TRE-SAR 4:9 - Další zápas na domácím ledě dorostencům nevyšel

T ř e b í č - Hokejisté extraligového dorostu Horácké Slavie nestačili doma na druhý tým tabulky skupiny B a po výpadku ve druhé polovině zápasu ztratili doma dva extraligové body. Dvě branky Třebíčských vsítil Lukáš Nahodil, na druhé straně se však stejně vedlo hned třem hráčům. V extraligové tabulce po zápasu se Severomoravany mladí hokejisté zaujímají šesté místo s pěti body a skóre 31:35.

7.kolo, čtvrtek 23.9.2004
4:92:2, 2:3, 0:4
SAR SAR
Branky a nahrávky: 12. Nahodil (Burián P.), 14. Kurial (Nahodil, Hobza), 21. Burián P. (Nahodil), 27. Nahodil (Kurial) - 1. Vajda (Belanec), 17. Vajda (Belanec), 35. Dobranský (Weber,Kopáč), 35. Kolařík (Roman), 40. Roman (Chalupa), 46. Belanec (Klimša), 47. Kolařík (Roman), 53. Kolařík (Weber), 56. Roman (Weber) Rozhodčí: Potsch, Náprstek, Černín, Diváků: 150 Přesilovky: 6:5, Využití: 1:2, V oslabení: 0:1, Vývoj skóre: 0:1,2:1,2:2,4:2,4:9
SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj – Popela, Forman, Vlašín, Hobza, Ondrůj M., Kadela R., Málek, Malát – Burian, Dostál, Kejda, Burián, Nahodil, Kurial, Jánský, Novák, Kadela E., Čejka, Neuman, Matoušek
HC Sareza Ostrava: Gleich (Čaňo) – Blaško, Tomis, Zapletal, Dobranský, Vrána, Mlynář, Měkýš, Pindur – Kolařík, Klimša, Vajda, Rekem, Weber, Roman, Belanec, Adámek, Chalupa, Kopáč, Kalina

Hosté přijeli do Třebíče bez registračních průkazů, a tak mohli od začátku nastoupit jen hráči, kteří s sebou měli občanské průkazy. Registračky dodal klub v průběhu zápasu a pak nastoupil i zbytek mužstva.
Domácí vstoupili do utkání nesoustředěni a hned v sedmé vteřině inkasovali lacinou branku po střele Vajdy – 0:1. Proti oslabeném soupeři získali domácí mírnou převahu, kterou ve 12. minutě v přesilovce, kdy seděl na dvě minuty Blaško, zužitkoval Nahodil po přihrávce P. Buriána – 1:1. Za dvě minuty šli hráči Horácké Slavie do vedení, když přihrával Nahodil a střelecky se prosadil Kurial – 2:1. Hosté nesložili zbraně a také oni využili přesilovou hru. Při vyloučení E. Kadely, vyrovnali stav zápasu - trefil se opět Vajda, přihrával Belanec – 2:2.

Do druhé třetiny už nastoupilo mužstvo Ostravy v plné síle, ale byli to domácí, kteří hned v první minutě po aktivním napadání Kuriala a přihrávce Nahodila na brankoviště šli do vedení po teči P.Buriána – 3:2. V tuto chvíli se hrál rychlý hokej nahoru dolů a nadějné střelecké příležitosti byly k vidění na obou stranách. Ve 27. minutě vyhodil Kurial obloučkem puk na útočnou modrou, kde si na něj najel Nahodil a prostřelil hostujícího brankáře – 4:2. Zápas byl stále vyrovnaný, a nikdo proto v tu chvíli netušil, že hosté už nedovolí třebíčským hokejistům žádnou gólovou radost. Od poloviny utkání se začala projevovat větší vyrovnanost kádru Sarezy a hosté začali získávat převahu, kterou se jim podařilo vyjádřit i střelecky. Nejprve po přihrávce do volného prostoru od Webera skóroval Dobranský a hned za 45 vteřin bylo vyrovnáno, když po přečíslení střílel Kolařík z přihrávky Romana – 4:4. Před domácí brankou bylo od té chvíle stále častěji horko a další gól visel ve vzduchu. Padl v poslední minutě druhé třetiny v přesilové hře při vyloučení Kejdy a jeho autorem byl Roman z přihrávky Chalupy – 4:5.

Poslední třetinu zcela ovládli hosté, kteří lépe bruslili, dobře, přesně a rychle kombinovali, z čehož vyplynuly další branky v třebíčské síti. Nejprve ve 46. minutě střílel z přihrávky Klimši Belanec a po něm se dvakrát trefil Kolařík, který dělal domácí obraně neustálé problémy svým rychlým pohybem. Nejprve přihrával Roman a na další brance se podílel přesným pasem Weber. Ten si připsal asistenci i u posledního gólu zápasu v 56. minutě, kdy po jeho vysunutí v oslabení ujel Roman a stanovil konečné skóre zápasu na 4:9.
V závěru zápasu za rozhodnutého stavu už domácí trenéři pustili do hry všechny hráče z lavičky, aby získali zkušenosti s extraligovým hokejem. V brance celý zápas protrpěl P. Ondrůj, který nepodal optimální výkon. Ani hráči v poli mu příliš nepomohli a často ho nechávali čelit přesile soupeřových útočníků. U hostů se prosadila dvojice vedoucích hráčů kanadského bodování celé ligy – Roman s Kolaříkem, které uhlídat byl pro domácí často veliký problém. Třebíčští hokejisté už v sobotu k dalšímu zápasu zajíždějí na led Znojemských Orlů a budou se snažit napravit zaváhání z domácího ledu a přivézt důležité extraligové body. Ostrava se střetne s Přerovem o vedení v moravské skupině extraligy.