TRE - SLA 0:4 - Dorostenci v těžkém souboji podlehli silnější Slavii

T ř e b í č - Po těžce vybojované remíze na pražské Spartě chtěli třebíčští dorostenci body potvrdit rovněž s pražským klubem, tentokrát se Slavií, která se již od začátku soutěže nachází pro ni na velmi lichotivé první příčce. Její umístění v tabulce potvrzovala i samotná hra, ve které měli hosté i přes bojovnost Horácké Slavie navrch. Hokejisté Třebíče ale i přes prohru zůstavají nadále na 7. příčce.

30.kolo, sobota 11.12.2004
0:40:2, 0:2, 0:0
SLA SLA
Branky: 7. Malárik (Petráň, Freisler), 13. Stoklasa (Růžička), 24. Roth (Růžička), 32. Hafenrichter (Jiránek). Rozhodčí: Zukal - Mecová, Pelikán. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Slavia Praha:

Úvodní minuty nahrávaly do not spíše celku z Vysočiny, kdy po necelých dvou minutách dostali třebíčští hráči možnost přesilové hry. Domácí se však nestihli ani usadit v útočném pásmu a síly na ledě byly vyrovnány. Dvouminutový trest za hákování si šel odpykat neztrestanější hráč Třebíče Tomáš Hobza. Hra ve čtyřech svědčila spíše hokejistům favorizované Slavie, kteří měli povětšinou puk na svých holích. Jejich úporná snaha vsítit co nejrychleji první branku utkání vniveč rozhodně nepřišla. Brzy po vypršení trestu Hobzy si Petr Freisler dokázal udělat prostor a šikovnou přihrávkou poslal puk na Malárika, který nedal Ondrůjovi ani menší příležitost na vyniknutí – 0:1. Na tomto stavu nezměnila nic ani následující přesilovka pražského týmu. Petr Ondrůj pro svůj celek držel zatím stále hratelný výsledek, to ale netrvalo dlouho. Talentovaný Vladimír Růžička, syn bývalého reprezentačního hokejisty a nyní trenéra, vyslal kotouč na Petra Stoklasu a ten vstřelil druhou branku utkání. Domácí se nedostávali příliš do šancí a naděje na snížení se stále ztenčovala. Slavia pokračovala nadále v tlaku hlavně ve své, v pořadí již třetí, přesilové hře. Ani tu však nedokázala přetavit ve svůj prospěch, a do kabin se tak ubírala s dvougólovým vedením.

Na třetí gól nemuselo třebíčské publikum čekat dlouho. Ve 24. minutě to byl opět Růžička, který založil akci, po které se radoval z branky na 0:3 Vladimír Roth. Mužstvo Horácké Slavie cítilo, že sáhnout si na body bude v tomto utkání nad míru jeho schopností. Slavističtí hokejisté rychleji bruslili a celkově z nich vyzařovala větší uvolněnost a přehled. I přesto ale dokázali třebíčští branku Brzobohatého ohrozit, gól z toho však nebyl. Naopak to byli opět Pražané, kteří se mohli radovat ze vstřelené branky. Na 4:0 zvyšoval Hafenrichter, podíl na brance si připsal David Jiránek. Další minuty utkání se nesly ve znamení častého vylučování, šance byly k vidění na obou stranách, ale pro oba celky byly branky jako zakleté. Na konci 37. minuty se po vzájemné potyčce na trestnou lavici usadili Martin Jánský a Marek Indra a hrálo se ve čtyřech. Stav zůstal neměnný i po tomto vyloučení a trval až do konce druhé třetiny, která rovněž skončila vítězstvím hostujícího celku 2:0.

V poslední části hry si už byli domácí vědomi situace, ve které se nacházeli, a velké naděje na vyrovnání si rozhodně nekladli. Byla ale vidět obrovská snaha pokusit se utkání alespoň částečně zdramatizovat. Ve 44. minutě se třebíčským hráčům naskytla možnost v podobě přesilovky, té ale i přes pár slibných pokusů využít nedokázali. Hostující Slavia měla již zápas plně pod kontrolou a to se projevovalo i na samotné hře. Hráči hostí se již nepouštěli tolik do útočení a snažili se spíše o klidné dohrání výsledku. Nakonec i přes četná vyloučení na konci zápasu se třebíčským hráčům snížit nepodařilo, a tak ve třetí třetině diváci branku nespatřili. Horácká Slavia tak ani napodruhé nebodovala proti silnému pražskému celku, který si svým vítězstvím upevnil první příčku extraligové tabulky. Horácká Slavia si i nadále drží „své“ sedmé místo o dva body před Kometou.