SDO: VSE-TRE 7:4 - Valaši v dohrávce Třebíči body nepovolili

T ř e b í č - K dohrávce sedmého kola extraligy staršího dorostu zajížděli třebíčští mladíci na led předposledního Vsetína. Ani v tomto souboji však Horáci neuspěli, přestože vstřelili čtyři branky. Tu první hned v úvodní minutě duelu vsítil nejproduktivnější hráč Třebíče Lukáš Paták. Slávisty srazily do kolen tři rychlé góly Vsetína, dva ve 33. a jeden ve 35. minutě. Ze stavu 2:2 to rázem bylo 5:2 a hosté pak už otočit skóre nedokázali.

7.kolo, pondělí 28.9.2009
VSE VSE
7:42:1, 3:1, 2:2
Branky a nahrávky: 13. Podešva (Kozák, Žák), 19. Kajaba (Trška, Hurtík), 33. Slováček (Jurík, Tyralík), 33. Kajaba (Žák, Hurtík), 35. Slováček (Hurtík), 55. Pešat (Klimek), 59. Podešva (Trška) - 1. Paták, 25. Dobrovolný (Jakič), 46. Kazatel (Vlašín), 57. Deveri (Dobrovolný). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
VHK Vsetín: Novák - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Žák, Tyralík, Báchor - Daněk, Kitsberger, Ptáčník, Kývala, Jurík, Podešva, Slováček, Kozák, Pešat, Klimek, Kajaba, Gromus.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (35. Caha) - Vyhnalík, Peroutka, Ivaník, Jakič, Pálka, Krejčí, Dobrovolný - Kazatel, Paták, Šulc, Vlašín, Kopec, Marek, Donutil, Weiss, Pekárek, Svoboda, Deveri.

Vsetín nevstoupil do utkání vůbec dobře. Třebíčtí vyhráli buly, dvěma přihrávkami se dostali do útočného pásma a usadili se před domácím gólmanem Novákem. Pak stačilo, aby hostující Paták nahodil z ostrého úhlu kotouč do brankoviště. Novák si puk zrazil za svá záda a hosté šli už v 21. vteřině do vedení. Inkasovaná branka Valachy na chvíli vyvedla z konceptu, byli nuceni otevřít hru.

Tím se otevírala v domácí defenzívě okénka, která Třebíčtí trestuhodně nevyužili. Nejprve Vsetínu zatápěla útočná formace Kazatel – Pekárek – Šulc, ale Novák několikrát odčinil zaváhání z úvodu. Poté dokonce bleskovým rozklekem vychytal nájezd hostujícího kapitána Deveriho. Valaši se dostali do tempa až ve druhé půlce prvního dějství, což ilustrovala vyrovnávací branka Jana Podešvy. Kozák vystřelil z mezikruží a ve skrumáži před Dusíkem se nejrychleji zorientoval právě vsetínský kapitán – 1:1. Když pak hosté nezužitkovali několik oken v domácí defenzivě, radoval se v přesilovce vsetínský Kajaba – 2:1.

Valaši, posíleni vedoucí brankou ze závěru první třetiny, vstoupili do druhé části jako uragán. Nejprve si před Dusíkem otevřela střelnici první vsetínská formace, poté se v obrovské příležitosti ocitl David Klimek. Domácí forvard už zvedal ruce nad hlavu, ale sudí přerušil hru těšně předtím, než se puk došoural za Dusíkova záda. Hosté pak měli několik příležitostí v početní výhodě, když si trest odpykával Žák, ale nevyužili žádnou. Osudným se Vsetínu stalo dvojnásobné oslabení. Třebíč domácí dokonale rozebrala a pár vteřin po návratu prvního vsetínského hříšníka na led srovnal po pěkné kombinaci David Dobrovolný.

Nerozhodný stav však nevydržel dlouho. Zelenožlutí sešlápli plyn až na podlahu a během třiatřicáté minuty vsítili dvě rychlé branky. Nejprve Jurík našel zadovkou zpoza brány dobře postaveného Slováčka a ten se před prázdnou klecí nemýlil. O devětatřicet vteřin později se síťka třebíčské branky třepetala znovu, kdy Žákovu ránu tečoval Kajaba. Když pak o dvě minuty později přidal další branku Slováček, Dusík v třebíčské svatyni přenechal místo náhradníku Cahovi. Ten měl poněkud ztíženou situaci, neboť hostům ve třetí části viditelně docházely síly. Vsetínští tak zásluhou Pešata a Podešvy vsítili další dvě branky a nebýt pozorného Cahy, mohlo být skóre ještě vyšší. Na druhé straně se párkrát blýskl zákrokem domácí Novák, když si vsetínští obránci vybrali několik slabých chvilek a jakoby jistí vítězstvím několikrát zaspali na modré čáře. Z kvanta šanci viditelně unavených hostů se tak trefili jen Milan Kazatel a Danko Deveri. Valaši tak získali první body po dvou kolech, Třebíč zůstává prozatím přibita u dna tabulky a bez jediného bodu.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dnes to byl psychicky velice náročný zápas. Třebíč měla dobrý začátek, vstřelila gól a neustále hrozila brejky. Bohužel někteří jsme nepoučitelní. Je jasné, že když hrajeme ofenzivní hokej, přináší to s sebou riziko propustnosti zadních vrátek. Ale nemůže se stát, aby soupeř jel pětkrát sám na bránu. To prostě nejde. Zaplaťpámbů jsme vstřelili sedm branek a zvítězili. Kdybychom tu dnes ale měli silnějšího soupeře, skončila by první třetina klidně 1:4 a vůbec bychom za sebou neměli vítězný zápas. Musíme se do příštího utkání zlepšit všichni – od gólmana po posledního útočníka. A hlavně tedy po posledního obránce.

Jiří Prchal (SK Horácká Slavia Třebíč): Začali jsme šťastným gólem, ale nevyužili jsme vyloženou šanci a na 2:0 už neodskočili. To byl zlomový moment utkání, domácí gólman si skutečně poradil s nájezdem našeho útočníka. Bylo také znát, že šlo z naší strany o třetí zápas ve čtyřech dnech. My máme úzký kádr, hrajeme na tři pětky. Soupeř nás pak začal přehrávat a my už nedokázali vzdorovat tlaku Vsetína. Porážka byla těsná, rozhodly individuální chyby a nevyužité šance. Náš mančaft bojoval, jak mohl, ale momentálně jsme fyzicky unavení. Ke konci jsme zápas už fyzicky nezvládali, neubruslili. Teď nás čeká do nejbližšího tréninku zasloužený odpočinek a musíme věřit, že uděláme body v příštím utkání.