TRE-KOM 5:1 - Dorostenci konečně zvítězili, jejich bojovnost odnesla Kometa

T ř e b í č - Po sérii porážek třebíčští dorostenci opět zvítězili. Jejich bojovnost odnesla brněnská Kometa, která si z Vysočiny odvezla pětibrankový příděl. Brňané sice na začátku druhé třetiny dokázali srovnat na 1:1, pak však opět převzali otěže domácí. Velkou zásluhu na jejich vítězství má proměnění čtyř přesilových her a také dvě trefy Lukáše Nahodila.

15.kolo, sobota 16.10.2004
5:11:0, 2:1, 2:0
KOM KOM
Branky: 14. Kejda, 35. Popela (Kejda), 40. Nahodil, 54. Nahodil (Burián P., Kurial), 58. Burian V. (Kejda) - 22. Vopálka (Grmela, Kvapil). Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 3:10 navíc Kvapil (Brno) OT do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:32.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Kadela R., Málek, Ondrůj M., Popela, Vlašín, Vlček, Vozárik - Burián, Burian, Dostál, Kadela E., Kejda, Kundela, Kurial, Matoušek, Nahodil
HC Kometa Brno: Hubačka – Černý, Kala, Kovář, Kvapil, Rapant, Reschowsky, Žalud - Grmela, Hrstka, Kolbl, Korda, Krejčí, Skočovský, Vincour, Vopálka

Třebíčští měli ihned v úvodu zápasu výhodu početní převahy, ale přes příležitosti, které si vytvořili, skórovat nedokázali. Toho mohli asi dvě minuty po skončení přesilovky využít hosté, ale recept na Burgra najít nedokázali. Na začátku sedmé minuty byl potrestán domácí Petr Burián za napadení a příznivci třebíčského týmu mohli jen doufat, že domácí dorostenci přežijí následující dvě minuty bez újmy. Zápas pokračoval v neměnném skóre i po přesilové hře, hra se ubírala bez větších gólových příležitostí stylem "nahoru dolů" až do času 13:41, kdy se na třebíčské kostce poprvé změnilo skóre. Byl to Martin Kejda, který překonal hostujícího brankáře a poslal tak třebíčský tým poprvé v utkání do vedení. Vedoucí branka nabudila domácí ke zvýšené aktivitě, ale ke gólu to bohužel pro domácí nevedlo. Brněnští hráči ale také nezůstávali pozadu a vytvořili si dvě pěkné brankové příležitosti, ale všudypřítomný Burgr byl pozorný a za svá záda žádný puk nepustil. První třetina tedy skončila vítězstvím Třebíče 1:0

Domácí, kteří byli v psychické výhodě oproti hráčům brněnské Komety, chtěli své jednobrankové vedení dlouho držet ve své moci, popřípadě ještě nějakou branku přidat, ale to se jim dlouho nedařilo. Neuplynuly totiž ani dvě minuty od začátku druhé části a puk ze své branky poprvé lovil také domácí brankář, a to po střele výborně postaveného Jana Vopálky, který vynikajícím způsobem využil nápadité přihrávky Petra Kvapila. Po této krásné akci se hrálo prakticky zase od začátku a podle toho také vypadala hra následujících pár minut. Žádný z týmů nechtěl udělat větší chybu. Ta ale logicky přijít musela. Brněnští nejprve špatně rozehráli a pak nebyli schopni pokrýt Lukáše Popelu, který po Kejdově přihrávce poslal domácí celek opět do vedení. Nervozita u hostujícího týmu začala stoupat, Třebíčští měli ke většině puků vždy krok blíže, a tak musela Kometa použít nepovolené zbraně v podobě třech vyloučených hráčů ve velmi krátkém časové intervalu. Domácí tak dostali poprvé v zápase možnost vyzkoušet si přesilovou hru pěti proti třem. Tlak domácích na brněnskou branku se stupňoval, ale Ondřej Hubačka držel svůj tým nad vodou. Dařilo se mu to poměrně dlouhou dobu, ale 15 vteřin před koncem druhé třetiny byl už krátký na chytrou střelu nejlepšího "shootera" domácích Lukáše Nahodila, který zvýšil svůj brankový rozpočet na skvělých 11 gólů. Za stavu 3:1 odešla obě mužstva do kabin.

Poslední část hry byla přímo úměrná počtu vyloučených hráčů brněnské Komety. Jejich série oslabeních odstartovala 44. minuta, kdy se nechal za sekání potrestat Bronislav Korda. Neukázněné chování střelce jediné branky hostů Petra Kvapila bylo záhy potrestáno osobním trestem. Chvíli poté si na trestnou lavici přisedl za podražení hostující Michal Kovář. Tohle nahrávalo domácímu celku do not. Namísto závěrečného tlaku, který se od Brněnských očekával, přicházela na hostujícího brankáře jedna střela za druhou. Ke změně stavu ale nevedly. Poprvé ve třetí třetině si mohli zahrát přesilovku i hosté, ale této možnosti nevyužili a po zbytečném faulu hostujícího Filipa Žaluda se pokračovalo ve čtyřech na obou stranách. V momentě, kdy se vyloučený Žalud chystal vrátit do hry, zvedali počtvrté v utkání ruce nad hlavy hráči Třebíče. V krátké početní výhodě nasměroval kotouč přesně na Nahodilovu hůl Jan Kurial a pro Nahodila už nebyl problém překonat brněnského Hubačku. V 58. minutě měl kotouč ve svém držení Martin Kejda, který si všimnul dobře postaveného Viléma Buriana a dal mu tak možnost gólově se podílet na výhře Třebíče. Této možnosti Burian s přehledem využil a domácí se mohli radovat popáté. Na řadu přišla další vyloučení, všechna v podání brněnského celku. Nedisciplinovanost projevil podruhé v zápase i Petr Kvapil, který obdržel osobní trest do konce utkání, a tak musel definitivně opustit ledovou plochu. To už ale bylo o zápase rozhodnuto. Třebíč se mohla konečně po dlouhé době radovat z plného bodového zisku především díky kvalitně předvedené týmové hře a dotáhla v tabulce právě Kometu na rozdíl jediného bodu. Poslední v tabulce zůstává nadále Znojmo.