanovi Májovi přes lapačku. Stav 4:2 tři minuty před koncem zápasu byl konečný. Slavia odcházela z ledu mrzutá, naopak RT TORAX byl nadšen, že dokázal favorita kvalifikace porazit.

Miroslav Bahník (RT TORAX Poruba): V první třetině jsme měli respekt ze soupeře, od toho se první třetina odvíjela. Hráli jsme zastrašeně, Třebíč nás přehrávala a zaslouženě tuto třetinu vyhrála. Druhou třetinu jsme se zlepšili, začali jsme hrát aktivněji, více do brány a i když jsme ještě jednou inkasovali, dokázali jsme vyrovnat. Ve třetí třetině to bylo vabank. U nich jsme prohráli 3:0, tak jsme museli hrát na vítězství. Kluci to dokázali, zabojovali, ubránili pětiminutovou přesilovku, v níž nedovolili Třebíči vystřelit na bránu. Kluci zabojovali, za což jim děkuji.

Roman Vondráček (Horácká Slavia Třebíč): Vstoupili jsme dobře do zápasu. První třetinu jsme vyhráli, v druhé jsme vedení navýšili. Asi jsme se toho stavu zalekli a pustili jsme soupeře do hry. Jsou to pořád mladí lidé, kteří mají nárok na selhání. Podle mě jsme neunesli, že bychom to dnes mohli rozhodnout. Jeli jsme sem pro výhru, pokud by se to nepovedlo, tak pro remízu a kdyby ani jedno, tak prohrát o dvě branky. Třetí cíl se nám povedl a v pátek nám stačí s Kladnem vyhrát a z postupu se budeme radovat my.