TRE - PCE 4:3 - Perníkáři si na třebíčské dorostence nepřišli

T ř e b í č - Potvrdit svou zlepšující se formu chtěli dorostenci Horácké Slavie v těžkém utkání proti favorizovanému týmu z Pardubic. Vánoční přestávka viditelně domácím prospěla a po výborném výkonu nakonec získávají za vítězství plný počet bodů. Mužem zápasu se stal třebíčský Martin Kejda, který si vystřílel hattrick.

34.kolo, sobota 8.1.2005
4:30:1, 3:1, 1:1
PCE PCE
Branky Třebíče: Kejda 3, Kuriál. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:27. Počet diváků: 200. Rozhodčí: Petr Zajíček - Guth, Rittich.
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC DYNAMO Pardubice:

Do zápasu naskočily oba celky ve vysokém tempu, na domácích nebylo ani trochu znát, že hrají proti lépe postavenému celku, a předváděli pohledný hokej. Šance se rodily na obou stranách, avšak žádná z nich nebyla dlouho využita. Teprve na konci první třetiny se řádně rozproudila krev přihlížejícímu publiku, které bylo svědkem přesilové hry Pardubic. Hosté dlouho dotírali na dosud nepřekonaného Ondrůje, ve vzniklé skrumáži se nakonec nejlépe zorientoval Pilař, který svému celku nabídl jednobrankové vedení. To vydrželo až do přestávky a domácí mohli pouze zpytovat své svědomí, že nedokázali nerozhodný stav udržet do konce první části.

Do té druhé naskočili domácí hráči ve snaze co nejrychleji vyrovnat. K tomu jim měla pomoci přesilová hra ihned v úvodu prostřední části. V početní převaze zazvonila dvakrát tyčka Čaladiho svatyně a tlak Třebíče stále sílil. Hostům se nedařilo osvobodit se a vyhodit kotouč co nejdále od branky a toho domácí hráči využili na výbornou. Po nepovedeném vyhození hostujícího obránce se puku zmocnil Vilém Burian, který naservíroval kotouč přímo na Kejdovu hůl a ten se nemýlil - 1:1. Brzy poté dostali i Pardubičtí možnost zahrát si přesilovou hru, ta ale naneštěstí pro ně byla naprosto bezzubá, když ani jednou neohrozili klec Petra Ondrůje. Po nepovedené přesilovce si mohli hosté udělat reparát, to když rozhodčí přísně vyloučil za ukázkový strom domácího Hobzu. Toto vyloučení se už bez následků neobešlo, a Pardubice se tak opět dostali do jednobrankového vedení po akci 2 na 1. Na začátku 35. minuty sehrávala Horácká Slavia opět přesilovou hru, v té Kurial doslova protlačil puk za Čaladiho záda a stav byl znovu vyrovnaný. V momentě, kdy už většina diváků odcházela na teplý svařák, přihrál Burian volnému Kejdovi, který dostal Třebíč poprvé do vedení. Stavem 3:2 skončila druhá třetina.

Na počátku závěrečné části se do obrovské šance dostal pardubický útočník, ale ze souboje jeden proti jednomu vyšel šťastněji třebíčský brankář. Pravidlo nedáš - dostaneš se brzy nato potvrdilo. Martin Kejda za brankou geniálně zmátl Čaladiho a po vyjetí před branku střílel prakticky do prázdné klece - 4:2. Hosté se po obdržené brance tlačili stále častěji do obranného pásma Třebíče, všechny pokusy ale likvidovali domácí obránci ještě před Ondrůjem. Ve 48. minutě se Pardubickým podařilo snížit, to když Zohorna vypálil přes obránce. Díky zakrytému výhledu si Ondrůj s touto střelou neporadil, a hosté tak dostali ještě šanci odvézt si z Třebíče nějaký bod. Možnosti uhrát dobrý výsledek se hostující celek zhostil dobře, přibývalo šancí, ale kotouč se za brankovou čáru nedostal. Domácím se podařilo udržet nadějný výsledek až do konce utkání a po skvělém výkonu si připisují na své konto další dva body, se kterými zůstávají i nadále na 7. místě extraligové tabulky.