TRE - SPA 4:6 - Dorost ztratil zápas až v závěru utkání

T ř e b í č - 28. října hostili dorostenci Horácké Slavie na svém stadionu tým Sparty Praha, který se v extraligové skupině A drží na úctyhodné třetí příčce. Třebíčskému týmu rozhodně nechyběla motivace vytáhnout se nad tímto hokejovým velikánem a to se projevovalo i na samotné hře, která byla z obou stran velice kvalitní. Gólem i přihrávkou se opět blýskl třebíčský Lukáš Nahodil.

19.kolo, čtvrtek 28.10.2004
4:60:0, 2:2, 2:4
SPA SPA
Branky: 22. Nahodil (Hobza), 33. Burián P. (Nahodil, Kurial), 43. Dostál (Burian V.), 51. Kejda (Popela) - 25. Besonov (Haška, Hanzl), 27. Slaba (Spudil), 47. Mrňa (Rynecký, Procházka), 53. Mrňa (Rybecký), 58. Hanzl (Meindl, Regner), 60. Regner (Kupec). Rozhodčí: Staněk - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 28:41.
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Sparta Praha:

Třebíčští se chtěli domácímu publiku ukázat v co nejlepším světle a to se jim vydařilo. Hned od úvodních minut jsme viděli oboustranně pohledný hokej, který byl doprovázen i řadou šancí a diváci se opravdu měli na co dívat. Na začátku 6. minuty, když hráli domácí svou první přesilovou hru, se do velké brankové příležitosti dostalo duo Nahodil, Kurial, ale prvně jmenovaný branku těsně přestřelil. Brzy nato se Nahodil dostal i do druhé brankové příležitosti, ale jeho projektil těsně minul bránu, a tak se dál pokračovalo za stavu 0:0. V polovině 10. minuty se Horácká Slavia dostala do třetí šance, ani ta však v Neuwirthově síti neskončila. V čase 10:23 si šel nejlepší střelec domácího týmu Lukáš Nahodil odpykat na trestnou lavici dvouminutový trest za hákování a sparťané si tak mohli poprvé v zápase vyzkoušet přesilovou hru. Hned na začátku početní výhody zahrozil od modré čáry Rybecký, ale těsně minul bránu. Chvíli po té se v oslabení dostal do šance domácí Vilém Burian, ale sparťanského gólmana nepřekvapil. Na začátku 13. minuty se mohli hosté poprvé radovat z branky, to by ale nesměl stát v bráně Třebíče skvěle chytající Burgr. Ten šance Sparty stačil pokrýt a i díky němu skončila první přesilovka hostů bez vstřelené branky. Domácí hráči zůstali i po uplynutí přesilové hry pod tlakem a právě z toho mohli dvakrát profitovat sparťanští hokejisté. V 18. minutě se do velké šance dostává Lukáš Dostál, ale ani v tomto případě to gólem neskončilo. Minutu před koncem první třetiny se hostující tým mohl konečně radovat z vstřelené branky, ale euforie sparťanům moc dlouho nevydržela, protože hlavní sudí rozhodl, že branka padla až po pískání. Sparta do konce první části stačila ještě jednou zahrozit, ale puk skončil v Burgrově lapačce. Do šaten odcházely oba celky za bezbrankového stavu.

Minutu po začátku prostřední části hry se k puku dostal Tomáš Hobza, který nasměroval puk na Nahodila a ten vsítil první branku zápasu a dostal svůj tým nečekaně do vedení. Po vstřelené brance zůstala Nahodilova formace na ledě a byl to opět střelec doposud jediné branky, který se dostal do další šance. Tentokrát ale jeho střela mířila nad Neuwirthovu klec. Ve 25. minutě domácí tým špatným způsobem střídal a Sparťané obrovskou chybu Třebíče dokonale potrestali. Do střelecké listiny se zapsal Vladimír Besonov, podíl na brance patří právem Janu Hanzlovi. Po inkasované brance domácí znovu ožili ve snaze co nejrychleji se dostat znovu do vedení. To se jim málem podařilo, během jedné minuty si dokázali vypracovat dvě gólové šance, ale ani jedna nebyla proměněna. V hokeji ale platí nepsané pravidlo "nedáš, dostaneš" a to vzešlo v platnost i v tomto utkání. Domácí, jako by se nepoučili z chyb u předešlého gólu, opět chybně vystřídali. Sparťanský Spudil viděl u útočné modré čáry dobře našlápnutého Jana Slabu a ten nedal domácímu Burgrovi ani nejmenší šanci. V polovině utkání tak vede Sparta 2:1. Hostující tým se touto trefou dostal poprvé v utkání do vedení, ale kdo by si myslel, že to domácí celek srazí na kolena, ten se pletl. Ve 33. minutě si skvěle rozuměli Nahodil, Kurial a Burián a posledně jmenovaný dopravil kotouč do sítě. Další branky už do konce 2. třetiny nepřišly a stav byl před závěrečnou třetinou 2:2

V poslední třetině nechtěl žádný z týmů ponechat nic náhodě a každý měl snahu strhnout utkání na svou stranu. Poprvé se o to pokusili sparťané, ale bez výsledku. Pár vteřin poté orazítkoval Dostál tyč. Po vyhraném vhazování se domácí usadili v obranném pásmu Sparty. Kotouče se za brankou Neuwirtha zmocnil Vilém Burian, který s ním chvíli po Gretzkyho stylu čaroval a pak vyslal nádhernou přihrávku na Lukáše Dostála, jenž Třebíč poslal do vedení - 3:2. Sparťané po obdržené brance šli do čtyřech po vyloučení Davida Sema a domácí dostali šanci zvýšit své vedení na rozdíl 2 branek. Pochvalu ale zaslouží družstvo Sparty, které třebíčské hráče nepustilo do jediné příležitosti. V čase 46:59 na 3:3 vyrovnává Pavel Mrňa, kterému ke vstřelené brance pomohl odražený kotouč od domácího hráče. V 50. minutě utkání se dostala Třebíč do dvou velkých šancí. Ta první v brance ještě neskončila, ale když pak Lukáš Popela vypálil od modré čáry jedovku, kterou stačil ještě tečovat Martin Kejda, Neuwirth už nestačil zareagovat a kotouč skončil počtvrté za jeho zády. V průběhu pár minut se sparťanští hráči nedokázali zorientovat na hřišti a dostali menší trest za více hráčů na ledě. Místo očekávaného tlaku domácích probíhala přesilovka ve znamení hledání si volného prostoru na ledě. Lépe si ho ovšem našli sparťané, Rybecký našel před bránou volně stojícího Mrňu, který vyrovnal na 4:4. Po obdržené brance Třebíč polevila ve svém výkonu, příčinou toho mohl být už určitý úbytek sil, který se musel někdy projevit, bohužel pro domácí to přišlo v nevhodnou chvíli. V 58. minutě napřáhl od modré Jan Hanzl a nekompromisní dělovkou usměrnil kotouč přímo do "vinglu". Horácká Slavia se ještě snažila vyrovnat v závěrečném power - play, ale ani toto domácímu týmu nevyšlo. Do prázdné branky na konečných 4:6 pečetil Tomáš Regner. Třebíč si po slušném výkonu odnáší další prohru, po které zůstává na 7. místě, o skóre před Kometou.