SDO: TRE - OLO 4:5 pp - Zlepšená forma přinesla dorostencům bod z utkání s druhým celkem tabulky

T ř e b í č - V sedmnáctém kole extraligy staršího dorostu přijela na třebíčský led silná Olomouc. Třebíčští se však soupeře nezalekli a odehráli s ním velmi dobré utkání, v němž třikrát vedli, nakonec však v prodloužení inkasovali a získali tak, po průběhu utkání nutno říci, pouze jeden bod. Velmi dobrým výkonem se opět prezentoval brankář Lukáš Dusík, který byl společně s autorem hattricku Dankem Deverim, nejlepším hráčem Horáků.

17.kolo, pátek 30.10.2009
4:5p1:1, 1:2, 2:1 - 0:1
OLO OLO
Branky a nahrávky: 3. Deveri (TS), 24. Stromecký (Skácel, Šulc) 41. Deveri (Paták, Vlašín) 46. Deveri (Peroutka). Rozhodčí: Říčan - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6, navíc Peroutka (TRE) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 4:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Ivaník, Pálka, Krejčí, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Kasalý, Skácel, Mikeš, Stromecký, Pekárek, Deveri
HC Olomouc: Motáň - Husák, Kostelník, Škůrek, Novotný, Lehečka, Kvapil, Konečný, Dufka, Hes, Králík, Zona, Brada, Kunce, Machala, Schejbal

Zápas začali lépe hosté a do první šance se dostal Lehečka, leč Dusík mu překazil radost levým betonem. Ve třetí minutě si do sólového úniku vybruslil třebíčský kapitán Danko Deveri, byl faulován a rozhodčí bez přemýšlení zkřížil ruce nad hlavou. Sám postižený trestné střílení blafákem bezpečně proměnil - 1:0. Velký tlak v obranném pásmu hostí si vypracovala Šulcova lajna, ale bez gólového zakončení. Odpovědí hostů byla šance Novotného, který sám před Dusíkem neuspěl. V sedmé minutě předvedl skvělý postřeh Lukáš Dusík v třebíčské brance, když betonem likvidoval překvapivou střelu z otočky od modré, kterou vyslal Lehečka. Polovina první třetiny přinesla kolotoč v obranném pásmu Olomouce v podání první formace Třebíče ve složení Paták – Vlašín – Deveri.

Olomoucká obrana však útočníky domácích vytlačovala do rohů, odkud lze branku ohrozit jen velmi těžko. Hezkou střelou z prostoru pravého kruhu se prezentovala posila z Jihlavy Filip Kasalý a jeho střelu zastavila maska brankáře Motáně. Další vzrušení přinesla akce Ondřeje Šulce, který se protahoval mezi beky soupeře, ale v pádu pak už zakončit nedokázal. Čtrnáctá minuta první třetiny přinesla velký tlak Olomouce, která se snažila o vyrovnání, ale Dusík svůj tým opět podržel. Na konci první třetiny v polovině poslední minuty se hosté přece jen dočkali. Přesilovou hru pět na tři využil Jakub Lehečka, který dostal až příliš prostoru k dorážkám - 1:1 Asistence si připsali Králík a Zona.

Na začátku druhé třetiny měli domácí výhodu jednoho muže v poli. Za katr musel Kvapil za vysokou hůl. Domácí ale s přesilovkou nenaložili dobře. Krátce po návratu vyloučeného hráče však šli Třebíčští podruhé v utkání do vedení. Z mezikruží se krásně do horního růžku Motáňovy branky trefil Roman Stromecký po přihrávkách Kamila Skácela a Ondřeje Šulce - 2:1

Od této chvíle hráli domácí velmi dobře a hosté měli problém dostat se za červenou čáru. Pak ale uhodilo z čistého nebe. V osmadvacáté minutě se střelou z pravého kruhu přes hráče trefil přesně nad beton třebíčského gólmana Jakub Lehečka po přihrávce Pavla Zony a bylo vyrovnáno – 2:2. O dvě minuty později už hosté vedli. Po samostatné akci se střelou po ledě prosadil kapitán Olomouce LukášKrálík - 2:3. V sedmatřicáté minutě si i hosté zahráli v pěti proti třem, i když jen patnáct vteřin. Už v pěti proti čtyřem se do obranného pásma hostí vydal Michal Vlašín a pěknou střelou vystrašil Motáně. Závěr druhé třetiny přinesl tvrdou střelu Peroutky, kterou hostující hráč kryl vlastním tělem a s bolestivou grimasou pak musel za pomoci spoluhráčů opustit ledovou plochu v nehokejové pozici. Přečíslení hostů dva na jednoho vyřešil velmi zkušeně Lukáš Krejčí a střelu Deveriho v samotném závěru druhé periody zlikvidoval pozorný Robert Motáň.

Začátek třetí části utkání se domácím hráčům povedl skvěle. Po příhře Lukáše Patáka projel po pravé straně Danko Deveri a svým druhým gólem v zápase, kterého dosáhl střelou z pravé strany těsně za horní tyčku, vyrovnal na 3:3. Hosté se snažili strhnout vedení opět na svou stranu a hráli velmi aktivně, vytvořili si velký tlak i díky nedůrazným vyhozením Třebíčských, které z tlaku vysvobodil až faul Machaly, který musel na dvě minuty na trestnou za hrubost. A tuhle přesilovku domácí využili kým jiným než Dankem Deverim, kterému ale k dosažení gólu tentokrát stačilo jen nastavit hokejku do krásné přihrávky Jiřího Peroutky před prakticky prázdnou branku 4:3. Danko Deveri tímto gólem završil hattrick.

Odpověď Kohoutů však byla blesková. Už za jedenáct vteřin bylo opět srovnáno. Po kombinaci na jeden dotek zakončoval do odkryté třebíčské klece Patrik Machala, přihrával Stanislav Husák. V sedmačtyřicáté minutě musel usednout na trestnou lavici Jiří Peroutka na 2+10 minut za vražení zezadu. Třebíčští však přesilovku ubránili i díky skvělému zákroku Lukáše Dusíka, který přerušil kombinaci Husáka a Machaly. Těsně před polovinou třetí třetiny vyslal dělovku na Motáně Petr Donutil, lapačka olomouckého gólmana však byla bleskurychlá. V padesáté minutě likvidoval Motáň s problémy střelu Romana Mikeše, neposedný kotouč nakonec skončil v brankářově náručí. Osm minut před koncem třetí periody vybojoval Lukáš Paták svojí aktivitou přesilovou hru, kterou ale domácí nevyužili. Blížící se závěr poslední třetiny za vyrovnaného stavu 4:4 se domácí snažili odehrát co nejdále od své branky, přesto musel Dusík zasahovat po střelách z pravé i levé strany. Protože obě dvě rány třebíčský brankář zlikvidoval, muselo se prodlužovat.

V prodloužení musel opět nejprve zasahovat Lukáš Dusík, pak projel Deveri celé hřiště, ale prostor k zakončení mu hostující obrana nedopřála. V čase 62:09 však dostatek prostoru dostal kapitán Olomouce Lukáš Králík a dorážkou určil vítěze zápasu. Asistenci u rozhodujícího gólu si připsal Jakub Schejbal.

Kamil Přecechtěl po utkání SDO TRE - OLO 4:5 sn

Jiří Prchal po utkání SDO TRE - OLO 4:5 sn