TRE - SAR 3:5 - Ani v dalším utkání dorost nedokázal zvítězit

Krize hokejistů třebíčského dorostu nebere konce. Ve čtvrtečním utkání hostili hráči Třebíče ostravskou Sarezu, protí níž chtěli domácí konečně bodově uspět. První dvě třetiny utkání patřily zcela jednoznačně hostujícímu mužstvu, které si vytvořilo tříbrankový náskok. V poslední části hry Třebíčští svou bojovností dokázali zkorigovat na 2:3, zbylé minuty však opět patřily ostravskému celku, který už si vítězství pohlídal. Dvěma brankami se v třebíčském dresu prezentoval Roman Kadela.

6.kolo, čtvrtek 22.9.2005
3:50:1, 0:2, 3:2
SAR SAR
Branky: I. Novák, R. Kadela 2 - Kopáč 2, Klimša, Vajda, Uherek. Střely na branku: 26:41. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. Diváků: 60.
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Sareza Ostrava:

Domácí hokejisté nezačali utkání nejšťastněji, již ve třetí minutě se Třebíčští museli bránit ve čtyřech v poli, když na trestnou lavici usedl domácí Jaroš. Hosté si sice vypracovali tlak, Mikulka byl však vždy připraven. V minutě dvanácté získali třebíčští hráči rovněž výhod přesilové hry, ta ale zůstala nevyužita stejně jako další, která ihned následovala. Toho dokázali ostravští hokejisté výtečně využít - brzy po skončení třebíčské přesilovky se dostali hosté do přečíslení, které skončilo gólem. Do střelecké listiny se zapsal ostravský Klimša - 0:1.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s obrovskou touhou nepříznivý stav co nejrychleji otočit, aby zabránili další prohře. Touha ale nebyla vyslyšena a domácí se dál trápili. Všechny střelecké pokusy Třebíče perfektně vykrýval za Ostravu chytající Gleich. Nápor domácích hokejistů nebyl nikdy dlouhý a často končil rychlým protiútokem hostujícího celku, který byl u puku podstatně častěji. Druhá branka přišla na řadu ve 33. minutě, Mikula našel dobře postaveného Vajdu a ten chadnokrevně zakončil - 0:2. Tento stav hokejisty Sarezy uklidnil, což se projevovalo i na samotné hře. Bežela 38. minuta, když se síť za Mikulkou rozvlnila potřetí. Šťastným střelcem se stal Jaroslav Kopáč - 0:3. Tímto pro domácí nepříznivým stavem skončila druhá třetina.

Kdo si myslel, že poslední třetina už mnoho vzrušení nepřinese, šeredně se mýlil. Na konci 44. minuty přihrál Eduard Kadela Novákovi, a ten vrátil Třebíčským znovu chuť hrát a bojovat. Uběhlo přesně 20 vteřin a rozdíl ve skóre už byl o pouhou jedinou branku. O nečekané snížení se zasloužil Roman Kadela - 2:3. Domácí po vstřelené brance hodně ožili, obrana hostujícího mužstva ale zůstávala k nelibosti třebíčského publika neprostupná. Studenou sprchou pro domácí se stala 52. minuta. Nejprve na rozdíl dvou branek zvyšoval svým druhým gólem Kopáč, o chvíli později si pohrál s třebíčským gólmanem Jiří Uherek - 2:5. Dvě rychlé branky Třebíčské doslova položily a domácí už se na další zvrat neodhodlali. V 58. minutě vstřelil Kadela svůj druhý gól, ten však na prohře domácího mužstva nic nezměnil. Domácí tým tak opět prohrává a musí se spokojit s předposlední příčkou.