SDO: TRE-HAV 2:3 - Černá série dorostenců pokračuje, Havířovu podlehli o jednu branku

T ř e b í č - Již deváté kolo mají odehráno hráči Horácké Slavie Třebíč v extralize staršího dorostu, podeváté odešel z ledové plochy šťastnější jejich soupeř. Dnes to byli stejně staří hráči HC Havířov Panthers. Domácí na začátku druhé třetiny vedli 2:1, brankami Lukáše Patáka a Danka Deveriho, jenž se do sestavy vrátil po zlomenině ruky. Panteři však dokázali skóre otočit a odvezli si z Třebíče tři body.

9.kolo, sobota 26.9.2009
2:31:1, 1:2, 0:0
HAV HAV
Branky a nahrávky: Paták (Šulc), Deveri - Mráz (Kasperlík), Miczek (Mráz), Čaja (Lešiga) . Rozhodčí: Hejduk, Novák, Samuel. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Ivaník, Jakič, Pálka, Krejčí, Dobrovolný - Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Pekárek, Deveri.
AZ RESIDOMO Havířov: Kohn - Pilch, Musil, Deutsch, Valentík, Jaroch, Lešiga - Puffer, Miczek, Čaja, Mráz, Číp, Mach, Suchý, Kasperlík, Juhasz, Pasker.

Na vlastním ledě začali domácí hokejisté aktivně, ve 3. minutě dostal přesnou přihrávku před hostující branku Deveri, Havířovský brankář však jeho střelecký pokus ukryl v lapačce. Poté se akce střídali před oběma brankáři bez vážnějších šancí, za zmínku tak stojí až akce z 10. minuty. To byl již v nebezpečné vzdálenosti od domácí branky hostující Mráz, byl však odstaven vracejícím se obráncem. Ve 14. minutě se Pantheři dočkali gólového úspěchu. Přečísleni dva na jednoho sehráli perfektně Mráz s Kasperlíkem a prvně jmenovaný otevřel skóre zápasu, 0:1. Na druhé straně předvedli podobný únik ve vlastním oslabení Šulc s Patákem, jejich pokus však byl bez brankového efektu. Domácí se prosadili v 19. minutě, kdy při signalizované výhodě prostřelil hostujícího gólmana Paták po nezištné přihrávce Šulce, 1:1.

Vstup do druhé třetiny zvládli lépe domácí hokejisté. Kazatelovu střelu ukryl v náručí Panther Kohn, za chvíli později se však již musel sklonit před perfektně zakončeným únikem Deveriho a jeho blafákem na lapačku, 2:1. Navýšení skóre slibovala šance dvojnásobné přesilové hry, ovšem puk za zády hostujícího brankáře skončil kopnutím a nemohl být tedy uznán. Ve 32. minutě opět zahrozili i hosté z Havířova, jejich přečíslení třech útočníků na osamoceného domácího obránce skončilo střelou Kasperlíka a jistým zásahem brankáře Dusíka. Ve 34. minutě si šanci zahrát s převahou dvou hráčů v poli dostali i hosté, výsledkem jejich útočného snažení bylo vyrovnání na 2:2. V době, kdy domácí již byli ve čtyřech prostřelil domácího gólmana po Mrázově přihrávce Miczek. Neuběhla ani minuta a hosté obrátili vedení na svoji stranu. Po chybě ve středním pásmu se dostali do protiútoku hosté a vsítili vítěznou branku zápasu, jmenovitě Čaja, 2:3.

Třetí třetina, respektive jejich prvních více jak pět minut nepřinesla atraktivní hokejovou podívanou. Domácí hokejisté se sice snažili ohrozit hostující branku, nedařilo se jim však vůbec nic. Havířovští čekali na svou šanci, ve 49. minutě dotírali na domácího brankaře v přesilové hře, v 50. minutě netrefil z mezikruží Suchý domácí branku. Příležitost se jim otevřela v 53. minutě, kdy hráli více jak jeden a půl minuty přesilovou hru pěti proti třem. I tato příležitost zůstala nevyužita, domácí přesilovou hru hráli pasivně a hostujícího brankáře v podstatě ani neohrozili. Rozhodnutí mohlo přijít v 57. minutě – po další hrubce ve středním pásmu se na domácího gólmana řítila dvojice Havířovských útočníků, Suchý se svojí střelou však neuspěl. Do konce utkání zbývala necelá čtvrt minuta, kdy si před vhazováním v útočném pásmu vzal oddechový čas trenér domácích. Šestice hráčů v poli však již skórovat nedokázala a domácí tak podeváté v řadě odešli do šaten poraženi, tentokrát 2:3.