TRE - TRI 2:2 - Dorostenci na svém ledě vyválčili bod proti silnému Třinci

T ř e b í č - V sobotním poledni začal zápas třebíčských dorostenců proti Třinci. Utkání rozehráli lépe hosté, kteří na začátku druhé třetiny vedli 2:0, domácí se ale dokázali včas otřepat a na obě branky Třince našli včasnou odpověď. Za domácí se trefili Kurial a Roman Kadela. Více o tomto zápase se dozvíte v následující reportáži.

45.kolo, sobota 26.2.2005
2:20:1, 1:1, 1:0
TRI TRI
Branky: Kurial, Jánský - Maruna, Hampl . Využití: 0:2 . Diváci: 136 . Střely na branku: 23:40
SK Horácká Slavia Třebíč:
HC Oceláři Třinec:

Úvodní vteřiny utkání nepřinesli pro diváky nic zajímavého, první vážnější situace se zrodila až v přesilové hře Třebíče, ale s nebezpečnou střelou si hostující Raszka poradil. Také hostující hráči nezůstávali pozadu a gólmana Ondrůje nechali několikrát úspěšně zasáhnout. Na začátku 9. minuty dostal Třinec příležitost v podobě dvouminutové početní převahy, kterou ale domácí s jistotou ubránili. Ihned po vypršení Buriáova trestu se strhla na kluzišti menší potyčka, ze které nakonec vyšli šťastněji hráči Třebíče, a tak mohli zahájit svou další přesilovku. Obrana hostí se však nedala lehce obelstít, navíc v brance stál výborně chytající Raszka, a tak i další početní výhoda zůstala nevyužita. Na první branku zápasu se muselo čekat až do závěru 17. minuty. Maruna využil skvěle Twardzikovy přihrávky, a Ondrůj tak poprvé v utkání kapituloval - 0:1. Do konce třetiny se skóre na ukazateli již nezměnilo.

Do druhé třetiny chtěli domácí vstoupit s tím, že se pokusí co nejrychleji vyrovnat, ale opak se stal pravdou. Neuplynula ani první minuta prostřední části a Třinec vedl již o dvě branky zásluhou Zbyňka Hampla. Hráči Horácké Slavie ale své zbraně ještě zdaleka nesložili, začali více napadat a výsledkem zvýšené aktivity byla první branka v Raszkově kleci, kterou se opět dostali domácí Třince nadosah. Na 1:2 snižoval Jan Kurial, podíl na brance byl připsán Jánskému. Utkání pokračovalo i nadále ve vysokém tempum, na obou mužstvech byla znát touha po vítězství, avšak aktivnějším týmem zůstávali hosté, kteří byli ve svém útočném pásmu nebezpečnější než Třebíčští. I přes četnost střel a pokusů neskončil žádný kotouč za brankovou čárou, a do kabin se tak odcházelo opět za jednobrankového vedení hostujícího mužstva.

Poslední třetina znamenala také poslední naději pro domácí pokusit se nepříznivé skóre nějakým způsobem změnit. To se domácím nakonec opravdu povedlo. V čase 44:08 se podařilo za Raszkova záda propašovat kotouč Romanu Kadelovi, kterému na brance asistoval Lukáš Nahodil. Po vyrovnávací brance se po vyloučení Dostála a Jánského dostal Třinec do početní výhody pěti proti třem a úporně se snažil strhnout vedení opět na svou stranu. Domácí brankář Petr Ondrůj ale svůj tým dokázal podržet a i díky němu byl stav i nadále neměnný. Nezměnily ho ani další velké šance Třineckých a ani domácí hráči již branku vstřelit nedokázali. Utkání tedy skončilo remízou 2:2, ze které mohou být rozhodně šťastnější domácí hráči.

Fotgrafie z tohoto utkání naleznete ZDE.