TRE - KVA 1:8 - Dorostenci Třebíče tentokrát zklamali

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie se po několika vydařených zápasech tentokrát neukázali zrovna v nejlepším světle. Proti celku z Karlových Varů prohrávali v první třetině již 1:5 a to se jim už zvrátit nepovedlo. Naopak Vary přidaly ještě další 3 góly a zaslouženě vyhrály. Za domácí se čestnou trefou prezentoval Vlček, za Karlovy Vary se hattrickem blýsknul Sláma.

38.kolo, čtvrtek 20.1.2005
1:81:5, 0:1, 0:2
KVA KVA
Branky: Vlček - Sláma 3, Dudek, Budínský, Zmeškal, Topinka, Satora Střely na branku: 22:35 Diváci: 180
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Energie Karlovy Vary:

Vzrůstající forma Horácké Slavie jakoby se najednou zabrzdila. Třebíčí se v utkání proti Varům nedařilo prakticky nic. Ve 4. minutě se hrálo 4 na 4, a to svědčilo spíše hostům, kteří po samostatném průniku Slámy otevřeli skóre - 0:1. Dudek, který na trestné lavici pykal za hru vysokou holí, se ihned po návratu na ledovou plochu zmocnil kotouče a po nahrávce střelce první branky skóroval. Nepříznivý stav 0:2 se hráčům Horácké Slavie nezamlouval. Uvědomili si, že je potřeba více napadat ahrát agresivněji. Naději na dobrý výsledek vykřesal pro domácí půl minuty po inkasované brance třebíčský Vlček, který využil Kesnerovy asistence, a bylo to znovu jen o jednu branku. Už to vypadalo, že domácí ožijí, ale zanedlouho pro ně přišla opravdu studená sprcha, to když na 1:3 zvyšoval Budínský. Třebíčští pak sehrávali přesilovou hru, ve které se jim ale snížit nepodařilo. Po Kadelově faulu i hostující celek dostal šanci zahrát si přesilovku, té se ale narozdíl od Třebíče zhostil na výbornou. Zmeškal nedal Burgrovi příležitost vyniknout, a výsledek tak začal vypadat více než hrozivě. Bezmocní hokejisté Třebíče to dále zkoušeli, ale výsledkem toho byl další kotouč v Burgrově kleci - 1:5. To když se do střelecké listiny zapsal již podruhé v utkání Tomáš Sláma. Tímto pro domácí více než alarmujícím výsledkem skončila první třetina.

Prostřední část už divákům nepřinesla tolik branek, avšak převaha hostí trvala i nadále. V 25. minutě mohli Třebíčští alespoň snížit v přesilové hře, ale pozorná obrana Varů spolu s brankářem Bendou nedali domácím mnoho příležitostí prosadit se. V 31. minutě využil Polákovu přihrávku Jan Topinka a zvýšil skóre na 6:1 pro tým z Karlových Varů. Vzápětí následovala další početní výhoda domácího celku, ale ta zůstala nevyužitá stejně jako všechny předcházející. V 36. minutě se dostali i Třebíčští do čtyřech, ale Bugr už hostům nepovolil další změnu stavu. Pětigólovým rozdílem skončila druhá třetina, kterou hostující mužstvo vyhrálo 1:0.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili podstatně lépe hosté, kteří nechtěli nic ponechat náhodě. Neuplynula totiž ani minuta a Třebíč prohrávala již 1:7. Třetí branka pro Tomáše Slámu znamenala hattrick, podíl na brance si připisuje Zbyšek Satora. Hra se poté více uvolnila, domácí věděli, že s výsledkem už nic neudělají a tomu odpovídaly i výkony obou mužstev. Ve 46. minutě vstřelil osmou branku hostů právě Zbyšek Satora a to už bylo pro domácí opravdu moc. Hokejisté Varů si svým sympatickým výkonem připisují na své konto důležité 2 body, kterými si upevnili 3. místo o dva body před Pardubicemi. Naopak na 2. Kladno jim schází bodů pět. Třebíčští zůstavají i nadále na 7. příčce o šest bodů před brněnskou Kometou.