SDO: TRE - VIT 0:4 - Bez gólů se nevyhrává

T ř e b í č - Starším dorostencům se nedaří. Už počtvrté za sebou nedokázali vstřeli ani jedinou branku, přestože šancí si opět vypracovali dost a v první třetině měli optickou i střeleckou převahu. "Chybí nám hráč, který by na sebe vzal odpovědnost a dostal puk do branky za každou cenu," posteskl si po utkání trenér Štěpán Oberreiter. Dorostenci tak ani na šestý pokus nezískali v mistrovkém utkání ani jeden bod.

6.kolo, sobota 19.9.2009
0:40:0, 0:3, 0:1
VIT VIT
Branky a nahrávky: Hudeček (Stránský, Klimíček), Mareček (Kameníček), Kilnar (Walker), Kilnar (Kameníček, Šebesta). Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 50. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 0:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Vyhnalík, Peroutka, Jakič, Pálka, Krejčí, Dobrovolný - Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Pekárek
HC Vítkovice Steel: Bartošák - Hanulík, Kubis, Hudeček, Pavelka, Klimíček, Bail - Tomi, Kilnar, Král, Walker, Němec, Máj, Stránský, Celner, Herman, Mareček,Šebesta, Kameníček

Domácí hráči, toužící po prvním vítězství v sezóně, začali aktivně a již ve 2. minutě nastřelil tyč Vítkovické branky Vlašín. Hrál se oboustranně aktivní hokej, šance si vytvářely obě mužstva. V 5. a 6. minutě byl hodně vidět vítkovický útočník Mareček, který nejprve střílel na lapačku domácího gólmana Dusíka a následně si svojí aktivitou v útočném pásmu vysloužil přesilovou hru pro svoje mužstvo. Trvala však pouze minutu a při rovnovážném stavu na hřišti si vytvořili šance i domácí hráči. Jmenovitě Kazatel a střelou od modré čáry se prezentoval Krejčí. V polovině třetiny domácího brankáře nepřekonali ani hostující Hanulík a Walker, ve 13. minutě střílel od modré čáry domácí Šulc. V 15. minutě se hrálo opět čtyři na čtyři, do šancí se postupně dostali domácí Pekárek a Vlašín, domácího strážce brány prověřil střelou od modré čáry hostující Mareček. V 18. minutě pálil od modré čáry nebezpečně vítkovický Mareček, s tečí i následnou dorážkou si domácí brankář poradil. Na konci prvního dějství hráli domácí hráči opět přesilovou hru, která pokračovala i ve druhé třetině.

S převahou jednoho hráče v poli začali druhou třetinu aktivněji hráči Třebíče, jejich snažení však k otevření skóre nevedlo. Při další přesilové hře domácích ujel vítkovický Kameníček, svůj pokus o blafák však nedotáhl k brankovému efektu. Domácí hráči se však nepoučili. Další samostatný únik po chybě třebíčského obránce na modré čáře zakončil ve 25. minutě Hudeček již brankou, 0:1. Hosté ožili, ve 27. minutě založili další útočnou akci, na jejímž konci byla gólová střela Marečka, 0:2. Od tohoto okamžiku se na hokejky domácích hokejistů hokejistů přilepila nervozita, nepřesné kombinace končily bez střelby na branku. Šancí, dostat se do zápasu, měla být další přesilová hra pro domácí. Opak však byl pravdou. Ideální Walkerovu přihrávku zužitkoval ve třetí gól pro Vítkovice Kilnar, ve 35. minutě byl stav zápasu již 0:3

Do poslední třetiny vstoupili domácí s vidinou vstřelení kontaktního gólu, ovšem hráči Vítkovicu jim k tomu moc příležitostí nedali, navíc každá jejich návštěva v útočném pásmu byla pro domácí tým nebezpečná. Do šancí se dostávalo duo Walker – Němec, na druhé straně hřiště si na hostujícího gólmana nepřišel domácí Kazatel. Vítkovičtí byli stále nebezpeční, v 52. minutě vyslal dělovku na Dusíka Klimíček, domácí brankař však byl úspěšnější. Z protiútoku se ocitl před Bartošákem Vlašín, jeho pokus o zakončení však nebyl potřebně důrazný. V 55. minutě byl blízko gólu Vítkovický Stránský, domácí strážce branky byl však proti a puk zachytil na brankové čáře. Musel ale kapitulovat ještě jednou, se závěrečnou sirénou ho prostřelil hostující útočník Kilnar, který svým druhým zásahem uzavřel dnešní skóre zápasu na konečný stav 0:4

Jakub Petr – HC Vítkovice: „Jsme spokojeni s vítězstvím, protože zatím se nám daří držet neporazitelnost. Před utkáním jsme ale nabádali hráče, k tomu, aby soupeře nepodcenili, protože ty sklony tam možná byly z toho důvodu, že Třebíč ještě nevyhrála žádné utkání, protože je trápí koncovka. Právě v té první třetině, která byla vyrovnaná, jsme měli štěstí, protože jsme soupeře pustili do několika vyložených šancí. Dnes jsme přijeli s pěti hráči ročníku 1994, starší hráče jsme nechali doma. Chtěli jsme hrát na čtyři pětky, ale poprvé v sezóně jsme hru stáhli v polovině utkání na tři lajny a myslím, že se pak hra oživila. Dostali jsme se do šancí a myslím, že ta prostřední třetina utkání rozhodla. Stále tam z naší strany byla lajdáckost v zakončení a neukázněnost a na tom se budeme snažit zapracovat.“

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „Ani já, ani hráči jsme ještě nezažili, abychom dvěstěčtyřicet minut nedali gól. Přitom to není tak, že bychom ty šance neměli. Vítkovice jsou soupeř, který nás v první třetině trochu podcenil, my jsme měli víc střel i víc ze hry, ale o je tak všechno. Naše zakončení je laxní, nejdeme důrazně do brány a Vítkovice nám to pak předvedly. Vlastními chybami jsme je sami nakopli. Zakončení hostů bylo naprosto nekompromisní, nahoru do šibenice, my naopak pořád něco vymýšlíme. Ve třetí třetině soupeř trošku vypustil a hlídal si výsledek, my jsme se dostali do tří, čtyř šancí, ale nic nám tam nepadlo. Gól by nás nakopl, ale v současné době není, kdo by ten gól dal. Nemůžeme čekat a spoléhat na to, že se uzdraví Deveri a bude góly dávat. Hrát se dá s každým soupeřem, o tom jsme se přesvědčili i dnes. Nikdo nás vyloženě neřehrál, nenasázel nám pytel gólů. Výbornou formu má Lukáš Dusík, bez něj by ty výsledky vypadaly úplně jinak. Jsme rádi, že nás drží nad vodou, ale musí tomu jít naproti i ostatní.Vítkovice jsou špičkový tým a my jsme s nimi herně drželi krok, ten čtvrtý gól byl už zcela zbytečný, na ty první tři jsme jim přitom hrubými chybami namazali sami. Už bychom potřebovali úspěch, protože šest proher za sebou a ještě takovým způsobem je moc. „