TRE - PLZ 2:2 -Dorostenci Třebíče získali cenný bod až v samotném závěru utkání

T ř e b í č - Ve čtvrtečním utkání extraligy dorostu přivítala domácí Horácká Slavia ambiciózní tým z Plzně, který se v tabulce nyní nachází na 6. příčce, jež mu zaručuje účast v play - off. V Třebíči se ale na horkém ledě nehraje žádnému z týmů zrovna příjemně a i toto utkání toho bylo důkazem. Plzeň sice dlouho vedla, ale devět vteřin před koncem zápasu vsítil Jan Kurial vyrovnávací gól.

TRE-PLZ

Jan Kurial (v pozadí) právě vsítil úvodní branku zápasu.

Jako první se v utkání radovali hokejisté Třebíče, již na samotném konci 4. minuty vedli nad plzeňským týmem 1:0. Šťastnou trefu zaznamenal Jan Kurial, přihrával mu Lukáš Nahodil, který ukázal, že tato útočná formace si opravdu rozumí. Dále se pokračovalo v nepříliš velkém nasazení, děj hry probíhal spíše ve středním pásmu. V druhé polovině první třetiny se hra již přiostřila, šance se vyskytovaly na obou stranách, ale oba brankáři své týmy skvěle podrželi. Hrálo se velmi čistě, první nedovolený zákrok byl potrestán až v polovině 20. minuty. Na trestnou lavici usedl hostující Trojan, který tak nabídl třebíčskému celku možnost první přesilové hry. Třebíčští se ale ani nestačili usadit ve svém útočném pásmu a už tu byl konec první třetiny, která byla šťastnější pro hráče Třebíče.

Přesilová hra pokračovala i ve třetině druhé, ale Třebíčští z ní nic vytěžit nedokázali. Naopak to byli hosté, kteří několikrát nebezpečně ohrozili Burgra, jeho svatyně však byla pro hosty jako zakletá. I domácí si vypracovali pár příležitostí, ty ale s přehledem Ruckl likvidoval. Na branku si museli hráči z města lahodného moku počkat až do 36. minuty. Boháčův pas dokázal skvěle zužitkovat Robert Bote a stav byl zase nerozhodný - 1:1. Chvíli po inkasované brance se domácí Hobza, nejtrestanější hráč Třebíče, provinil za držení, a nabídl tak Plzni první přesilovku. Ani západočeské mužstvo však tuto výhodu zužitkovat nedokázalo. Stav 1:1 pokračoval i nadále a na světelné tabuli svítil až do druhé přestávky.

Závěrečná část už byla kdo s koho. Stačila jediná individuální chyba a mohlo by být po zápase. Obě mužstva si to uvědomovala a hrála hokej vycházející především ze zajištěné obrany. Na útok však nechtěl ani jeden z týmů zapomenout, a tak se nedá říct, že brankáři byli bez práce. Burgr plnil svou práci naprosto skvěle až do 58. minuty. V té už náporu nedokázal odolávat a podruhé v utkání inkasoval. Překonal ho Ondřej Malý, jemuž ke gólu asistencí pomohl Ondřej Špinka. Již se zdálo, že tímto stavem skončí celý zápas, ale domácí to rozhodně vzdát nechtěli. Po oddechovém čase, který si vyžádala třebíčská lavička, zůstal na sřídačce Burgr a domácí začali hrát se šesti hráči v poli. Horácká Slavia už neměla v podstatě co ztratit, a tak se nemusela bát bezhlavého útočení, které nakonec přineslo ovoce. Pouhých devět vteřin dělilo Plzeň od vítězství. V čase 59:51 dává Jan Kurial v power - play svou druhou branku, která znamená pro Třebíč cenný bod. Třebíč se po tomto zápase nadále nachází na 7. místě o bod před brněnskou Kometou, která ve čtvrtečním zápase podlehla doma Karlovým Varům 3:5.