TRE - SUM: 8:2 - Junioři znovu předvedli, že vyhrávat umí. A vysoko.

T ř e b í č - Po nepříliš povedeném utkání ve Znojmě si chtěli třebíčští junioři napravit mírně nabourané seběvědomí v domácím zápase se Šumperkem. Papírově to ale neměl být zápas z kategorie těch jednodušších, neboť soupeř zaujímal v tabulce třetí pozici, právě za Třebíčí a Znojmem. Na ledě se však vyvíjelo vše víceméně hladce a také díky tomu, že hosté přijeli jen se šestnácti hráči v poli, brzy prohrávali 0:4 a celkově pak podlehli Horácké Slavii 2:8. Domácí se tak po dvou dnech vrátili ke své kombinační hře a znovu prokázali, že hokej umí hrát výborný. Dvěma zásahy se na vítězství podíleli Lukas Němec a Lukáš Dostál.

36.kolo, neděle 4.3.2007
8:22:0, 3:2, 3:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 16. Nahodil (Kundela), 16. Němec (Kadela R.), 23. Němec (J. Burian, Kadela R.), 24. V. Burian (Nahodil), 36. Hobza (Nahodil), 50. Dostál (Popela), 50. Laš (J. Burian), 57. Dostál ( P. Burián, V. Burian) - 26. Janků (Schön), 39. Pekr (Fischer) Rozhodčí: Vampola - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Střely na branku: 30:21. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Vlašín, Raus, Hobza, Němec, Popela, Dostál, Burian J., Burian V., Burián P., Nahodil, Jánský, Kundela, Pálka, Laš, Fila, Kadela R., Kadela E., Kejda, Kaláb.
Draci Šumperk: Zatloukal - Novotný, Navrátil, Rulíšek, Dokoupil, Havlík, Fischer, Pekr, Janků, Přikyl, Kubík, Peška, Šoustal, Poles, Sigmund, Ristovský, Schön

Začátek zápasu patřil hostům a Míča musel hned v úvodu likvidovat šance Fischera a Pekra. V šesté minutě byli v přečíslení Němec s Eduardem Kadelou, ale přestože dobře zakombinovali, šumperský brankář jejich výpad zlikvidoval. V polovině první třetiny měla velký tlak Třebíč, avšak její nápor zůstal nevyužit a stejně tak se stalo i na druhé straně po akci unikajícího Fischera, jehož střela trefila Míču do masky. První gól z hole hráčů Horácké Slavie přišel v 16. minutě, když se po průniku Marka Kundely dostal k puku Lukáš Nahodil a ten se v takovýchto šancích obvykle nemýlí. Tentokrát v zakončení poslal puk po ledě do protipohybu brankáře Zatloukala. V další přesilové hře 4:4, o 15 vteřin později, se domácí radovali podruhé. To Roman Kadela vydoloval puk u mantinelu a přesnou přihrávkou našel před bránou ideálně stojícího Lukase Němce, jenž zametl puk do klece bezmocného Zatloukala.

Druhá část začala třebíčskou gólovou smrští, když znovu v krátkém časovém intervalu, během jedné minuty, přidali domácí další dvě branky. Ve 23. minutě našel Jiří Burian před bránou zcela nekrytého Lukase Němce, a ten svým druhým úderem poslal Slavisty do vedení 3:0. Chvíli nato přihrával Lukáš Nahodil zpoza brány na Viléma Buriana, jenž vykoupal Zatloukala a zavěsil - 4:0. Protiúder a náznak toho, že jen tak zbraně nesloží, zaznamenali hosté o dvě minuty později. Nedůslednost domácí obrany potrestal těsně před Míčou Martin Janků a snížil na 4:1. Poté se skóre měnilo až v 36. minutě, když si Tomáš Hobza najel na nacvičený signál. Autorem přesné přihrávky byl Lukáš Nahodil. Necelé dvě minuty před koncem 2. třetiny se tvrdou střelou nad Míčovo rameno zaskvěl Matěj Pekr a znovu snížil na rozdíl tří branek. Hru však po většinu druhé třetiny tvořili domácí, a tak do kabin odcházeli za zaslouženého vedení 5:2.

Závěrečná část začala výhodně pro Šumperk, protože hned v úvodu dostali příležitost jedenapůlminutové hry 5:3. Domácí se sice dostali pod tlak, ale jediným nebezpečím byla střela Navrátila, kterou však Míča dobře viděl, a proto pro něj byl zákrok lahůdkou. Ve 46. minutě se musel třebíčský brankář zaskvět podruhé, když vychytal průnik Fischera. Daleko od hattricku nebyl o minutu později Lukas Němec, který v závaru nastřelil tyč šumperské svatyně. Následný tlak Slavistů se podařilo využit Lukášovi Dostálovi, který přímočaře zavezl puk až k Zatloukalovi a tam při zakončení překutálel puk za jeho záda - 6:2. V čase 49:58 dostali hosté gól s pořadovým číslem sedm. Exekutorem se stal Marek Laš, jenž prostřelil betony nešťastného Zatloukala. Poslední gól zápasu padl tři minuty před závěrečnou sirénou. Útočná formace V. Burian - P. Burián - Dostál, natolik zamotala hostující obraně hlavu, že ta vůbec nevěděla, jak z toho ven. Nešlo to, a hosté se znovu dostali do středového kruhu až poté, co rozhodčí zapískal a ukázal za záda šumperského brankáře. Zakončitelem této úspěšné akce byl znovu Lukáš Dostál.

Domácí si tak s přehledem se soupeřem poradili, ale jelikož Znojmo vyhrálo v Novém Jičíně 4:2, zůstává rozdíl mezi oběma mužstvy stále 3 body.