TRE - HBR 3:1: V bojovném utkání domácí junioři zaslouženě zvítězili

T ř e b í č - Druhé přípravné utkání odehráli dnes junioři Horácké Slavie. Soupeřem jim bylo juniorské mužstvo Havlíčkova Brodu. Nažhavení hosté domácímu týmu podlehli v bojovném a zajímavém utkání 3:1. Za domácí se dvakrát trefil agilní Lukáš Nahodil, jednu branku vsítil Marek Kundela, který si připsal ještě jeden bod za asistenci u druhé Nahodilovy branky. Fotografie ze zápasu najdete ZDE.

přát., středa 9.8.2006
3:11:0, 0:0, 2:1
HBR HBR
Branky a nahrávky SK HS: 49. a 56. Nahodil (as. na první Bartejs, na druhou Kundela), 5. Kundela (Kejda) Vyloučení: 11:10. Diváci: 120. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Telecký (Míča) - Novák, Vlašín, Bartejs, Hobza, Němec, Popela, Čejka, Burian J., Burian V., Antoň, Nahodil, Jánský, Kundela, Málek, Adámek, Kadela R., Kadela E., Berger, Kejda, Mauritz
BK Havlíčkův Brod: Bohm (Opršal) - Mlejnek, Vácha, Veselý, Pavlík, Kadlec, Bělohlávek, Ptáčník, Pfeifer, Štros, Muras, Špatenka, Němec, Langhas, Šudoma, Škaryd, Dolejš, Lamberský, Suchánek, Venc, Šlejtič

Hosté z Havlíčkova Brodu přijeli do Třebíče řádně nažhaveni a na jejich hře na začátku zápasu to bylo vidět. Hned ve druhé minutě navíc dostali možnost hrát dvouminutovou přesilovku. Domácí, ale oslabení odehráli bez pohromy. Ve čtvrté minutě otevřeli Třebíčští střelecký účet utkání, když po velkém obléhání brodské svatyně vsítil svoji první branku v zápase Lukáš Nahodil po přihrávce Bartejsově - 1:0. V šesté minutě se hostujícím hráčům naskytla příležitost k vyrovnání v podobě úniku dvou útočníků na jednoho obránce, ten ale ve spolupráci s brankářem Teleckým situaci zdárně vyřešil. V polovině první třetiny se hosté dostali do trvalejšího tlaku, který byl ale díky pozorné obraně a brankáři Teleckému neplodným. Běžela jedenáctá minuta a třebíčský hráč s číslem dvacet Martin Jánský se velmi hezky proháčkoval až před brankáře Rebelů Bohma, ale ten jeho bekhendovou střelu zlikvidoval. Horácká Slavia postupně přebírala iniciativu, kterou hosté zastavovali často jen za cenu faulů, stejně jako například ve dvanácté minutě, kdy slibně rozvíjející se akci domácích zastavil hostující Šudoma jen za cenu sekání. Bohužel pro Slavisty tato přesilovka zůstala nevyužita. V této fázi první třetiny se hosté spíše bránili a Teleckého ohrožovali jen střelami z dálky. První třetina tak skončila za stavu 1:0 pro domácí hokejisty.

Druhá třetina začala z první části hry dohrávanou přesilovkou, která trvala 57 vteřin a domácím se ani tuto početní výhodu využít nepovedlo. Zato ve 22. minutě měli obrovskou šanci ke zvýšení jednogólového náskoku. V samostatném úniku byl totiž faulován velmi aktivně hrající Lukáš Nahodil a rozhodčí bez zaváhání nařídil trestné střílení. Sám postižený se postavil k jeho exekuci, ale netrefil horní roh brány Rebelů. Havlíčkobrodští se po tomto varování snažili o aktivní hru, ale jejich tlak končil bez větších šancí, a co prošlo na branku, pochytal pozorný Telecký. Také Třebíčským se povedl velký zámek a to v šestatřicáté minutě. Zasloužil se o to útok Vilém Burian – Jiří Burian – Martin Jánský. Ani tento nápor však k brance nevedl. Zbytek druhé části byl poznamenán velkým počtem vyloučených. Obě trestné lavice byly v permanenci a do jejího konce nestačily vychladnout. V devatenácté minutě se do slušné příležitosti dostal jeden z útočníků Rebelů, ale bekhendovou střelou přestřelil nejen branku, ale i ochranné plexisklo, což rozhodčí posoudil podle nového pravidla jako zdržování hry a neúspěšného střelce nekompromisně poslal na dvě minuty za katr i přes protesty kapitána hostí. Protože ani tuto přesilovku domácí nevyužili do šaten se po druhé třetině odcházelo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Ani ve třetí třetině se festival trestů nezastavil. Hned na jejím začátku došlo ke vzájemnému vyloučení. Hráč Havlíčkova Brodu byl vyloučen za nesportovní chování, když na domácího gólmana prudce vystřelil po odpískání, zatímco domácí Jiří Burian si šel sednout za sekání, když se jal svého kolegu v brance mstít. Ve čtyřicáté šesté minutě se pěkně po levém křídle protáhl kdo jiný, než Lukáš Nahodil, ale svůj únik nezakončil přesně. Jeho střele těsně vedle levé tyčky chybělo několik centimetrů. Gólu se domácí hráči dočkali až v deváté minutě třetí třetiny, kdy se prosadil Marek Kundela po přihrávce Martina Kejdy a domácí vedli 2:0. Jednapadesátá minuta přinesla další dobrou šanci Lukáše Nahodila a opět to bylo po úniku po levé straně, jenže betony brodského brankáře sklaply včas. Hosté se dočkali čestného brankového úspěchu v době, kdy na časomíře svítil čas 55:30. Teleckého nachytali Rebelové na hruškách a nemastnou, neslanou střelou snížili na 2:1. Lukáš Nahodil se zřejmě nechtěl spokojit s tím, že brankář Rebelů jej dvakrát vychytal. Svůj třetí únik po levém křídle tentokrát nezakončil střelou, ale vybruslil si od levého mantinelu před branku, krásně položil gólmana Bohma a střelou nad ležícím ochráncem svatyně Rebelů rozhodl o vítězi utkání – 3:1. Asistenci u nejhezčí branky zápasu si připsal Marek Kundela. Zbývajících téměř pět minut se už skóre neměnilo, zato přibylo několik vyloučených a k vidění bylo několik ostrých zákroků s hokejkami hodně vysoko. Junioři Horácké Slavie si po remíze s Českými Budějovicemi tentokrát připsali vítězství nad bojovným soupeřem z Havlíčkova Brodu.