SDO: TRE - KLA 2:5 - Starší dorost poslední zápas nezvládnul

T ř e b í č - Poslední zápas kvalifikace o extraligu se staršímu dorostu nepodařil. Prakticky celý zápas dotahovali náskok soupeře, dvakrát se jim to podařilo, potřetí již nikoliv. Kladenští si odvezli výhru v poměru 5:2.

5.kolo, pátek 25.3.2011
2:50:1, 1:1, 1:3
KLA KLA
Branky a nahrávky: 28. Marek (Horký), 41. Marek (Horký, Vondráček) - 3. Vopravil (Veselý), 36. Veselý (Vodička), 44. Král (Tolkner), 55. Veselý (Kadlec). Rozhodčí: Čech - Reich, Skopal. Vyloučení: 7:12, navíc Marek (TRE), Šroubek, Král, Vodička, Paclavský (KLA) všichni 10 minut za nesportovní chování, Donutil, Outulný (TRE), Raiter, Veselý (KLA) 5+OK za hrubost. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 422. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Pálka, Pelikán, Krejčí, Vyhnalík, Outulný, Donutil, Švejda, Tvarůžek, Vondráček, Marek, Horký, Vlašín, Salák, Šulc, Roupec, Weiss, Stromecký, Bednář, Abrahám, Mašek.
Rytíři Kladno: Čičmanec - Voráček, Větrovec, Raiter, Raclavský, Krpelán, Dolgoš, Dorociak, Řebík, Vopravil, Král, Tolkner, Kadlec, Veselý, Vodička, Pípal, Hovsepyan, Šroubek.

Ve svém posledním barážovém zápase v boji o extraligu přivítali domácí na svém ledě tým HC PZ Kladno Po tomto zápase se v případě výhry Horácké Slavie mohlo rozhodnout o postupujícím týmu. Jelikož se tak nestalo, musí Horáci čekat na výsledek posledního zápasu mezi Kladnem a Porubou.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří první nabídnutou přesilovou hru využili ke vstřelení vedoucí branky z hole Vopravila, který ve 3. minutě prostřelil Máje, 0:1. Blízko ke druhému gólu byli kladenští v 10. minutě, když po faulu na ujíždějícího Krále bylo nařízeno trestné střílení. Sám postižený hráč však na Máje tentokrát nevyzrál. V rozmezí 16. a 17. minuty se snažili prosadit i Horáci, ani závar před Čičmancem ke gólu nevedl.

Začátek prostředního dějství nabídl řadu vyloučení. Ve 27. minutě zamkl první útok domácích hosty v jejich obranném pásmu, gólman Kladna si však dokázal se vším poradit. Kapituloval až v minutě 28., kdy pohlednou akci zakončil střelou z pravého kruhu Marek a vyrovnal na 1:1. 34.minuta přinesla obrovskou šanci Vondráčka, ani ten nedokázal ve skrumáži překonat Čičmance. Poté opět udeřili hosté – běžela 36. minuta, když Máj lovil puk ze sítě po výpadu Veselého, 1:2. Pro domácí mohlo být ještě hůře. V poslední minutě druhé třetiny se ocitl sám před Májem Veselý, domácí jednička již změnu skóre nepřipustila.

Do posledního dějství Horáci doslova vlétli a po odehraných 10 vteřinách bylo vyrovnáno. Marek byl nejblíže a odraženému kotouči a pohodlně zavěsil do odkryté klece, 2:2.

Tlak slávistů sílil i díky další přesilovce. Ochlazení však přišlo ve 44. minutě, kdy Král o brusli Máje vrátil Kladnu vedení, 2:3. I po obdržené brance se hrálo převážně v obranném pásmu Kladna, gól v mnoha momentech visel ve vzduchu. Vyrovnání odmítl v 54. minutě Stromecký, který v dobré pozici nedokázal přesně zakončit a trefil tyč.

Trest přišel v zápětí. V 55. minutě prostřelil Máje po ledě opět Veselý a bylo to již o dvě branky, 2:4.

Poslední zářez si hosté nechali do samého závěru zápasu, kdy při hře bez brankáře přidali pro ně veledůležitý pátý gól z hole Krále, 2:5.

Domácí tak již nemají svůj osud ve vlastních rukách a rozuzlení o postupujícím týmu do extraligy staršího dorostu přinese až závěrečný zápas baráže.

V. Kameš po utkání SDO Třebíč - Kladno 2:5

R. Vondráček po utkání SDO Třebíč - Kladno 2:5